تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش بلاک کردن آدرس ایمیل در جیمیل به صورت کاربردی و آسان

بلاک کردن آدرس ایمیل در جیمیل

بلاک کردن آدرس ایمیل در جیمیل – استفاده از ایمیل برای انتقال و دریافت اطلاعات و دیتاهای مختلف در دنیای تکنولوژی روز، از جمله ضرورت‌های غیر قابل انکار است. سرویس‌های ایمیلی مختلفی برای دریافت و ارسال ایمیل در اختیار کاربران اینترنت قرار گرفته است که از سرویس ایمیلی گوگل می‌توان به عنوان بزرگترین و شاید پرکاربردترین آن‌ها نام برد.

جیمیل سرویسی است که افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا و از اقشار مختلف از آن به منظور ارسال و دریافت فایل استفاده می‌کنند و همین امر شاید باعث شده است که صندوق ورودی جیمیل افراد پر از پیام‌های ناشناس و تبلیغاتی شود. گوگل این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که دریافت یکسری از ایمیل‌های خاص را لغو کنند، اما شاید ایمیل‌های ناشناس و ناخواسته باز هم در صندوق ورودی کاربر یافت شود.

بلاک کردن آدرس ایمیل به منظور دریافت نکردن ایمیل، شاید بهترین راه در سرویس ایمیلی گوگل باشد، البته باید توجه داشته باشید که با بلاک کردن آدرسی خاص دیگر هیچ ایمیلی از آن آدرس برای شما به نمایش درنخواهد آمد. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان قابلیت بلاک کردن آدرس ایمیلی خاص را در جیمیل مرور کنیم.

بلاک کردن آدرس ایمیل در جیمیل با استفاده از کامپیوتر

اگر برای بلاک کردن آدرس ایمیل قصد استفاده از کامپیوتر را دارید نیاز است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • ابتدا به صندوق ورودی جیمیل خود رفته و سپس پیامی را از فرستنده موردنظر (جهت بلاک کردن) باز کنید.
  • در گوشه بالا سمت راست ایمیل موردنظر (در نوار افقی‌ای که نام و آدرس فرستنده در آن درج شده است) باید آیکون سه-نقطه عمودی را مشاهده کنید. بر روی این سه-نقطه کلیک کرده تا منوی کشویی آن در مقابل شما ظاهر شود. در وسط‌ این منو باید گزینه “Block (نام فرستنده)” را انتخاب کنید.

حال تمامی پیام‌های ارسالی آدرس موردنظر، به‌صورت خودکار به پوشه اسپم منتقل خواهند شد.

بلاک کردن آدرس ایمیل در جیمیل با استفاده از گوشی‌های هوشمند

اگر برای بلاک کردن آدرس ایمیلی در جیمیل قصد استفاده از گوشی‌های هوشمند را دارید باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  • فرایند گوشی‌های هوشمند نیز مشابه رایانه‌های شخصی است، هرچند که رابط کاربری این دو تا حدودی با یکدیگر متفاوت است. ابتدا یکی از ایمیل‌های فرستنده موردنظر خود را باز کنید.

بلاک کردن آدرس ایمیل در جیمیل

  • در گوشه بالا سمت راست پیام موردنظر (نه خود اپلیکیشن) باید کلیدی را به شکل سه-نقطه عمودی مشاهده کنید. این کلید در همان نواری قرار دارد که نام فرستنده ایمیل در آن درج شده است. این کلید را لمس کرده تا منوی کشویی آن در مقابل شما ظاهر شود.

  • در ادامه باید گزینه “Block (نام فرستنده)” را انتخاب کنید. حال دیگر شما پیامی را از فرستنده موردنظر دریافت نخواهید کرد.

اگر در آینده نظرتان عوض شد و بدین ترتیب خواستید که فرستنده موردنظر را از حالت مسدودی خارج کنید چه؟ در این صورت باید همان منوی کشویی مراحل قبل را باز کرده و سپس گزینه “Unblock (نام فرستنده) را برگزینید. همچنین در تنظیمات جیمیل و برگه “Filters and Blocked Addresses ” نیز می‌توانید تمامی آدرس‌های از پیش بلاک شده را مشاهده و رفع مسدودیت کنید.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

آموزش افزایش امنیت حساب کاربری جیمیل از چند راه مختلف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.