تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد

آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

به طور حتم در روزمره ممکن است این احتیاج برای شما به وجود آمده باشد که مطلبی را قبل از فراموشی به سرعت یادداشت کنید. اگر از کاربران گوشی‌های هوشمند باشید می‌توانید از یادداشت گوشی خود به این منظور بهره ببرید.

کاربرانی که از آیفون و آیپد بهره می‌برند به منظور ایجاد یادداشت سریع می‌توانند از چند طریق ساده و کاربردی بهره ببرند. ما در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا 4 روش کاربردی و آسان را در این زمینه به همراه شما عزیزان مرور کنیم.

استفاده از سیری

یکی از راه‌های ایجاد یادداشت فوری در آیفون استفاده از سیری است. با نگه داشتن کلید کناری (و یا کلید Home در دستگاه‌های قدیمی‌تر) و یا با ادای عبارت “Hey Siri”، می‌توانید این دستیار صوتی را فعال کنید. سپس باید عبارت “Take a note” را به زبان بیاورید. در ادامه سیری از شما می‌خواهد که یادداشت‌های مدنظر خود را به زبان بیاورید. بدین ترتیب، هر آنچه را که می‌خواهید با صدای بلند به زبان آورده، تا به‌صورت یک یادداشت جدید در اپلیکیشن Notes اضافه شود.

 

xiphone siri note.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .dsMqNImSzm 300x268 - آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

 

استفاده از یک ویجت

با استفاده از ویجتی که به صفحه Today View آیفون خود اضافه می‌کنید، می‌توانید سریعا به یادداشت‌برداری بپردازید. جهت افزودن ویجت Notes، باید در اولین برگه صفحه اصلی گوشی خود، به سمت راست سوایپ کرده و بدین ترتیب وارد صفحه Today View شوید. در پایین این صفحه باید کلید “Edit” را لمس کنید. در ادامه باید در لیست ویجت‌ها، “Notes” را پیدا کرده و سپس با لمس کردن آن، این ویجت را اضافه کنید.

هنگامی‌که مشغول ویرایش ویجت‌های خود هستید، می‌توانید ویجت Notes را به بالای لیست Today View خود انتقال داده تا بدین ترتیب سریع‌تر به آن دسترسی پیدا کنید. در هنگام فعال بودن ویجت Notes، می‌توانید آن را لمس کنید تا گسترش یابد. سپس باید کلید “Compose” را لمس کنید (ظاهری شبیه به یک کاغذ به همراه یک قلم بر روی آن دارد) تا بتوانید به ایجاد یادداشتی جدید اقدام کنید.

 

xiphone widget note.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .zhDaK05oAO 300x292 - آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

 

استفاده از Control Center

افزودن میانبر اپلیکیشن Notes به Control Center نیز یکی دیگر از راه‌های ایجاد یادداشت فوری در گوشی‌های آیفون است. بدین ترتیب در هر جا که باشید، تنها با یک حرکت انگشت می‌توانید به یادداشت‌برداری بپردازید.

جهت افزودن این میانبر، باید اپلیکیشن تنظیمات را اجرا کرده و سپس به “Control Center > Customize Controls” بروید. در ادامه باید میانبر “Notes” را پیدا کرده و سپس آن را به لیست “Include” بخش Control Center خود بیفزایید. دفعه بعد که Control Center را اجرا کردید، باید آیکون “کاغذ به همراه مداد” را لمس کنید تا مستقیما به اپلیکیشن Notes، رهنمون شوید.

 

xtap notes.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .MHo0k3Hjxl 300x285 - آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

 

استفاده از کلید Share

در برخی از اپلیکیشن‌ها نیز می‌توانید به‌سادگی با استفاده از کلید “Share”، به افزودن یادداشت‌ها اقدام کنید (کلید Share شبیه به یک مربع بوده که یک پیکان رو به بالا در آن قرار دارد).

به‌عنوان مثال، اگر با استفاده از مرورگر سافاری در حال وب‌گردی بوده و می‌خواهید که یادداشتی را بر اساس وب‌سایت مورد بازدید خود، ایجاد کنید، آنگاه فقط کافی است که کلید “Share” را لمس کنید. در ادامه باید در لیست اپلیکیشن‌ها، به دنبال آیکون “Notes” گشته و سپس آن را انتخاب کنید. بدین ترتیب این امکان به شما داده می‌شود که پیش از ذخیره یک لینک اینترنتی، یادداشت‌هایی را به آن اضافه کنید.

اگر در آینده این یادداشت را در اپلیکیشن Notes بخوانید، آنگاه لینکی بزرگ را نیز در آن مشاهده خواهید کرد. اگر این لینک را لمس کنید، آنگاه مرورگر سافاری باز شده و سریعا به آن وب‌سایت منتقل خواهید شد.

 

xiphone share note.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .H3DLXk9U1z 295x300 - آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

 

استفاده از Apple Pencil (فقط در آیپد)

اگر از یک Apple Pencil برخوردار بوده و همچنین آیپد شما نیز از این ابزار پشتیبانی می‌کند، آنگاه می‌توانید با استفاده از این قلم مخصوص، صفحه قفل آیپد خود را لمس کرده و سپس یادداشت‌برداری را آغاز کنید. جهت پیکربندی این ویژگی‌‌، باید اپلیکیشن تنظیمات را باز کرده و سپس به “Notes > Access Notes from Lock Screen” رفته و در ادامه یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. اگر این قابلیت فعال باشد، آنگاه تمامی یادداشت‌های شما در صفحه قفل، به‌صورت خودکار در اپلیکیشن Notes ذخیره خواهند شد.

 

xios12 ipad pro use apple pencil hero.jpg.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .8b20zNquW8 300x190 - آموزش ایجاد یادداشت فوری در آیفون و آیپد با راه‌های ساده و کاربردی

 

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

نحوه تهيه نسخه پشتیبان از آیفون و آیپد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.