تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آیفون ۱۲ از ماه آینده تولید انبوه خود را آغاز خواهد کرد

تولید انبوه آیفون ۱۲

با توجه به شایعات پیرامون سری گوشی‌های آیفون ۱۲ انتظار می‌رود شرکت اپل جدیدترین محصولات خود را شهریور ماه سال جاری به طور رسمی معرفی کند. تولید انبوه سری گوشی‌های آیفون ۱۲ احتمالا از چند هفته‌ی دیگر آغاز خواهد شد و البته شنیده‌ها حکایت از آن دارد که این محصولات به صورت همزمان به بازار عرضه نمی‌شوند.

شیوع و فراگیری ویروس کرونا به نظر می‌رسد عرضه‌ی تازه‌ترین محصولات اپل را با تاخیری یکی دو ماهه مواجه ساخته است، البته که هنوز این شرکت به طور رسمی خبری را راجع به این موضوع ارائه نداده است. با این حال با گذشت زمان و نزدیک‌تر شدن به موعد پیش‌بینی شده‌ی عرضه‌ی این گوشی‌ها به بازار، حواشی و شایعات پیرامون آن نیز بیشتر و داغ‌تر مطرح و پیگیری می‌شود.

آخرین اخبار و گزارشات حاکی از آن است که مرحله‌ی دوم فرآیند EVT (آزمایش و اعتبارسنجی مهندسی) مربوط به سری گوشی‌های آیفون 12 تا پایان ماه ژوئن سال جاری به اتمام خواهد رسید و به دنبال آن شرکت اپل جدیدترین محصولات خود را در ماه جولای سال جاری به طور رسمی وارد مرحله تولید انبوه خواهد کرد.

گفته می‌شود شرکت اپل تولید انبوه آیفون ۱۲ را در هر چهار مدل وارد مرحله تولید انبوه می‌کند اما پیش‌بینی می‌شود این که این محصولات به طور همزمان با هم به بازار عرضه نخواهند شد. به احتمال فراوان اپل این محصولات را با نام‌های آیفون 12، آیفون 12 مکس، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس ارائه می‌دهد.

همچنین بخوانید:

آیفون 12 اپل از نمایشگرهای OLED ال جی استفاده می‌کند

از ویژگی‌های پیش‌بینی شده راجع به این محصولات می‌توان به نمایشگر OLED آن‌ها اشاره کرد که گفته می‌شود دو مدل آیفون 12 و 12 مکس به ترتیب دارای صفحه نمایشی 5.4 و 6.1 اینچی هستند و اپل برای تامین پنل‌های OLED این دو محصول احتمالا با شرکت ال‌جی همکاری خواهد کرد، البته برخی اخبار نیز از تامین این پنل‌ها از طرف شرکت چینی BOE حکایت دارد. دو محصول مورد بحث اپل همچنین از شبکه 5G با امواج دارای فرکانس زیر 6 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کنند.

راجع به تولید انبوه آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس نیز گفته می‌شود پنل‌های OLED استفاده شده در آن‌‌ها توسط شرکت سامسونگ تامین شده است و ابعاد نمایشگر آن‌ها نیز به ترتیب 6.1 و 6.7 اینچی خواهد بود. همچنین دو گوشی مورد بحث از شبکه 5G با امواج میلی‌متری پشتیبانی خواهند کرد. مدل ‌های پرچم ‌دار خانواده آیفون 12 احتمالا کمی دیرتر از دو مدل دیگر وارد بازار خواهند شد؛ ظاهرا شرکت اپل در نظر دارد برخی تغییرات را در آنتن 12 پرو و 12 پرو مکس نسبت به مدل‌های دیگر اعمال کند.

شایعات حاکی از آن است که هر چهار گوشی این خانواده مجهز به تراشه‌ی A14 هستند و مدل‌های عادی حافظه‌ی رم 4 گیگابایتی و مدل‌های پرو حافظه‌ی رم 6 گیگابایتی خواهند داشت. آخرین موضوع بحثی که راجع به این خانواده مطرح خواهیم کرد قیمت آن‌هاست که گفته می‌شود مدل پایه آیفون 12 با 128 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی 649 دلار، مدل پایه آیفون 12 مکس با 128 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی 749 دلار، مدل پایه آیفون پرو با 128 گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی 999 دلار و مدل پایه آیفون 12 پرو مکس با 128 گیگابایت حافظه ذخیره سازی 1099 دلار قیمت گذاری شده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.