تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

آموزش بازگردانی دستگاه PS4 به تنظیمات کارخانه

بازگردانی PS4 به تنظیمات کارخانه

کاربرانی که از کنسول بازی PS4 استفاده می‌کنند ممکن است به هر دلیلی نیاز داشته باشند گنسول بازی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانی کنند. این دلایل می‌تواند از جمله هنگ کردن بازی در هنگام اجرا یا اختلالات دیگر باشد.

پس از بروز مشکلات نرم‌افزاری در کنسول بازی PS4 شاید بهترین و اولین راه‌حلی که به ذهن کاربر خطور می‌کند بازگردانی کنسول به تنظیمات کارخانه باشد. در اکثر موارد انجام این کار موجب می‌شود باگ‌ها و هنگ کردن‌های کنسول از بین برود اما کاربر باید به این نکته توجه داشته باشد که با بازگردانی به تنظیمات کارخانه تمامی اطلاعات موجود روی دستگاه از بین می‌رود.

همان‌طور که اشاره کردیم با بازگردانی کنسول به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات هارد دستگاه پاک می‌شود و همچنین این امکان نیز وجود دارد که نرم‌افزار سیستم نیز حذف شود. پس پیشنهاد ما به شما این است که اگر تنها راهی که دارید بازگردانی کنسول به تنظیمات کارخانه است، از تمامی اطلاعات موجود روی هارد دستگاه نسخه‌ای پشتیبان تهیه کنید. برای بک‌آپ گرفتن از اطلاعات خود کاربر می‌تواند از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری نیز بهره ببرد.

در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان روش بازگردانی کنسول PS4 را به تنظیمات کارخانه مرور کنیم.

بازگردانی کنسول از طریق داشبورد PS4

اگر از طریق داشبورد پلی استیشن 4 خود می‌خواهید دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید باید مراحل زیر را طی کنید:

 • به فهرست تنظیمات بروید و گزینه PlayStation Network / Account Management را پیدا کنید. باید در این قسمت دستگاه را به عنوان PS4 اصلی خود غیرفعال کنید. این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا بازی‌های دانلود شده را با ID این PS4 خاص به صورت آفلاین انجام دهید. اگر این مرحله را انجام ندهید، هنگام ورود به کنسول جدید خود با مشکلات دیگری روبرو خواهید شد.

 

1 1 300x169 - آموزش بازگردانی دستگاه PS4 به تنظیمات کارخانه

 

 • به قسمت Activate بروید. PS4 شما احتمالاً از قبل فعال است. در این صورت، گزینه Activate خاکستری خواهد بود و Deactivate تنها گزینه‌ای است که می‌توانید انتخاب کنید. Deactivate را انتخاب کنید و Yes را انتخاب کنید.

 

2 300x169 - آموزش بازگردانی دستگاه PS4 به تنظیمات کارخانه

 

 • با حساب کاربری خود وارد سیستم شوید. این با حساب PS4 شما متفاوت است. پس از ورود به سیستم، دوباره به منوی تنظیمات بروید.
 • گزینه “Initialization” را در تنظیمات پیدا کنید. در این قسمت، دو گزینه پیدا خواهید کرد: Restore Default Settings و Initialize PS4. گزینه اول داده‌های ذخیره شده تنظیمات شما را پاک می‌کند و PS4 را به تنظیمات کارخانه باز می‌گرداند، اما دیسک سخت شما را پاک نمی‌کند. گزینه دوم اطلاعات هارد دیسک شما را از جمله بازی‌های دانلود شده، داده‌های ذخیره شده بازی و سایر مواردی که از زمان خرید به کنسول اضافه کرده‌اید، پاک خواهد کرد. با این کار PS4 شما به شرایط بکر زمان بیرون آمدن از جعبه باز می‌گردد.

