تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

دانلود از گوگل‌پلی

در صورتی که قصد دانلود پکیج‌ APK نرم‌افزار‌های اندرویدی از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر شخصی را دارید، می‌توانید با استفاده از روش‌هایی که در ادامه‌ی مطلب به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت به راحتی این‌ کار را انجام دهید.

ممکن است به دلیل بعضی از مشکلات و تحریم‌ها امکان دسترسی به گوگل‌پلی در دستگاه اندروید شما وجود نداشته باشد یا اینکه نیاز داشته باشید تا apk یک نرم‌افزار را ویرایش کنید، در این صورت احتیاج خواهید داشت تا اپلیکیشن‌های مورد نظر را از گوگل‌پلی توسط کامپیوتر شخصی خود دانلود کنید. برای انجام این منظور قادر خواهید از راه‌هایی نظیر، استفاده از شبیه‌ساز اندروید در کامپیوتر، ربات‌های دانلود از گوگل‌پلی از طریق تلگرام، استفاده از افزونه‌ی گوگل کروم برای دانلود از گوگل‌پلی و همچنین دانلود برنامه گوگل‌پلی برای ویندوز 10 بهره ببرید. در ادامه‌ی این مطلب به همراه شما روش‌های مطرح شده را مرور خواهیم کرد.

استفاده از شبیه‌ساز اندروید Bluestacks

نرم‌افزار شبیه‌ساز Bluestacks می‌توانید روی سیستم عامل ویندوز و مک قابل اجراست و برای دانلود از گوگل پلی از طریق این نرم‌افزار باید به صورت زیر عمل کنید:

 • برای دانلود این نرم‌افزار وارد سایت اصلی آن به آدرس Bluestacks.com شوید.
 • با ورود به سایت رو لینک دانلود نرم‌افزار (Download Bluestacks) که در وسط صفحه‌ی نمایش مشاهده می‌کنید کلیک کنید.
 • پس از اتمام دانلود، فایل exe نرم‌افزار دانلود شده را برای آغاز فرآیند نصب اجرا کنید.
 • پس از نصب برنامه آن را اجرا کنید و پس از انجام مراحل اولیه وارد محیط نرم‌افزار شوید.

f6292cb7 ddf0 42c2 b4cb dc10145bccdf 300x158 - آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

با اجرای برنامه Bluestacks و ورود به صفحه‌ی اصلی و اجرای برنامه‌ی گوگل‌پلی در آن قادر خواهید بود برنامه‌های مورد نظر خود را دانلود کنید. به این منظور از بالا و سمت چپ صفحه‌ی اصلی برنامه گزینه‌ی My Apps (در نسخه‌های جدیدتر Library) را انتخاب کنید و سپس روی گزینه‌ی System app و بعد از آن روی آیکون گوگل‌پلی کلیک کنید. به این ترتیب گوگل‌پلی اجرا می‌شود و شما برای دانلود برنامه‌ی مورد نظر خود می‌توانید نام آن را از طریق کادر جستجوی موجود در صفحه‌ی اصلی برنامه گوگل‌پلی سرچ کنید و با پیدا کردن اپلیکیشن مراحل نصب و اجرای آن را دقیقا مانند گوشی اندرویدی انجام دهید.

نرم‌افزار Bluestacks شبیه‌ساز سیستم‌عامل اندروید روی کامپیوتر است و با اجرای این برنامه در واقع یک دستگاه اندرویدی روی کامپیوتر خود خواهید داشت. از طریق این نرم‌افزار قادر خواهید بود فایل‌های apk را به راحتی روی کامپیوتر خود نصب و اجرا کنید. به این منظور مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • پس از اجرای نرم‌افزار Bluestacks در صفحه‌ی اصلی برنامه روی گزینه‌ی Library کلیک کنید.
 • در قسمت سمت چپ و بالای صفحه و در کنار عبارت All installed روی گزینه‌ی سه نقطه کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Install apk را انتخاب کنید.
 • در این مرحله به صفحه‌ی اکسپلورر ویندوز منتقل می‌شوید و قادر خواهید بود با انتخاب فایل apk مورد نظرتان از پوشه‌ی دانلود آن را نصب و اجرا کنید.

c1942ae4 9e07 4dc0 844c 5a410f841818 300x157 - آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از افزونه‌ی آن در گوگل‌کروم

اگر قصد استفاده از افزونه دانلود از گوگل‌پلی در نرم‌افزار گوگل‌کروم را دارید باید به این نکته توجه کنید که این افزونه تنها امکان دانلود نرم‌افزارهای رایگان موجود در این فروشگاه را به شما می‌دهد. پس از دانلود فایل برنامه‌ی مورد نظر خود می‌توانید آن را برای نصب و اجرا به گوشی اندرویدی خود منتقل کنید و یا فایل apk دانلود شده‌ی اپلیکیشن را مطابق با توضیحات بالا در شبیه‌ساز Bluestacks نصب و اجرا کنید.

