تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آپدیت گوشی های هواوی EMUI 11 به HarmonyOS

شرکت چینی هواوی به تازگی اعلام کرده است که گوشی هایی که از EMUI 11 استفاده می کنند، در زمان آماده شدن آپدیت میتوانند به HarmonyOS که سیستم عامل جدید این شرکت میباشد، مراجعه کرده و در صورت تمایل دستگاه خود را بروزرسانی کنند.

آپدیت هواوی از EMUI 11 به HarmonyOS

هواوی تأیید کرده است که سیستم عامل Harmony را برای دستگاه های فعال دارای EMUI 11 عرضه می کند، اما هنوز مشخص نیست که این گزینه برای همه دستگاه های فعال EMUI 11 یا فقط تعداد محدودی از آنها ارائه خواهد شد. Huawei HarmonyOS سیستم عامل جدید هواوی است که این کمپانی قصد دارد آن را به عنوان پلت فرم گوشی های جدید خود جایگزین اندروید کند.

با توجه به تحریم ها، هواوی شدیدا از طرف گوگل برای سیستم اندروید محدود شده است. تا به امروز تصور می شد که هواوی هارمونی را فقط بر روی گوشی های جدید عرضه کند، اما این شرکت امروز اعلام کرد که برخی از گوشی های قدیمی به خصوص آنهایی که می توانند EMUI 11 را اجرا کنند قابلیت آپدیت و انتقال به سیستم عامل جدید را دارند.

نماینده کمپانی هواوی در پاسخ به سوال کاربران گفت: دستگاه هایی که از EMUI 11 مبتنی بر فناوری توزیع شده جدید استفاده می کنند، در آینده واجد شرایط برای ارتقا به سیستم عامل هارمونی هستند.

در حال حاضر ما اطلاعات زیادی در مورد سیستم عامل هارمونی او اس هواوی نداریم. بنابراین نمیتوانم نظری در مورد شکل و ظاهر این سیستم‌عامل جدید در گوشی های همراه بدهیم و یا بگوییم از چه الگوی تعاملی برای کاربران پشتیبانی می کند و یا تجربه ای متفاوت تر از کار با رابط کاربری EMUI در نظر گرفته یا خیر. همچنین مشخص نیست که آیا هواوی به کاربران خود اجازه انتخاب بروزرسانی را می دهد یا اینکه تغییر به هارمونی به صورت یک به روزرسانی منظم و اجباری است.

گوشی‌های هوآوی در سال 2021 با سیستم‌عامل HarmonyOS به بازار می‌آیند

آیا هواوی موفق میشود با اندروید رقابت کند؟

آنچه واضح است این است که Huawei اگر بخواهد از هارمونی به عنوان رقیبی مناسب برای اندروید و iOS استفاده کند ، کارهای زیادی را باید در این زمینه انجام دهد. در گذشته رقبایی مانند مایکروسافت و بلک بری تجربه کرده بودند که ساخت و توسعه ی یک پلتفرم بدون فروشگاه برنامه مناسب مانند گوگل و اپل، کار ساده ای نیست. دیجیتال ترندز نیز اعلام کرد که برنامه گالری هواوی در اواخر سال 2020 نیز، توانایی رقابت با گوگل پلی را ندارد و اگر برنامه های مهم ساخته شده در گوگل پلی سرویس نتوانند زودتر منتقل شوند، پشتیبانی از برنامه های اندروید در سیستم عامل هارمونی عملا هیچ معنایی نخواهد داشت.

بررسی تخصصی موبایل Huawei P40 Pro هواوی پی 40 پرو

منبع androidcentral
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.