تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش محدود کردن اپلیکیشن ‌هایی که موقعیت مکانی کاربر را به اشتراک می‌گذارند

آموزش محدود کردن اپلیکیشن‌ها

برای استفاده از برخی اپلیکیشن‌ ها نظیر نقشه گوگل یا تاکسی‌های آنلاین، کاربر نیاز است تا اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را به نرم‌افزار بدهد و در واقع این قابلیت را در تلفن همراه خود فعال کند.

برخی از اپلیکیشن های مورد استفاده در اندروید که نیاز به موقعیت مکانی کاربر خود دارند، این موقعیت را اشتراک گذاری می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از کاربران برای حفظ حریم شخصی خود به دنبال محدود کردن این اپلیکیشن‌ها هستند.محدود کردن اپلیکیشن

در صورت استفاده از تاکسی‌های اینترنتی کاربر قادر خواهد بود قبل از استفاده از نرم‌افزار مورد نظر خود اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را برای آن نرم‌افزار خاص تعریف کند. اپلیکشن‌هایی نظیر Facebook و Instagram نیز برای اینکه بتوانند پیشنهاد‌های دقیق‌تر و بهتری به کاربران خود ارائه دهند به موقعیت مکانی آن‌ها دسترسی دارند.

کدام اپلیکیشن‌ ها از موقعیت مکانی شما استفاده می‌کنند؟

برای یافتن پاسخ سؤال مطرح شده مراحل زیر را به ترتیب انجام می‌دهیم:

گام اول: به قسمت تنظیمات یا Settings دستگاه هوشمند خود می‌رویم.

گام دوم: در پایین صفحه دنبال گزینه Location می‌گردیم. (البته می‌توانیم این گزینه را در کادر جستجو نیز بنویسیم.)

گام سوم: گزینه Location  را انتخاب می‌کنیم.

گام چهارم: اپلیکیشن هایی که به موقعیت مکانی شما دسترسی دارند در این بخش مشخص می‌شوند. روی گزینه “App permisson” ضربه می‌زنیم تا لیست برنامه‌هایی که به موقعیت مکانی ما دسترسی دارند را ببینیم.

گام پنجم:

سه دسته از اپلیکیشن‌ ها وجود دارند که به موقعیت مکانی کاربر دسترسی پیدا می‌کنند:

دسته اول، Allowed only the time(برنامه‌هایی که همیشه مجاز هستند.): این اپلیکیشن‌ها همواره و در هر زمانی به موقعیت مکانی شما در پس زمینه دسترسی دارند. باید توجه داشت که نیازی به فعال کردن این امکان دسترسی برای هیچ نرم‌افزاری وجود ندارد.

دسته دوم، Allowed only while in use(برنامه‌هایی که فقط در زمان استفاده مجاز هستند.): برخی از اپلیکیشن‌ ها نیاز دارند تا به آن‌ها امکان دسترسی به موقعیت مکانی خود را بدهید. این گزینه امکان را به نرم‌افزار می‌دهد تا تنها در زمان اجرا به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد.

دسته سوم، Deny(اجازه ندارد): با این گزینه امکان دسترسی به موقعیت مکانی شما از اپلیکیشن گرفته می‌شود.

گام ششم: نرم‌افزاری را انتخاب می‌کنیم تا سطح دسترسی به موقعیت مکانی خود را در آن تغییر دهیم.

گام هفتم: از گزینه Deny برای قطع دسترسی به موقعیت مکانی در نرم‌افزار مورد نظر استفاده می‌کنیم.

برخی از اپلیکشن‌ها نیاز دارند تا به موقعیت مکانی ما دسترسی داشته باشند مانند تاکسی‌های اینترنتی. برای این منظور مراحل بالا را گام به گام طی کرده و به آن‌ها مجوز دسترسی از طریق گزینه “Allowed only while in use” را می‌دهیم.

در صورتی که به طور کل نمی‌خواهید موقعیت مکانی خود را به اشتراک بگذارید می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر آن را به طور کلی خاموش کنید:

گام اول: به تنظیمات دستگاه خود بروید.

گام دوم: در پایین صفحه Location را پیدا کنید.(یا در کادر جستجو این کلمه را بنویسید.)

گام سوم: Location را در حالت خاموش یا Off قرار دهید.

با انجام این مراحل به طور کلی دسترسی موقعیت مکانی شما برای نرم‌افزارها قطع می‌شود. دیگر جای نگرانی برای به اشتراک گذاری موقعیت مکانیتان توسط هیچ اپلیکیشنی در گوشی شما وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.