تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10 با استفاده از Game Bar

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

ضبط صفحه نمایش ویندوز، قابلیتی است که شاید دغدغه‌ی بسیار از کاربران باشد. ویندوز 10 از حدود تقریبا دو سال پیش این امکان را با استفاده از اپلیکیشن Game Bar در اختیار کاربران خود قرار داده است. یک اپلیکیشن افزودنی اختصاصی که به منظور استفاده از آن باید تنظیمات مشخصی را انجام داده و آن را فعال کنید. باید به این نکته نیز توجه داشت که با استفاده از اپلیکیشن Game Bar امکان ضبط فایل اکسپلورر و دسکتاپ وجود ندارد. همچنین در صورتی که برنامه‌ی Game Bar را روی کامپیوتر خود ندارید از طریق فروشگاه مایکروسافت به راحتی و به صورت رایگان می‌توانید آن را دانلود و نصب کنید. در ادامه‌ی این مطلب برای ضبط صفحه نمایش ویندوز با استفاده از اپلیکیشن Game Bar با ما همراه باشید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز با استفاده از Game Bar

همان‌طور که اشاره کردیم به منظور استفاده از اپلیکیشن Game Bar نیاز است تا از بخش تنظیمات، قابلیت مورد بحث را فعال کنید. برای انجام این کار مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

  • با باز کردن منوی استارت (Start) عبارت Settings را در نوار جست‌وجوی مشخص شده مطابق تصویر زیر بنویسید و دکمه‌ی اینتر را فشار دهید. سپس در مرحله‌ی بعد روی گزینه‌ی Settings App (تنظیمات برنامه) کلیک کنید.

  • پس از ورود به بخش تنظیمات برنامه روی گزینه‌ی Gaming که با آیکون Xbox مشخص شده کلیک کنید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

  • گزینه‌ی Record Game Clips, Screenshots and broadcast using Game Bar را مطابق تصویر زیر در حالت روشن و فعال قرار دهید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که مطابق با تنظیمات صفحه کلید خود می‌توانید میانبرهایی را برای Game Bar تعریف کنید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

  • روی گزینه‌ی Capture از سمت چپ صفحه‌ی نمایش خود کلیک کنید تا تنظیمات را مطابق با نیاز خود اعمال کنید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

  • در این مرحله شما قادر خواهید بود مسیر ذخیره‌سازی فایل ضبط شده را مشخص کنید. همچنین می‌توانید گزینه‌ی ضبط کردن پس زمینه را مطابق تصویر زیر فعال کنید.

ضبط صفحه نمایش با استفاده از Xbox Game Bar

به منظور استفاده از Xbox Game Bar در ضبط صفحه‌ی نمایش در ویندوز 10 مراحل را به ترتیب زیر انجام دهید:

  • با استفاده از کلیدهای میانبر Windows + G در تمامی صفحات ویندوز 10 به منوی Game Bar متقل خواهید شد. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید این قسمت ویجت‌های فراوانی دارد و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود مانند، ضبط، صدا، گالری، عملکرد و سایر موارد لایه‌های بیشتری اضافه کنید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

  • در زمان اجرای برنامه‌های مختلف به سادگی و با فشاردادن همزمان کلیدهای Windows + G به منوی Game Bar منتقل شوید. مطابق با تصویر زیر از قسمت بالای بخش Capture روی آیکون ضبط صدا (Record) کلیک کنید تا ضبط صفحه‌ی نمایش آغاز شود.

  • همچنین امکان انتخاب آیکون میکروفون (Microphone) و به دنبال آن ضبط صدا و یا شاید روایت ماجرا در زمان ضبط صفحه نمایش وجود دارد. برای خروج از Game Bar کافیست در هر نقطه‌ای یک بار کلیک کنید. به علاوه می‌توانید در پنل Audio برای تنظیم حجم هر برنامه به صورت جداگانه از Volume Mixer استفاده کنید.

  • با فشار دادن همزمان کلیدهای Windows + G و سپس انتخاب گزینه‌ی Show All Captures که در تصویر زیر دقیقا زیر آیکون ضبط صدا قرار گرفته است، قادر خواهید بود فایل‌های ضبط شده‌ی خود را مشاهده کنید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

  • برای مشاهده و یا حذف کلیپ‌های ضبط شده می‌توانید از این منو مطابق با تصویر زیر استفاده کنید.

باید در انتها این نکته را یاد‌آور شویم که استفاده از Game Bar را می‌توان ساده‌ترین راه ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10 دانست که کارایی و عملکرد خوبی دارد. در صورتی که استفاده از دیگر برنامه‌های جانبی ممکن است با ویجت‌ها و تایمرهای اضافی فایل‌های شما را دچار مشکل کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.