تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آموزش راه‌های تقویت آنتن دهی گوشی‌های موبایل

تقویت آنتن دهی گوشی‌های موبایل

تقویت آنتن دهی گوشی‌های موبایل – شاید حداقل انتظاری که یک کاربر گوشی هوشمند همراه می‌تواند از دستگاه خود داشته باشد آنتن‌دهی بدون نقص آن به منظور برقراری تماس و ارسال پیامک باشد. آنتن‌دهی ناقص و ضعیف می‌تواند موجب عدم برقراری تماس یا قطع شدن آن هنگام مکالمه و به علاوه عدم ارسال پیام‌های کوتاه شود.

کاربران اما نیاز است بدانند که راه‌هایی به منظور تقویت سیگنال سیم‌کارت گوشی‌های همراه در دسترس آن‌ها قرار دارد. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان روش‌های تقویت آنتن‌دهی گوشی‌های همراه را مرور کنیم.

عدم آنتن دهی مناسب گوشی‌های همراه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، در ادامه سعی داریم تا یک به یک این دلایل را عنوان و به ارائه راه حل آن‌ها بپردازیم:

 

  • شناسایی علت ضعف سیگنال گوشی

عوامل مختلفی بر روی دریافت امواج دستگاه شما تأثیرگذار بوده که به‌عنوان‌مثال می‌توان به اپراتور سیم‌کارت، خود گوشی، تراکم جمعیت اطراف شما، مواد تشکیل دهنده خانه یا خودرو و حتی موقعیت جغرافیایی کاربر اشاره کرد. تمامی این موارد بر روی کیفیت سیگنال دریافتی شما تأثیر خواهند گذاشت. سعی کنید تا تأثیر هر یک از عوامل مخرب را به حداقل برسانید.

 

  • پیدا کردن مکانی بهتر

اگر در داخل خانه و یا اداره، سیگنال کمی دریافت کرده اما در هنگام بیرون رفتن، سیگنال سیم‌کارت شما افزایش می‌یابد، آنگاه می‌توان گفت که ساختمان محل اقامت شما اجازه عبور سیگنال‌ها را نمی‌دهد. اگر هم در فضای آزاد هستید، اما همچنان سیگنال ضعیفی دارید، آنگاه بهتر است که از ساختمان‌های بلند، درختان و هر چیز دیگری که ایجاد اختلال می‌کند، دوری کنید. اگر هم در مناطق روستایی هستید، شاید رفتن به نقاط بلند بتواند مشکل شما را برطرف سازد. شلوغی‌هایی همانند کنسرت‌ها، فستیوال‌های موسیقی و یا حتی مراکز شهری می‌توانند فشار بر دکل‌های مخابراتی را افزایش داده، سیگنال را محدود کرده و همچنین سرعت داده‌های گوشی‌ هوشمند شما را نیز کاهش دهند.

  • بررسی وضعیت دکل‌های پیرامون

گاهی اوقات نیز می‌توانید پیش از امتحان کردن راه‌کارهای دیگر، با اپراتور سیم‌کارت خود تماس گرفته و مطمئن شوید که دکل مخابراتی اطراف شما سالم است و در دست تعمیر قرار ندارد.

 

  • نصب تقویت کننده‌ی سیگنال

اگر سیگنال دریافتی شما در داخل خانه و یا خودرو ضعیف است، آنگاه شاید نصب یک تقویت کننده بتواند مشکل شما را مرتفع سازد. با یک سرچ ساده در گوگل این دستگاه‌ها را بشناسید. این دستگاه‌ها را می‌توان در هر جایی که یک پریز برق وجود داشته باشد، نصب کرد. شیوه کار تقویت‌ کننده‌ها نیز بدین صورت است که سیگنال‌های ورودی را دریافت کرده و سپس مجددا آن‌ها را منتشر می‌کنند. طبیعتا این موضوع تأثیر زیادی بر کیفیت سیگنال دریافتی شما خواهد داشت.

 

  • به‌روزرسانی سیگنال

گاهی اوقات گوشی شما در زمینه جست‌و‌جو برای نزدیک‌ترین دکل مخابراتی به مشکل برخورده و تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیگنال دریافتی را به‌روزرسانی کنید تا مشکلتان برطرف شود. جهت انجام این کار نیز کافی است که گوشی خود را مجددا راه‌اندازی کرده و یا اینکه حالت هواپیما (پرواز) را فعال و سپس غیرفعال کنید.

 

  • بررسی نقشه پوشش شبکه اپراتور سیم‌کارت

این کار بدین جهت صورت می‌گیرد که مطمئن شوید در مکانی مناسب قرار دارید. در این رابطه می‌توان به نقشه پوشش اپراتور موردنظر نگاهی انداخت و این موضوع را از لحاظ انواع شبکه (3G ،4G و …) بررسی کرد.

تقویت آنتن دهی گوشی‌های موبایل

 

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

 

چگونه از گوشی اندروید خود به عنوان روتر استفاده کنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.