تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش نشانه‌های هک شدن تلگرام و نحوه‌ی جلوگیری از آن

نشانه‌های هک شدن تلگرام

اپلیکیشن کاربردی و محبوب تلگرام، کاربران بسیاری در سراسر دنیا دارد. اجرای طرح فیلترینگ این نرم‌افزار در ایران موجب عدم استفاده از آن نشده و هنوز هم بسیاری از افراد از روش‌های مختلف سعی در دور زدن فیلترینگ و دسترسی پیدا کردن به این پیام‌رسان جذاب و پرکاربرد دارند.

به طور کلی استفاده از پیام‌رسان‌های اینترنتی با ریسک هک شدن توسط افراد دیگر همراه است و اپلیکیشن تلگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان نشانه‌های هک شدن این برنامه و همچنین روش جلوگیری از این اتفاق را با یکدیگر مرور کنیم.

نشانه‌های هک شدن اپلیکیشن تلگرام

برای یافتن پاسخ این سؤال که آیا اکانت تلگرام ما هک شده است یا خیر؟ نشانه‌ها و علائمی وجود دارد که با بررس آن‌ها قادر خواهیم بود به سؤالی که ذهن ما را درگیر کرده پاسخ بدهیم. به این منظور و برای پی بردن به این مسئله که آیا شخص دیگری به جز خودمان به اکانت تلگرام شخصی ما دسترسی دارد یا خیر لازم است تا مطابق مراحل زیر عمل کنیم:

  • در اولین گام نیاز است تا وارد اپلیکیشن تلگرام خود شویم و از بخش منوی نرم‌افزار گزینه‌ی تنظیمات (Settings) را انتخاب کنیم.
  • در مرحله‌ی بعدی مطابق با تصویر زیر گزینه‌ی Privacy and Security را انتخاب می‌کنیم.

هک شدن تلگرام

  • در صفحه‌ی تازه‌ای که برایمان نمایش داده می‌شود گزینه‌ی Active Sessions را انتخاب می‌کنیم.

هک شدن تلگرام

  • بار دیگر صفحه‌ی جدیدی برای ما به نمایش درمی‌آید و در این قسمت قادر خواهیم بود تا همه‌ی دستگاه‌هایی که به اکانت تلگرام ما دسترسی دارند را مشاهده کنیم. اگر غیر از دستگاه یا دستگاه‌های خود، در این صفحه دستگاه دیگری را مشاهده کنیم به این معنی است که تلگرام ما هک شده است و در این صورت باید از گزینه‌ی Terminate استفاده کنیم. در این مرحله لازم است تا اگر قصد حذف کردن اکانت ناشناس را داریم روی گزینه‌ی مربوط به همان دستگاه برویم و آن را لمس کنیم و گزینه‌ی Ok را برای Terminate کردن آن اکانت انتخاب کنیم. همچنین با انتخاب گزینه‌ی Terminate All Other Sessions تمام دستگاه‌هایی که به اکانت تلگرام ما متصل هستند، به جز دستگاهی که در حال حاضر با استفاده از آن اپلیکیشن تلگرام را باز کرده‌ایم، حذف خواهند شد.

باید این نکته را یادآور شویم که مراحل فوق در گوشی‌های اندروید به ترتیبی است که گفته شد؛ اما در گوشی‌های آیفون برای انجام این مراحل لازم است پس از ورود به تنظیمات (Settings) تلگرام، گزینه‌ی Chat Settings را انتخاب کنیم و سپس عبارت Terminate All Other Sessions قابل مشاهده است.

جلوگیری از هک شدن اکانت تلگرام

پیشنهاد ما به شما این است که حتی اگر با طی کردن مراحل ذکر شده در بالا، متوجه شدید که تلگرامتان هک نشده است، باز هم تایید دو مرحله‌ای را برای اکانت خود مطابق مراحل زیر انجام دهید تا احتمال هک‌شدن اکانت خود توسط دیگران را از بین ببرید یا لااقل بسیار پایین بیاورید. با یکدیگر مراحل جلوگیری از هک‌شدن تلگرام را مرور می‌کنیم:

  • در گام نخست اپلیکیشن تلگرام را اجرا کنید و به بخش تنظیمات (Settings) آن بروید. سپس مطابق با تصویر زیر ابتدا گزینه‌ی Privacy and Security و بعد از آن گزینه‌ی Two Step Verification را انتخاب کنید.

  • در مرحله‌ی بعد روی گزینه‌ی Additional Password ضربه بزنید تا مراحل انجام کار مطابق تصویر زیر آغاز شود. سپس در کادری که مشخص شده پسووردی مطمئن و آدرس ایمیل شخصی خود را بنویسید.

  • گزینه‌ی Next را انتخاب کنید.

  • گام بعدی وارد کردن آدرس ایمیل است. پس از این مرحله ایمیلی برای تایید اکانت تلگرامتان برای شما ارسال می‌شود که با کلیک روی آن مراحل فوق کامل می‌شود.

  • به این ترتیب و با کلیک‌کردن روی لینک تاییدی که به ایمیل شما از طریق تلگرام ارسال شده، ایمیل تعریف شده‌ی شما Verify می‌شود و امکان دسترسی هکرها به آن از بین می‌رود.

همچنین بخوانید:

آموزش جلوگیری از هک شدن اکانت واتس‌اپ

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.