تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

چگونه اندروید 11 را در گوشی خود دریافت کنیم؟

آموزش دریافت اندروید 11

دریافت اندروید ۱۱ – اندروید 11 آخرین سیستم عاملی است که تا به امروز توسط گوگل ارائه شده است. این سیستم عامل قابلیت های جالب توجهی را ارائه میکند و برای تعدادی از گوشی های اندرویدی نیز در دسترس قرار گرفته است.

اولین اسمارت فون هایی که میتوانند از سیستم عامل اندروید 11 استفاده کنند گوشی های گوگل پیکسل هستند. این گوشی ها مستقیما توسط گوگل به روز رسانی میشوند. بنابر اخباری که به دست آمده گوشی های پیکسل 2 به بالا در حال دریافت آخرین نسخه این سیستم عامل هستند.

اگر گوشی مورد استفاده شما جدیدتر باشد احتمال اینکه بتوانید از آخرین نسخه موبایلی سیستم عامل گوگل استفاده کنید بیشتر است. البته عملکرد همه تولید کنندگان گوشی های هوشمند در این زمینه یکسان نیست.

به هر ترتیب اگر اطلاع دارید که گوشی شما سیستم عامل جدید گوگل را دریافت میکند و هنوز اعلانی را دریافت نکرده اید میتوانید این قضیه را به صورت دستی بررسی کنیم. ما در ادامه مطلب این مسئله را در گوشی های سامسونگ و پیکسل به طور کامل و تصویری توضیح داده ایم. اگر از گوشی های اندرویدی دیگری استفاده میکنید ممکن است مراحل کمی نسبت به دو برند مورد بررسی ما متفاوت باشد.

دریافت اندروید 11 در گوشی های پیکسل

اگر از گوشی های پیکسل استفاده میکنید حتما اطلاع دارید که سیستم عامل جدید روی گوشی های پیکسل 2 به بعد جواب میدهد و اگر اعلانی دریافت تکرده اید میتوانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  • ابتدا باید از بالای صفحه به سمت پایین دو بار سوایپ کنید. در ادامه باید آیکون چرخ‌دنده را جهت رفتن به منوی تنظیمات، لمس کنید.

  • به پایین رفته و سپس گزینه “System” را انتخاب کنید.

  • در ادامه جهت نمایان شدن گزینه‌های بیشتر، باید “Advanced” را لمس کنید.

دریافت اندروید 11

  • در پایین لیست باید گزینه “System Update” را انتخاب کنید.

  • در نهایت باید کلید “Check for Update” را لمس کنید.

اگر بروزرسانی برای شما موجود باشد، آنگاه پیغامی مرتبط را مشاهده کرده و همچنین می‌توانید فرایند نصب را نیز آغاز کنید. در غیر این صورت، عبارت “Your System is Up to Date” به شما نشان داده می‌شود.

دریافت اندروید 11 در گوشی های سامسونگ

اگر از کاربران گوشی های سامسونگ هستید و هنوز اعلانی مبنی بر به روز رسانی اندروید 11 دریافت نکرده اید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در گوشی‌های سامسونگ باید از بالای نمایشگر به سمت پایین سوایپ کرده و سپس آیکون چرخ‌دنده را جهت ورود به منوی تنظیمات، انتخاب کنید.

دریافت اندروید 11

  • به پایین رفته و سپس گزینه “Software Update” را برگزینید.

دریافت اندروید 11

  • در ادامه باید “Download and Install” را لمس کنید. علی‌رغم نام این گزینه، این بخش می‌تواند دریافت به‌روزرسانی را بررسی کند.

اگر آپدیت اندروید موجود باشد، آنگاه پیغام آن را مشاهده کرده و همچنین می‌توانید فرایند نصب را آغاز کنید. در غیر این صورت، عبارت “Your Software is Up to Date” به شما نمایش داده می‌شود.

این احتمال وجود دارد که سیستم عامل جدید گوگل برای گوشی شما موجود بوده، اما بررسی این موضوع در گوشی، نتیجه‌ای به همراه نداشته باشد. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری در مراحل مختلفی عرضه می‌شوند. این موضوع بدین معنا است که همگان سریعا این آپدیت‌ها را دریافت نخواهند کرد. در هر صورت شاید عرضه این سیستم عامل بر روی گوشی شما (البته در صورت وجود برنامه برای این کار)، چند روزی به طول بینجامد.

مشخصات کامل سامسونگ گلکسی تب اکتیو 3 منتشر شد

به هر حال، روش‌های مختلفی جهت نصب دستی آخرین نسخه سیستم عامل گوگل وجود دارند. این روش‌ها را “سایدلود” نامیده و معمولا شیوه‌های پیچیده‌تری جهت نصب سیستم‌عامل به شمار می‌آیند.

به یاد داشته باشید که سایدلود کردن، نیازمند ابزارهای پیشرفته بوده و همچنین فرایندهای پیچیده‌ای نیز دارد. اگر این کار را به‌درستی انجام ندهید، آنگاه احتمال دارد که دستگاه خود را بریک کنید. سایدلود کردن چیزی نیست که کاربران عادی بتوانند آن را به‌راحتی انجام دهند. برای اکثر کاربران، صبر کردن برای به‌روزرسانی‌‌های OTA، بهتر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.