تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش بازیابی رمز جیمیل با روش‌های کاربردی و آسان

بازیابی رمز جیمیل

کاربران فراوانی وجود دارند که از حساب کاربری جیمیل خود به عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین راه ارتباطی خود استفاده می‌کنند. از این رو فراموش کردن رمز جیمیل می‌تواند دغدغه‌ی بسیاری از این کاربران باشد و این سؤال را برای آن‌ها ایجاد کند که در صورت فراموش کردن رمز جیمیل خود باید از چه راه حلی استفاده کنند. در این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان روش‌های بازیابی رمز جیمیل را مرور کنیم.

بازیابی رمز جیمیل

قبل از عنوان کردن هر مطلبی باید بدانید که پس از ساختن اکانت جیمیل نیاز است تا تغییراتی را در تنظیمات صفحه‌ی بازیابی اکانت خود ایجاد کنید. به این ترتیب که پس از ساختن حساب کاربری، در قسمت پایین تنظیمات شخصی اکانت باید روی گزینه‌ی Change Password Recovery Options (تغییر پسورد و تنظیمات ریکاوری) کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه صفحه‌ای جدید برای شما باز می‌شود که در آن با سه بخش بازیابی رمز از راه‌های ایمیل، پیامک و سؤالات امنیتی روبرو می‌شوید.

در قسمت اول شما قادر خواهید بود آدرس ایمیلی را به عنوان پشتیبان وارد کنید تا در صورت فراموشی رمز خود، برای بازیابی اکانت از آن استفاده کنید.

در قسمت دوم شماره تلفنی را وارد کنید که در صورت فراموشی رمز، بتوانید حساب کاربری خود را از طریق آن بازیابی کنید. البته بهتر است شماره تلفن خود را در هنگام ساختن حساب کاربری خود، برای تایید توسط گوگل و احراز هویت وارد کرده باشید تا در زمان‌های مورد نیاز مانند فراموشی رمز از آن بهره‌ ببرید.

سومین قسمت هم مربوط به سؤالات امنیتی است که می‌توانید آن‌ها را به گونه‌ای انتخاب کنید که احتمال فراموش کردن آن برای شما بسیار پایین باشد.

بازیابی رمز جیمیل با استفاده از سؤالات امنیتی

برای بازیابی رمز جیمیل خود در هر صورت نیاز است به وب‌سایت جیمیل مراجعه کنید و گزینه‌ی Forget Password را انتخاب کنید. سپس به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که از شما می‌خواهد آخرین رمز عبوری که به خاطر دارید بزنید. در صورتی که در صورتی که آخرین رمز عبور را با خاطر نیاوردید یا اشتباه وارد کردید، با انتخاب گزینه‌ی Try a Different Quastion سؤالات امنیتی دیگری از شما پرسیده می‌شود که برای عبور از این قسمت نیاز به پاسخ‌گویی به آن‌ها را دارید.

بازیابی رمز جیمیل با استفاده از ایمیل پشتیبان

در صورتی که ایمیل پشتیبانی را در زمان ثبت نام خود به جیمیل معرفی کرده باشید، با استفاده از این گزینه کدی 6 رقمی از طرف جیمیل برای بازیابی رمز عبور به ایمیل پشتیبان ارسال می‌شود که از طریق آن امکان تعریف رمز عبور جدید و دسترسی به حساب کاربری برای شما میسر خواهد بود. برای دریافت کد ۶ رقمی پس از انتخاب گزینه‌ی مربوطه به ایمیل پشتیبان خود مراجعه کرده و رمز جیمیل خود را بازیابی کنید.

بازیابی رمز جیمیل با استفاده از پیامک

آسان‌ترین راه برای بازیابی رمز جیمیل استفاده از پیامک است. برای این منظور کافی است در وب‌سایت جیمیل گزینه‌ی Forget Password را انتخاب کنید و سپس روی گزینه‌ی احراز هویت و ارسال کد به شماره تلفن اعلام شده کلیک کنید. از این طریق به سادگی و سرعت امکان بازیابی رمز جیمیل برای شما فراهم می‌شود.

افزایش امنیت حساب کاربری

پس از بازیابی رمز جیمیل و تعریف رمز تازه، گوگل از شما می‌خواهد تنظیمات امنیتی حساب کاربری خود را بررسی و بازبینی دوباره کنید. در این قسمت نیاز است که اگر از قبل شماره تلفن و ایمیل پشتیبان تعریف نکرده‌اید این کار را انجام دهید تا امکان بازیابی رمز جیمیل در صورت فراموشی به سادگی و از طریق دریافت کدی 6 رقمی برای شما میسر شود.

با کلیک روی تصویر حساب کاربری خود در قسمت بالا و سمت راست صفحه، وارد تنظیمات کاربری گوگل شده و شرایط امنیتی جیمیل را بهبود ببخشید.

با کلیک روی گزینه‌ی Singning in to Google وارد حساب کاربری خود شوید و از درستی ایمیل و شماره تلفن تعریف شده‌ی خود اطمینان حاصل کنید. در این قسمت همچنین امکان مشاهده‌ی دستگاه‌هایی که اخیرا برای ورود به حساب کاربری شما از آن‌ها استفاده شده وجود دارد، که اگر دستگاه ناشناسی در این قسمت مشاهده کردید، باید اقدامات امنیتی و حفاظتی لازم را در جهت حفظ حساب کاربری خود انجام دهید.

مطابق با تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، در صفحه‌ی ورود به سیستم گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند، از جمله احراز هویت دو مرحله‌ای که با استفاده از این ویژگی شما قادر خواهید بود برای ورود به حساب کاربری خود به جای تایپ کردن دستی رمز عبور، با دریافت کد تایید اعتباری به راحتی وارد حساب کاربری خود شوید.

با تمام این تفاسیر اما توصیه‌ی ما به شما استفاده از رمز عبوری مطمئن است که با وجود پیچیدگی، امکان به خاطر سپردن آن را داشته باشید.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

در صورت فراموش کردن رمز چگونه قفل گوشی اندروید خود را باز کنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.