تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

آیفون 12 اپل از نمایشگرهای OLED ال جی استفاده می‌کند

نمایشگرهای آیفون 12

بر اساس گزارشات رسانه‌های کره‌ای شرکت اپل حدود 20 میلیون پنل 6.1 اینچی OLED به ال‌جی سفارش داده است تا از آنها در آیفون 12 مکس که جانشین مستقیم آیفون 11 در بازار ایالات متحده امریکا به حساب می‌آید بهره ببرد.
شرکت سامسونگ در حدود 9 سال پیش بود که برای اولین بار از فناوری Super AMOLED در اولین گوشی گلکسیS خود رونمایی کرد و حال امسال، سال اولی است که اپل قصد دارد تا گوشی‌های سری آیفون 12 خود را با نمایشگرهای OLED عرضه کند.
با گذشت نزدیک به یک دهه از رونمایی سامسونگ از فناوری OLED این فناوری حالا فراگیرتر و ارزان‌تر شده است. اپل با اشراف بر این موضوع که وابستگی به تنها یک تامین کننده بسیار هزینه‌بر خواهد بود به دنبال روش‌هایی است تا وابستگی خود به سامسونگ را کاهش دهد و به همین منظور در حال کار روی فناوری microLED است.

همکاری اپل با ال جی
در سال گذشته شرکت اپل سعی کرد تا از طریق همکاری با ال‌جی و BOE از سامسونگ کمی دورتر شود که برآیند این تصمیم مثبت نبوده و بار عمده ای از سفارش‌های پنل‌های OLED آیفون را سامسونگ به دوش کشید. امسال اما اپل برای تولید پنل‌های 6.1اینچی روی ال‌جی حساب باز کرده و این امر مؤید آمادگی ال‌جی برای تولید پنل‌های OLED سایز کوچک و متوسط برخلاف سال گذشته است.
نمایشگرهای سه آیفون دیگر البته توسط سامسونگ تامین می شود که در مجموع 55ملیون پنل خواهد بود. آیفون 12، آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس به ترتیب داراری نمایشگرهای 5.4، 6.1 و6.7 اینچی خواهند بود.
طبق سفارش اپل به شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی، این شرکت انتظار دارد آیفون 12 در سه ماهه نخست عرضه حداقل 75میلیون دستگاه بفروشد.شرکت سامسونگ از نمایشگرهای OLED با فناوری ماژول لمسی یکپارچه Y-octa به صورت انحصاری برای مدل‌های آیفون 12 پرو و پرو مکس استفاده می کند در صورتی که پنل‌های تحت سفارش شرکت ال‌جی فاقد این تکنولوژیست.
به طور کلی پنل‌های کوچک و متوسط ال‌جی برخلاف پنل‌های بزرگ تلویزیون این شرکت چندان شهره نیست و اپل بیشتر از نمایشگرهای ال‌جی برای جایگزین کردن صفحه نمایش آیفون‌ها یا اپل واچ بهره میگرفت. با توجه به این موضوع پیش بینی می شود رزولوشن آیفون 6.1 اینچی پایین تر باشد.
ال‌جی با افزایش کیفیت پنل‌های خود قادر بوده بخشی از نمایشگرهای 6.7 اینچی OLED آیفون 11 پرو مکس را تهیه کند اما برای گوشی‌های سری آیفون 12 احتمالا تنها نمایشگرهای ارزانترین مدل این سری را تامین می کند.

در این بین شرکت چینی BOE نیز قرار است بخشی از پنل‌های آیفون 12 مکس را بسازد اما تا بحال نتایج مفیدی ارائه نکرده و احتمالا اپل روی ساخت پنل‌های سری آیفون 12 تنها به سامسونگ و ال‌جی تکیه کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.