تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آموزش کامل نحوه استفاده از اینستاگرام Reels

اینستاگرام Reels

اینستاگرام به تازگی قابلیت جدیدی را با نام Instagram Reels ارائه کرده است که با استفاده از آن کاربر قادر خواهد بود ویدئوهای کوتاهی را ضبط، ویرایش و منتشر کند. این قابلیت تازه اضافه شده به منظور رقابت مستقیم با اپلیکیشن تیک‌تاک عرضه شده است.

با استفاده از اینستاگرام ریلز کاربر قادر به ضبط ویدئوهای 15 ثانیه‌ای و اضافه کردن جلوه‌های بصری، فیلترهای مختلف و موزیک به ویدئوی ضبط شده خواهد بود. در ابتدا ممکن است این ویژگی کاربر را به یاد بخش استوریز بیاندازد اما تفاوت‌های مهمی بین این دو ویژگی وجود دارد که موجب انتخاب یکی از آن‌ها توسط کاربر خواهد شد.

در سرویس ریلز ابزارهای متنوع‌تری برای ویرایش ویدئو و محتوا در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به جلوه‌های واقعیت افزوده یا AR اشاره کرد. با استفاده از از ریلز همچنین کاربر می‌تواند سرعت ویدئوی ضبط شده را کم یا زیاد کند و به علاوه امکان قرار دادن چند کلیپ کنار هم نیز برای او فراهم شده است.

three iphone11 showing instagram reels 300x176 - آموزش کامل نحوه استفاده از اینستاگرام Reels

می‌توان محتواهای تولیدشده در ریلز را روانه‌ی فید Explore اینستاگرام کرد البته تا زمانی‌که حساب کاربری شما، عمومی باشد؛ این موضوع باعث می‌شود پتانسیل دیده شدن ویدئوی کوتاه شما افزایش پیدا کند و حتی کسانی هم که حساب‌تان را فالو ندارند، شانس دیدن ویدئو را پیدا کنند. اضافه شدن محتوای ریلز به فید Explore می‌تواند روی افزایش شمار فالورها اثر محسوسی بگذارد. اگر در ویدئوی خود از محتوای صوتی اختصاصی استفاده کنید، آن محتوا به شخص شما نسبت داده می‌شود و کاربران خواهند توانست از آن در ویدئوهای ریلز بهره بگیرند.

اساسا شباهت‌های زیادی بین ریلز و تیک‌تاک دیده می‌شود. ریلز را می‌توان تیک‌تاکی به‌حساب آورد که با اینستاگرام ادغام شده است. البته این را هم در نظر داشته باشید که تیک‌تاک برخی قابلیت‌های اضافه دارد؛ برای مثال در تیک‌تاک برخلاف اینستاگرام ریلز می‌توان ویدئوهای دونفره ضبط یا صداها را به‌صورت مستقیم آپلود کرد. زمان زیادی از آغازبه‌کار استوریز نمی‌گذرد؛ قابلیتی که شباهت‌هایی به اسنپ‌چت دارد.

نحوه‌ی استفاده از قابلیت اینستاگرام Reels

ویدئو یا محتوایی که توسط شما در اینستاگرام ریلز ساخته می‌شود به اصطلاح ((ریل)) نامیده می‌شود. به‌منظور ساخت ریل، دوربین اینستاگرام را باز کنید، دقیقا به‌همان نحوی که برای استفاده از استوریز اقدام می‌کنید. در نوار پایینی صفحه، گزینه‌ی Reels را پیدا کنید و وارد آن شوید. پس از ورود به بخش Reels خواهید دید که در لبه‌ی کناری صفحه‌نمایش، گزینه‌های ویرایش محتوای ویدئویی ارائه می‌شوند. با استفاده از دکمه‌ی ضبط، کلیپ مدنظر خود یا مجموعه‌ای از کلیپ‌ها را خلق کنید و هر گاه برای انتشار آمادگی داشتید، روی آیکون فلش ضربه بزنید. یک نوار پیشرفت در بخش پایینی صفحه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بفهمید چه‌مدت از زمانِ ۱۵ ثانیه‌ای ارائه‌شده توسط ریلز را مصرف کرده‌اید.

instagram reels icon closeup camera 300x176 - آموزش کامل نحوه استفاده از اینستاگرام Reels

پس از انجام این مراحل، خواهید توانست در زیر محتوای تولیدشده متن بنویسید، برای آن تصویرِ کاور انتخاب کنید، به آن هشتگ اضافه کنید و درنهایت ویدئوی خود را به‌صورت عمومی دردسترس قرار دهید. برای اضافه شدن ریل‌های شما به صفحه‌ی Explore باید حساب کاربری‌تان عمومی باشد. همچون محتوای منتشرشده در IGTV، ویدئوهایی که در بخش ریلز می‌سازید وارد تب جداگانه‌ای در صفحه‌ی پروفایل شما می‌شوند. گزینه‌ی دیگری که دراختیار کاربران حساب‌های کاربری عمومی و خصوصی قرار می‌گیرد این است که می‌توانند ریل‌ها را روی فید اصلی هم مننشر کنند. کاربران همچنین امکان ارسال ریل‌ها ازطریق دایرکت را دارند و حتی می‌توانند آن‌ها را در بخش استوریز منتشر کنند. درصورتی‌که ریل‌ها را وارد استوریز کنید، پس از ۲۴ ساعت ناپدید خواهند شد.

اگر می‌خواهید محتواهای ساخته‌شده توسط کاربران در بخش ریلز را مشاهده کنید، روی آیکون جست‌و‌جو در اینستاگرام ضربه بزنید. در صفحه‌ی جدید خواهید دید که محتواهای ریلز در بخش بالایی جای گرفته‌اند. بدین ترتیب تنها کاری که باید بکنید این است که روی محتوا ضربه بزنید و کلیپ‌های مختلف را مشاهده کنید. در این صفحه امکان فالو کردن کاربران، لایک کردن محتوا و گذاشتن دیدگاه وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.