تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آموزش تبدیل فایل‌های PDF به Word با چند روش کاربردی

تبدیل فایل‌های PDF به Word

فرمت‌های PDF و Word از پرکاربردترین فرمت‌هایی هستند که توسط کاربران زیادی از آن‌ها استفاده می‌شود. به این منظور دغدغه تبدیل فایل‌های با فرمت پی‌دی‌اف به ورد همواره برای کاربرانی که با این فرمت‌ها سر و کار دارند مطرح است. در ادامه این مطلب به همراه شما عزیزان قصد مرور راه‌های مختلف تبدیل فایل‌های با فرمت پی‌دی‌اف به ورد را داریم.

نرم‌افزارهای آفلاین تبدیل پی‌دی‌اف به ورد

برای تبدیل فرمت پی‌دی‌اف به ورد نرم‌افزارها و ابزارهای متعددی وجود دارد که بعضی از آن‌ها به صورت آفلاین و بعضی آنلاین این کار را انجام می‌دهند. استفاده از ابزارهای آفلاین اما علاوه بر بالا رفتن سرعت انجام تبدیل فایل‌های مورد نظر از امنیت بیشتری نسبت به استفاده از نرم‌افزارهای آنلاین در این زمینه برخوردار است. در ادامه به معرفی چند ابزار آفلاین برای تبدیل فایل پی‌دی‌اف به ورد خواهیم پرداخت.

نرم‌افزار PDFMate

این نرم‌افزار کاربردی با محیط کاربری ساده و روان که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یکی از پرکاربردترین برنامه‌ها در زمینه‌ی تبدیل پی‌دی‌اف به ورد است. در این ابزار آفلاین همچنین شما قادر به تبدیل فایل‌های Textو EPUB و… نیز خواهید بود. این نرم‌افزار آفلاین به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و علاوه بر موارد ذکر شده ابزارهای اضافی و قابلیت‌هایی مانند رمزگذاری اسناد، تبدیل‌های دسته‌ای، پشتیبانی از چند زبان و موارد دیگر را نیز ارائه می‌دهد.

ab17763d 438d 4e4b 9336 27424da986ef 300x243 - آموزش تبدیل فایل‌های PDF به Word با چند روش کاربردی

نرم‌افزار WinScan2PDF

این نرم‌افزار با وجود حجم پایین و در حدود 30 کیلوبایتی، در زمینه‌ی تبدیل فایل‌های PDF به Word به صورت آفلاین عملکرد قابل قبولی دارد و به خوبی از انجام این کار برمی‌‌آید. WinScan2PDF کم حجم‌ترین برنامه‌ی موجود در زمینه تبدیل فایل است که قابلیت‌های دیگری نیز در کنار تبدیل پی‌دی‌اف به ورد ارائه می‌کند.

aad32e8a fbc5 4fd9 bb1d 5a00ed26e641 300x120 - آموزش تبدیل فایل‌های PDF به Word با چند روش کاربردی

نرم‌افزار UniPDF

این نرم‌افزار کاربردی، از بهترین ابزار‌های آفلاین برای تبدیل فایل پی‌دی‌اف به ورد است که قابلیت پشتیبانی از فرمت‌های دیگری نظیر Text ، Word و HTML را نیز دارد و در این نرم افزار قادر خواهید بود فایل پی‌دی‌اف را به فرمت‌های مختلف و متنوعی که این ابزار از آن‌ها پشتیبانی می‌کند تغییر دهید. همچنین این برنامه‌ی کاربردی و رایگان امکان تنظیم وضوح تصاویر را نیز ارائه می‌دهد.

d92b3b72 f32d 41c0 87a3 8f1159b02809 300x178 - آموزش تبدیل فایل‌های PDF به Word با چند روش کاربردی

نرم‌افزار‌های آنلاین تبدیل پی‌دی‌اف به ورد

برای تبدیل فرمت پی‌دی‌اف به ورد علاوه بر نرم‌افزار‌های آفلاین، ابزار‌های آنلاین متعددی نیز وجود دارد. باید توجه داشت که برای تبدیل فرمت پی‌دی‌اف به ورد بهتر است فقط در موارد ضروری از ابزارهای آنلاین استفاده کنید. چرا که آپلود فایل‌های پی‌دی‌اف در ابزارهای آنلاین تبدیل در صورتی که فایل شخصی باشد با ریسک بالایی همراه است. علاوه بر این برای استفاده از این نرم‌افزارها معمولا باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید که در این صورت پیام‌هایی به طور مداوم به ایمیل شما ارسال می‌شود که شاید خوشایندتان نباشد. با تمام این تفاسیر در ادامه شما را با دو روش آنلاین تبدیل پی‌دی‌اف به ورد آشنا خواهیم کرد.

نرم‌افزار SmallPDF

این نرم‌افزار که محیط کاربری جذاب و البته ساده‌ای دارد از بهترین و شاید مهم‌ترین ابزارهای تبدیل آنلاین فایل‌های پی‌دی‌اف به ورد است که قادر است فایل پی‌دی‌اف مد نظر شما را به فرمت‌های زیادی که از آن‌ها پشتیبانی می‌کند نظیر ورد، اکسل، JPEG و HTML تبدیل کند. علاوه بر این قادر خواهید بود از سرویس آنلاین برای ادغام چند فایل پی‌دی‌اف در یک پرونده واحد استفاده کنید. همچنین این نرم‌افزار کاربردی به قابلیت قفل و بازکردن رمز عبور اسناد نیز مجهر است.

4ea582dc 3031 4c14 a87a 824f80ecf552 300x225 - آموزش تبدیل فایل‌های PDF به Word با چند روش کاربردی

نرم‌افزار CloudConvert

این نرم‌افزار آنلاین علاوه بر تبدیل پی‌دی‌اف به ورد تقریبا قادر است تمامی فرمت‌ها را به یکدیگر تبدیل کند. این ابزار با حفظ جداول به خوبی و با دقت پی‌دی‌اف را به ورد تبدیل می‌کند. برای استفاده از این نرم‌افزار با توجه به محیط کاربری روان و آسان کار سختی پیش رو ندارید.

3eb21c1e 391d 445f a1bf 051b18133de6 300x154 - آموزش تبدیل فایل‌های PDF به Word با چند روش کاربردی

در پایان مطلب باید با این نکته اشاره کنیم که در صورتی که نیاز به تبدیل فایل پی‌دی‌اف به فایل ورد قابل ویرایش را داشته باشید به نرم‌افزارهای آنلاین و آفلاین نیازی نخواهید داشت و انجام این کار از طریق مایکروسافت آفیس ورد 2013 و مایکروسافت آفیس ورد 2016 برای شما میسر خواهد بود. برای انجام این کار کافیست مایکروسافت آفیس خود را اجرا کنید و با انتخاب گزینه‌ی Open از منوی File، فایل PDF موردنظر را انتخاب کرده و باز کنید در ادامه پیامی برای شما نمایش داده می‌شود با این عنوان که امکان اعمال بعضی تغییرات در فایل اجرا شده وجود دارد. با تایید پیام نمایش داده شده قادر خواهید بود فایل پی‌دی‌اف مورد نظر را با کم‌ترین تغییری در ورد مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.