در حال حاضر بهترین و کاربردی‌ترین افزونه دانلود از گوگل‌پلی 1Mobile Downloader است. این امکان برای شما وجود دارد که با دانلود و نصب افزونه‌ی مطرح شده‌ آدرس اپلیکیشن مدنظرتان در گوگل‌پلی را وارد کنید و فایل apk برنامه را دریافت کنید.

به منظور دانلود از گوگل‌پلی از طریق افزونه‌ی 1Mobile Downloader در گوگل‌کروم مراحل زیر را انجام دهید:

 • بعد از اینکه افزونه‌ی موردنظر را دانلود و نصب کردید، با ورود به سایت اصلی گوگل‌پلی در کادر جستجو اسم اپلیکیشن مورد نظر خود را وارد کنید و آن را بیابید.
 • با کلیک کردن روی اسم اپلیکیشن مورد نظر وارد صفحه‌ی اصلی آن برنامه می‌شوید و در این مرحله از کادر آدرس مرورگر خود، آدرس صفحه‌ی اصلی واختصاصی اپلیکیشن را کپی کنید.
 • در قسمت بالا و سمت راست مرورگر کروم، روی آیکون سبز رنگ افزونه‌ی 1Mobile Downloader کلیک کنید و در کادر متنی که با انجام این‌ کار برای شما نمایش داده می‌شود، آدرس صفحه‌ی اختصاصی اپلیکیشن مدنظرتان را که کپی کرده بودید، الحاق کنید یا بچسبانید.

af73db9c 3e18 4e0b afd8 e2c074e20d72 300x169 - آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

 • در این مرحله روی گزینه‌ی Generate Download Link کلیک کرده و منتظر بمانید تا آیکون و لینک دانلود اپلیکیشن مورد نظرتان را در صفحه‌ای جدید مشاهده کنید.
 • در مرحله‌ی آخر با کلیک کردن روی گزینه‌ی Download APK، فایل apk اپلیکیشن مد نظر را در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

d730652f 5c9f 4369 8f62 163036fa1261 300x213 - آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

در صورتی که از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید، می‌توانید با دانلود افزونه‌ی مربوط به این نرم‌افزار با طی کردن مراحل مشابه مرورگر کروم، فایل APK اپلیکیشن مد نظر خود را دانلود کنید.

همچنین باید خاطر نشان کنیم که بعضی از افزونه‌ها برای اینکه اپلیکیشن‌های مورد نظر را به درستی و به طور کامل و مستقیم از گوگل‌پلی دانلود کنند نیاز به دسترسی به آدرس ایمیل شما و همچنین Device ID یک دستگاه هوشمند اندرویدی دارند. در این صورت برای دریافت Device ID می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر را با همین نام در گوگل‌پلی جستجو و نصب کنید و سپس Device ID به دست آمده را در افزونه‌ی مورد نظر برای دانلود از گوگل‌پلی وارد کنید.

دانلود از گوگل‌پلی از طریق وب‌سایت

برای دانلود از گوگل‌پلی از طریق وب‌سایت، می‌توانید به وب‌سایت Evozi مراجعه کنید. به این ترتیب که ابتدا آدرس اختصاصی اپلیکیشن مورد نظر خود را از گوگل‌پلی کپی کنید و با رفتن به وب‌سایت Evozi و وارد کردن آدرس اختصاصی اپلیکیشن در کادر مشخص شده در Evozi، فایل apk اپلیکیشن را از طریق لینک دانلودی که این وب‌سایت به شما ارائه می‌دهد در کامپیوتر شخصی خود دانلود کنید.

baf62b65 ec96 4a9a a15c 6dbdc5aef7b8 300x160 - آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از تلگرام

تنها راه دانلود از گوگل‌پلی از طریق تلگرام استفاده از ربات‌ها است. برای استفاده از این ربات‌ها باید دقت و احتیاط زیادی به کار ببرید، زیرا نظرات و بازخورد‌های زیادی راجع به آن‌ها وجو ندارد. از جمله‌ ربات‌هایی که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد APK Downloader است که می‌توانید آن را دانلود کنید و یا عبارت apkdl_bot@ را برای دریافت این ربات در تلگرام خود سرچ کنید و سپس آن را در تلگرام دسکتاپ خود فعال کنید.

807eb8cc a87b 42c2 90c0 7eaa544c9ef6 300x165 - آموزش راه‌‌های دانلود از گوگل‌پلی با استفاده از کامپیوتر

برای فعال‌سازی ربات کافی‌ست گزینه‌ی Start را انتخاب کنید و لینک صفحه‌ی اختصاصی گوگل پلی اپلیکیشن مدنظر خود در را در ربات وارد کنید. روش دیگر نیز سرچ کردن نام اپلیکیشن مدنظر در کادر جستجوی نام تلگرام است که می‌توانید برنامه را از طریق خود ربات در گوگل‌پلی پیدا کنید. مطابق با تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، با وارد کردن لینک ربات چند گزینه بر اساس نسخه‌ی اندروید و پردازنده به شما ارائه می‌دهد و شما قادر خواهید بود با کلیک روی گزینه‌ی دانلود نسخه‌ی مورد نظر اپلیکیشن، فایل APK آن را در پوشه دانلود تلگرام در کامپیوتر خود دریافت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.