تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش تغییر اندازه پیش‌فرض متون مرورگر گوگل کروم

تغییر اندازه پیش‌فرض متون مرورگر گوگل کروم

مرورگر گوگل کروم – ارائه شده توسط شرکت گوگل را می‌توان از محبوب‌ترین مرورگر‌های مورد استفاده‌ی کاربران اینترنت در سراسر دنیا محسوب کرد. این مرورگر با امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد وب‌گردی و جست‌وجو در اینترنت را برای آن‌ها تا حد امکان آسان و دل‌پذیر می‌کند. از جمله قابلیت‌هایی که در دسترس کاربران استفاده کننده از مرورگر گوگل کروم وجود دارد، امکان تغییر سایز فونت متون نمایش داده شده در این مرورگر است که کاربر می‌تواند با تغییر فونت و اندازه‌ی پیش فرض، سایز فونت مورد نظر خود را برای مطالعه‌ی مطالب انتخاب و اعمال کند.

در این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان روش ساده و کاربردی تغییر اندازه‌ی پیش فرض متون مرورگر گوگل کروم را مرور کنیم.

تغییر اندازه پیش‌فرض متون در گوگل کروم

برای ایجاد تغییر در اندازه‌ی پیش‌فرض متون در مرورگر گوگل کروم باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • در ابتدا به منوی تنظیمات بروید.
  • نرم‌افزار گوگل کروم را اجرا کنید و از قسمت بالا و سمت راست آن روی گزینه‌ی سه نقطه‌ی عمودی کلیک کنید.
  • در مرحله‌ی بعدی از صفحه‌ی جدید باز شده روی گزینه‌ی Settings کلیک کنید.

 

تغییر اندازه متون گوگل کروم

 

  • در منوی Settings باید یا در نوار کناری بر روی گزینه “Appearance” کلیک کرده و یا اینکه آن‌قدر پایین بروید تا به این بخش برسید. در ادامه باید گزینه “Font Size” را پیدا کنید.

 

تغییر اندازه متون گوگل کروم

 

  • اگر بر روی منوی کشویی گزینه Font Size کلیک کنید، آنگاه 5 گزینه “Very Small (خیلی کوچک)”، “Small (کوچک)”، “Medium (متوسط)”، “Large (بزرگ)” و “Very Large (بسیار بزرگ)” را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  •  

 

“Medium” همان اندازه پیش‌فرض است، بنابراین اگر قصد تغییر دارید، آنگاه باید به انتخاب سایر گزینه‌ها بپردازید. پس از انتخاب اندازه مدنظر خود، باید از منوی تنظیمات خارج شوید. بدین ترتیب اندازه متون وب‌سایت‌های مورد بازدید شما تغییر خواهد کرد. اگر هم نظرتان عوض شد، آنگاه می‌توانید با دنبال کردن گام‌های بالا، تغییرات ایده‌آل خود را اعمال کنید.

تغییر دقیق‌تر اندازه متون در گوگل کروم

اگر از 5 گزینه پایه تغییر فونت راضی نبوده و می‌خواهید که کنترل دقیق‌تری بر اندازه متون داشته باشید، آنگاه باید در گوگل کروم به “Settings > Appearance” رفته و سپس بر روی گزینه “Customize fonts” کلیک کنید.

 

 

در صفحه Customize fonts می‌توانید کنترل دقیق‌تری بر اندازه فونت‌ها داشته باشید (16، مقدار پیش‌فرض است). با تکان دادن اسلایدر می‌توانید تغییرات را مشاهده کنید. همچنین در اینجا امکان تعیین حداقل اندازه فونت را نیز خواهید داشت، بدین شیوه هیچ متنی بسیار کوچک نشان داده نمی‌شود.

 

تغییر اندازه متون گوگل کروم

 

البته اگر بخواهید، می‌توانید ظاهر و شکل فونت‌ها را نیز در همین صفحه تغییر دهید.

 

 

جهت کسب بهترین نتیجه، باید خودتان به آزمون و خطا بپردازید. بهتر است که در هر بار تغییر تنظیمات، چندین وب‌سایت را نیز امتحان کنید. پس از کسب نتیجه ایده‌آل خود، می‌توانید صفحه تنظیمات را بسته و سپس به‌ وب‌گردی ادامه دهید.

راه‌حل جایگزین: حالت بزرگنمایی

پیش از اینکه سراغ تغییر اندازه پیش‌فرض متون گوگل کروم برویم، بد نیست که اشاره‌ای به ویژگی بزرگنمایی (Zoom) این مرورگر داشته باشیم. با استفاده از این قابلیت می‌توانید اندازه متون و تصاویر را از طریق منو و یا با فشار دادن میانبرهای صفحه‌کلید، تغییر دهید. البته اگر اندازه پیش‌فرض متون را تغییر دهیم، آنگاه این تغییرات تأثیری بر اندازه تصاویر موجود در صفحات وب نخواهند داشت.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

آموزش دسترسی به پسوردهای ذخیره شده در مرورگر گوگل کروم اندروید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.