 

4 1 300x169 - آموزش بازگردانی دستگاه PS4 به تنظیمات کارخانه

 

 • پاک کردن تمامی اطلاعات همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید. توجه داشته باشید که مدت زمان زیادی طول خواهد کشید. احتمالاً دو ساعت یا بیشتر. پس از پاک کردن اطلاعات اولیه، PS4 نوار پیشرفت را به شما نشان می‌دهد که مشخص کرده است که چه مدت طول می‌کشد تا بازگردانی به تنظیمات کارخانه انجام شود. پس از اتمام، می‌توانید PS4 خود را به همان روشی که اولین بار تنظیمش کردید، تنظیم کنید. اگر به دنبال فروش آن هستید، آن را کاملاً تازه و بدون هیچ گونه داده‌ای تحویل می‌دهید.

 

5 1 300x169 - آموزش بازگردانی دستگاه PS4 به تنظیمات کارخانه

 

بازگردانی کنسول از طریق Safe Mode

اگر با نرم افزار سیستم یا خطاهای دیگری که مانع از ورود به منوی تنظیمات می‌شوند، روبه‌رو هستید، می‌توانید از حالت ایمن کنسول به همان گزینه‌ها دسترسی پیدا کنید. به این منظور مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 • پلی استیشن را ری استارت نکنید. پس از خاموش کردن باید یک بار برق را قطع کنید تا بتوانید به Safe Mode دسترسی داشته باشید.
 • شما باید به جای اینکه آن را با یک کنترلر روشن کنید، دکمه پاور را روی کنسول فشار دهید. آن را برای حدود هشت ثانیه نگه دارید. هنگامی که ابتدا دکمه را لمس می‌کنید و سپس دوباره قبل از شروع به حالت ایمن، بوق می‌زند. با سیاه شدن چراغ پلی استیشن متوجه خواهید شد که وارد Safe Mode شده‌اید.
 • همانند منوی تنظیمات در حالت عادی، در Safe Mode نیز می‌توانید گزینه Restore Default Settings را برای تنظیم مجدد همه چیز در PS4 به تنظیمات نرم افزار اصلی خود انتخاب کنید اما داده‌های خود را نگه دارید. همچنین می‌توانید Initialize PS4 را انتخاب کنید. با این کار هارد دیسک شما پاک می‌شود و شما را به تنظیمات کارخانه باز می‌گرداند.

 

3 2 300x169 - آموزش بازگردانی دستگاه PS4 به تنظیمات کارخانه

 

 • اگر مشکل نرم افزاری ندارید، Initialize PS4 را انتخاب کنید. این گزینه تنظیمات هارد دیسک و نرم افزار را به حالت پیش فرض کارخانه باز می‌گرداند، اما نرم افزار سیستم عامل را دست نخورده نگه می‌دارد.

نصب دوباره نرم‌افزار سیستم روی PS4

برای نصب مجدد نرم‌افزار سیستم روی کنسول پی‌اس4 خود باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به لپ تاپ خود بروید و آخرین نرم افزار سیستم را از وب سایت PlayStation دانلود کنید. برای انتقال به روزرسانی به PS4 به یک هارد اکسترنال با اتصال USB یا یک درایو فلش USB احتیاج دارید. یک هارد اکسترنال یا فلش USB را با فضای آزاد حدود 1.1 گیگابایت آماده کنید.
 • یک پوشه جدید در دستگاه USB خود ایجاد کرده و نام آن را PS4 بگذارید. در داخل آن پوشه، یک پوشه ایجاد کرده و نامش را “UPDATE” بنویسید. پرونده سیستم عامل را در پوشه “UPDATE” ذخیره کنید و سراغ کنسول خود بروید. اطمینان حاصل کنید که هنگام ذخیره آن، پرونده “PS4UPDATE.PUP” نامگذاری شده است.
 • PS4 خود را در Safe Mode بالا بیاورید. این کار را همانطور که در بالا توضیح داده شده است انجام دهید. دکمه پاور را نگه دارید تا دو بار بوق بزند و به حالت Safe Mode بوت شود.
 • Initialize PS4 (نصب مجدد سیستم نرم افزاری) را در PS4 خود انتخاب کنید. کنسول تمام داده‌ها از جمله نرم افزار سیستم را پاک خواهد کرد و سپس برای نصب مجدد نرم افزار سیستم، به شما نیاز دارد تا دستگاه USB را که به روزرسانی را ذخیره کرده اید، وصل کنید. وقتی این کار تمام شد، PS4 شما به تنظیمات کارخانه بازگردانده شده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.