تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش مخفی کردن اپلیکیشن‌ها در آیفون

مخفی کردن اپلیکیشن

ممکن است تعدد آیکون‌های اپلیکیشن‌های نصب شده روی دستگاه شما باعث شلوغی و بی‌نظمی آن شده باشد، یا اینکه از برخی از نرم‌افزارها استفاده‌ی چندانی نمی‌کنید، در این صورت نیازی به پاک کردن اپلیکیشن‌های خود ندارید و از طریق قابلیتی که شرکت اپل، با سیستم‌عامل iOS در اختیار شما قرار می‌دهد، می‌توانید نرم‌افزارهای مورد نظر خود را از دید دیگران پنهان کنید. در این مطلب قصد داریم مخفی کردن اپلیکیشن‌ها در آیفون را به شما آموزش دهیم.

روش مخفی کردن اپلیکیشن در آیفون

اگر از دستگاه‌های آیفون بهره می‌برید برای مخفی کردن اپلیکیشن‌های نصب شده، نیاز دارید در صفحه‌ی اصلی گوشی خود پوشه‌ای مخصوص برای این اپلیکیشن‌ها ایجاد کنید و آن‌ها را به صفحه‌ی آخر این پوشه منتقل کنید. به این منظور نیاز است مراحل زیر را طی کنید:

  • در اولین مرحله نیاز است تا انگشت خود را برای چند لحظه روی آیکون اپلیکیشن مورد نظر خود نگه‌دارید. اگر سیستم‌عامل دستگاه شما iOS 13.2 یا نسخه‌های بالاتر از آن باشد باید گزینه‌ی Edit Home Screen را انتخاب کنید و در صورتی که از iOS 13 تا 13.1 بهره می‌برید باید عبارت Rearrange Apps را لمس کنید. همچنین اگر سیستم‌عامل گوشی شما از iOS 13 پایین‌تر است تا زمانی که آیکون شروع به حرکت کند انگشت خود را روی آن نگه‌ دارید.
  • آیکون اپلیکیشن مورد نظر را حرکت داده و روی آیکون اپلیکیشن دیگری بکشید. با قرار گرفتن آیکون اپلیکیشن اول روی آیکون اپلیکیشن دوم، آن را رها کنید. به این ترتیب پوشه‌ای به صورت خودکار توسط دستگاه ساخته و نام گذاری می‌شود.
  • برای مخفی کردن اپلیکیشن‌های دیگر مورد نظرتان کافی است آیکون آن را به پوشه‌ی جدید ایجاد شده بکشید و رها کنید.

  • با انتقال اپلیکیشن‌های مورد نظرتان به پوشه‌ی جدید ایجاد شده، در این مرحله نیاز است تا آن‌هایی را که قصد مخفی کردنشان را دارید به صفحه‌ی دوم پوشه‌ی جدید منتقل کنید. برای این منظور در حالی که در حالت Edit Home Screen یا Rearrange Apps هستید، نیاز است تا اپلیکیشن مدنظر خود را گرفته و به لبه‌ی پوشه‌ی جدید ببرید و آن را به صفحه‌ی دوم پوشه‌ی ایجاد شده منتقل کنید و سپس اپلیکیشن را رها کنید. به این ترتیب دیگر اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را به آخرین صفحه‌ی پوشه‌ی جدید منتقل کنید.
  • ممکن است نیاز داشته باشید نام پوشه‌ی ایجاد شده را تغییر دهید که برای شما محدودیتی وجود ندارد. باید توجه داشته باشید که اپلیکیشن‌هایی که در صفحه‌ی اول پوشه‌ی جدید وجود دارند، در صفحه‌ی اصلی آیفون در ابعاد کوچک‌تری نمایش داده می‌شوند.

در انتهای مطلب باید اشاره کنیم که در صورتی که قصد خارج کردن اپلیکیشنی را از حالت مخفی دارید، نیاز است تا با استفاده از حالت Edit Home Screen یا Rearrange Apps آن را به صفحه‌ی اصلی انتقال دهید.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

روش بک‌آپ گرفتن از آیفون با استفاده از آیکلود و آیتونز

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.