تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش بلاک کردن شماره‌ای خاص در اندروید

بلاک شماره در اندروید

تماس‌های تلفنی مزاحم برای بسیاری از افراد غیرقابل تحمل است. سازندگان تلفن‌های همراه هوشمند به منظور جلوگیری از این اتفاق هرکدام برنامه و نرم‌افزار ( بلاک کردن ) مخصوص به خود را روی گوشی‌های عرضه شده‌ی خود ارائه می‌دهند. به این ترتیب کاربر بدون اینکه نیاز به نصب اپلیکیشن جانبی دیگری داشته باشد می‌تواند نرم‌افزار مخصوص تلفن همراه خود را فعال کند و از شر تماس‌های تلفنی مزاحم راحت شود.

برای راحت شدن از شر تماس‌های مزاحمی که توسط برخی از ویزیتور‌های تلفنی به منظور فروش محصول خود به شما یا اپراتور‌هایی که وقت و بی‌وقت ایجاد مزاحمت می‌کنند یا هر شماره‌ی دیگری که با تماس خود باعث رنجش شما می‌شود همراه ما باشید. در این مطلب قصد داریم تا نحوه‌ی استفاده از نرم‌افزار بلاک شماره‌های تلفن را در چند برند مطرح تلفن‌های همراه هوشمند بررسی و به شما آموزش دهیم.

گوشی‌های سامسونگ

شرکت سامسونگ به منظور بلاک کردن شماره‌های مزاحم در دستگاه‌های هوشمند اندروید خود برنامه‌ای مختص به خود دارد. برای فعال کردن این برنامه به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. نرم‌افزار تماس‌ها یا تلفن را اجرا کنید.
 2. گزینه Recents (تماس‌های اخیر) را لمس کنید.
 3. شماره ای که قصد بلاک کردن آن را دارید انتخاب کنید.
 4. در سمت راست روی گزینه “i” ضربه بزنید.
 5. به انتهای لیست رفته و گزینه block را انتخاب کنید.

باید این نکته را یادآور شد که در صورت نیاز به مشاهده لیست شماره‌هایی که بلاک کرده‌اید، می‌توانید در صفحه اول یا اصلی نرم‌افزار تلفن و در قسمت بالا و سمت راست گزینه‌ی سه نقطه را لمس کنید و پس از انتخاب Settings (تنظیمات) و سپس Block، شماره‌هایی که بلاک کرده‌اید را مشاهده نمایید.

گوشی‌های هواوی

نرم افزاری که هواوی برای گوشی‌های اندروید خود به منظور بلاک کردن شماره‌های مزاحم اختصاص داده EMUI نام دارد که برای فعال کردن قابلیت بلاک شماره باید به ترتیب زیر آن را اجرا کنید:

 1. اپلیکیشن تلفن یا تماس‌ها را اجرا کنید.
 2. کنار شماره‌ی تلفنی که قصد بلاک کردن آن را دارید روی گزینه‌ی “i” ضربه بزنید.
 3. گزینه سه نقطه‌ای More (بیشتر) را از قسمت پایینی صفحه نمایش انتخاب کنید.
 4. در مرحله آخر گزینه‌ی Block Contact را لمس کنید.

برای دسترسی به لیست شماره‌هایی که بلاک کرده‌اید نرم‌افزار تلفن را باز کنید. از سمت راست و بالای صفحه گزینه‌ی سه نقطه را انتخاب کنید و پس از آن گزینه‌ی Blocked را لمس کنید. در قمست کناری صفحه نمایش روی آیکون تنظیمات ضربه بزنید. در صفحه‌ی بعد گزینه Blocklist برای شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب آن می‌توانید شماره‌هایی که در لیست بلاک شما قرار دارند را مشاهده کنید.

گوشی‌های اوپو و ریلمی

اوپو نیز به این منظور از برنامه اختصاصی خود با نام ColorOS بهره می‌برد و روش کار آن به ترتیب زیر می‌باشد که برای گوشی‌های ریلمی نیز جواب می‌دهد:

 1. برنامه تماس‌ها یا تلفن را اجرا کنید.
 2. کنار شماره تلفنی که قصد بلاک کردن آن را دارید گزینه‌ی “i” را لمس کنید.
 3. از گوشه‌ی بالای سمت راست نمایشگر خود گزینه دو نقطه را انتخاب کنید.
 4. در آخرین مرحله گزینه‌ی Add to blacklist را لمس کنید.

اگر قصد دسترسی به لیست شماره‌های بلاک شده خود را دارید، برنامه تماس‌ها را باز کنید و از سمت راست و بالای نمایشگر خود گزینه دونقطه و سپس Block & Filter را انتخاب کرده و شاهد لیست تماس‌های و مسیج‌های بلاک شده خود باشید.

گوشی‌های سایر برندها

بلاک کردن شماره‌های مزاحم در گوشی‌هایی که نرم‌افزار‌های استوک گوگل به صورت پیش‌فرض روی آن‌ها نصب شده است فرآیندی آسان‌تر دارد. برندهای پیکسل، موتورولا، نوکیا و وان‌پلاس از این دسته هستند که فراین ذکر شده در آن‌ها به صورت زیر قابل اجرا خواهد بود:

 1. نرم‌افزار تماس‌ها را اجرا کنید.
 2. گزینه‌ی History را انتخاب کنید.
 3. کنار شماره‌ی مورد نظرتان گزینه‌ی سه نقطه را لمس کنید.
 4. و در آخر گزینه‌ی Block Number را انتخاب کنید.

اگر قصد داشتید لیست شماره‌های بلاک شده‌ی خود را تماشا کنید، برنامه تماس‌ها را اجرا کرده و در گوشه‌ی بالایی نمایشگر خود گزینه سه نقطه را لمس کنید. پس از آن گزینه Settings و بعد Blocking Settings را انتخاب کرده و در صفحه‌ی جدید Blocked Numbers را مشاهده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.