تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش اسکن مدارک و اسناد از طریق گوشی

اسکن اسناد با گوشی

قابلیت اسکن اسناد و مدارک، مزیتی که شاید بسیاری از افرادی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند از آن بی اطلاع هستند. این قابلیت که در بخش دوربین برخی از گوشی‌های هوشمند به صورت پیش فرض به تازگی ارائه می‌شود، دوربین اسمارت‌فون شما را مبدل به اسکنر می‌کند. همچنین در گوشی‌هایی که این قابلیت را به صورت پیش فرض ندارند، می‌توانید به راحتی با مراجعه به اپلیکیشن گوگل‌درایو که معمولا در تلفن‌های هوشمند اندرویدی به صورت پیش فرض یافت می‌شود از این ویژگی استفاده کنید.

در صورتی که اپلیکیشن گوگل درایو را در اسمارت‌فون خود ندارید می‌توانید از گوگل‌پلی آن را دانلود و نصب کنید و برای اسکن گرفتن از مدارک خود از آن بهره ببرید. در ادامه قصد داریم مراحل اسکن اسناد را با استفاده از سرویس شناخته‌ی شده‌ی گوگل یعنی گوگل‌درایو با شما عزیزان مرور کنیم:

  • در صورتی که Google Drive به صورت پیش‌فرض روی اسمارت‌فون شما یافت نمی‌شود، از طریق Play Store این اپلیکیشن را دانلود و سپس نصب کنید.
  • پس از نصب شدن برنامه، آن را روی تلفن‌همراه هوشمند خود اجرا کنید.
  • صفحه‌ای مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود، از سمت راست و پایین صفحه گزینه‌ی “+” را انتخاب کنید.

  • با انتخاب گزینه “+” نواری برای شما نمایش داده می‌شود که از این نوار روی گزینه‌ی Scan ضربه بزنید.

  • مانند تصویر زیر پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود و گوگل‌درایو از شما می‌خواهد تا اجازه دسترسی به دوربین گوشی‌هوشمند خود را به نرم‌افزار بدهید. برای دسترسی دادن اپلیکیشن به دوربین گزینه‌ی Allow را لمس کنید.

  • در این مرحله مطابق تصویر زیر وارد محیط دوربین دستگاه خود می‌شوید و باید گزینه شاتر را بزنید.

  • با انجام مراحل فوق، کار اسکن شما با موفقیت به پایان می‌رسد.

نکاتی برای استفاده بهتر از گوگل‌درایو

گوگل‌درایو این امکان را به شما می‌دهد تا قبل از آغاز فرآیند اسکن، عکس مورد نظر خود را کراپ کنید.

همچنین این اپلیکیشن در بخش اسکن به شما اجازه می‌دهد تا تن رنگی اسکن خود را انتخاب کنید. سپس فایل اسکن شده را با فرمت PDF ذخیره می‌کند. در آخرین مرحله و پس از ایجاد فایل شما قادر خواهید بود با انتخاب گزینه Send a copy فایل اسکن مورد نظر خود را در حافظه دستگاه ذخیره نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.