تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش گام به گام حذف حساب کاربری تلگرام به صورت کامل

حذف حساب کاربری تلگرام

اپلیکیشن تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های اینترنتی است که کاربران بسیار زیادی از نقاط مختلف دنیا دارد. این برنامه علاوه بر ارسال و دریافت پیام ویژگی‌های زیاد دیگری از جمله به اشتراک‌گذاری فایل، تشکیل گروه، تشکیل کانال و… را ارائه می‌دهد.

کاربران به دلایل مختلف تصمیم به حذف حساب کاربری تلگرام خود می‌گیرند. در ایران و پس از اجرای طرح فیلترینگ تلگرام، دسترسی به این اپلیکیشن با برخی محدودیت‌ها روبرو شد. بسیاری از کاربران گذشته‌ی تلگرام این برنامه را به مقصد برنامه‌های جایگزینی نظیر واتس‌اپ ترک کردند و رفته رفته تعداد کاربران و محبوبیت این شبکه اجتماعی پرکاربرد کاهش پیدا کرد. علاوه بر این مسائل عده‌ای از کاربران معتقدند که تلگرام آسیب‌پذیر است و امکان لو رفتن اطلاعات کاربران، مانند چت‌ها و فایل‌های ارسالی وجود دارد.

با وجود تمام این تفاسیر ممکن است نیاز به حذف حساب کاربری تلگرام خود را داشته باشید، اما باید به این نکته توجه کنید که در اپلیکیشن تلگرام امکان حذف موقت حساب کاربری وجود ندارد. دو روش به منظور پاک کردن اکانت تلگرام در دسترس کاربران این پیام‌رسان قرار دارد و با حذف حساب کاربری دیگر امکان دسترسی به فایل‌ها و چت‌ها و دیگر اطلاعات حساب وجود نخواهد داشت. در ادامه‌ی مطلب با آموزش حذف حساب کاربری تلگرام همراه ما باشید.

حذف حساب کاربری تلگرام با استفاده از Self-Destruction Settings (تنظیمات خودامحا)

در بخش تنظیمات تلگرام قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن کاربران قادر خواهند بود با زمان‌بندی مشخص اقدام به حذف اکانت خود بکنند. به این ترتیب که اگر پس از زمانی که از طریق این روش کاربر مشخص کرده، وارد حساب کاربری تلگرام خود نشود، تلگرام به صورت خودکار اقدام به حذف حساب و اطلاعات موجود در آن خواهد کرد. مدت زمان پیش فرضی که در تنظیمات خودامحای تلگرام در نظر گرفته شده است 6 ماه است که کاربر قادر است این مدت زمان را با اعمال تغییراتی در تنظیمات کاهش یا افزایش دهد. برای استفاده از تنظیمات خودامحای تلگرام باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • برنامه‌ی تلگرام را روی دستگاه خود اجرا کنید و سپس گزینه‌ی Settings (تنظیمات) را پس از لمس سه خط افقی از بالا و سمت چپ صفحه‌ی برنامه انتخاب کنید.
 • از صفحه‌ی جدید روی گزینه‌ی Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) ضربه بزنید.

 حذف حساب کاربری تلگرام

 • در صفحه‌ی جدیدی که به آن منتقل شده‌اید از قسمت پایینی گزینه‌ی Delete My Account if I’m Away For را انتخاب کنید. با انتخاب این عبارت چهار گزینه‌ با محدوده‌های زمانی یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یکساله در دسترس شما قرار خواهد گرفت. با انتخاب هرکدام از این گزینه‌ها شما تعیین می‌کنید که پس از مدت زمان مشخص شده اگر وارد حساب کاربری تلگرام خود نشدید، تلگرام این اختیار را دارد که حساب و اطلاعات شما را به طور کامل پاک کند.

 حذف حساب کاربری تلگرام

 • با انتخاب مدت زمان موردنظر از بخش تنظیمات خارج شوید. بار دیگر اشاره می‌کنیم که حذف اکانت تلگرام به صورت دائمی است و اگر بخواهید دوباره از این اپلیکیشن استفاده کنید نیاز دارید تا حساب کاربری جدیدی بسازید و در این حساب جدید هیچ اطلاعاتی از اکانت قبلی تلگرام خود نخواهید داشت. همچنین باید در نظر داشته باشید که اگر قبل از زمان تعیین شده برای حذف حساب کاربری، وارد حساب تلگرام خود شوید، گزینه‌ی تنظیمات خودامحا به صورت پیش‌فرض لغو و ریست می‌شود.

حذف حساب کاربری تلگرام با استفاده از سایت حذف تلگرام

روش دیگری که برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد مراجعه به سایت حذف تلگرام است. برای انجام این کار نیاز است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 • با استفاده از مرورگر کامپیوتر یا دستگاه هوشمند خود به صفحه‌ی مخصوص تلگرام در این لینک بروید و سپس مطابق تصویر زیر در کادر مشخص شده شماره موبایل خود را وارد کنید.

 • از طریق پیامک، کدی برای شماره موبایل وارد شده در مرحله‌ی قبل، از طرف تلگرام فرستاده می‌شود که نیاز است آن کد را در کادر مشخص شده وارد کنید.

 • با وارد کردن کد و تایید آن، تلگرام در صفحه‌ای جدید از شما علت پاک کردن حساب کاربریتان را جویا می‌شود، که می‌توانید آن را توضیح دهید.
 • در مرحله‌ی بعدی و پس از انتخاب گزینه‌ی Done، صفحه‌ای پاپ‌آپ مطابق تصویر زیر برای شما به نمایش درمی‌آید که با انتخاب عبارت Yes, delete my account که در کادر قرمز رنگ قرار دارد، حساب کاربری تلگرام شما به صورت دائم و با موفقیت حذف خواهد شد.

 حذف حساب کاربری تلگرام

چگونه اطلاعات حساب کاربری تلگرام را قبل از حذف، ذخیره کنیم؟

امکان ذخیره اطلاعات حساب کاربری، نظیر تصاویر،چت‌ها و فایل‌های دیگر از طریق نسخه‌ی دسکتاپ اپلیکیشن تلگرام وجود دارد. از این طریق شما می‌توانید اطلاعات خود را با دو فرمت JSON و HTML ذخیره کنید. برای این منظور مراتب زیر را دنبال کنید:

 • آخرین ورژن دسکتاپ اپلیکیشن تلگرام را دانلود و روی کامپیوتر خود نصب کنید.
 • نرم‌افزار را اجرا کرده و روی گزینه‌ی Settings کلیک کنید.
 • در این مرحله گزینه‌ی Export Telegram Data را انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینه‌ی Export Chat History کلیک کنید. با انتخاب این گزینه صفحه‌ی جدیدی برای شما به نمایش درمی‌آید که می‌توانید در آن نوع دیتای مد نظر خود برای ذخیره‌سازی را انتخاب کنید.
 • با استفاده از فایل ذخیره شده امکان دسترسی به اطلاعات مورد نیاز حتی به صورت آفلاین نیز میسر خواهد بود.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

نحوه بازیابی چت تلگرام و دسترسی به عکس و اطلاعات حذف شده

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.