تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آیفون 12 قابلیت فیلم‌بردای 4K با نرخ 240 فریم بر ثانیه را ارائه خواهد داد

آیفون 12 قابلیت فیلم‌بردای 4K با نرخ 240 فریم

گوشی پرچم‌دار و حال حاضر موجود در بازار اپل یعنی آیفون 11 پرو مکس قابلیت فیلم‌برداری 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه را در بهترین حالت ارائه می‌دهد. اخیرا اما اخباری به گوش می‌رسد که این شرکت در جدیدترین محصولات خود این ویژگی را تا حد زیادی بهبود بخشیده است. آن‌طور که شنیده می‌شود احتمالا همه‌گی مدل‌های آیفون 12 یا تعدادی از آن‌ها قابلیت فیلم‌برداری 4K با نرخ 120 فریم بر ثانیه و 4K با نرخ 240 فریم بر ثانیه را ارائه خواهند داد.

جدیدترین محصولات اپل در زمینه‌ی فیلم‌برداری پیشرفت قابل توجه و چشم‌گیری نسبت به محصولات گذشته خواهند داشت. البته باید خاطر نشان کنیم که آیفون 11 پرو مکس، آخرین محصول پرچم‌دار اپل که در بازار موجود است قادر به ضبط ویدئو 1080p با نرخ 240 فریم بر ثانیه می‌باشد.

فیلم‌برداری 4K آیفون 12

برای اولین بار در کد نسخه‌ی بتای iOS 14 قابلیت ضبط ویدئو حرکت آهسته با کیفیت و وضوح قابل توجه و چشم‌گیر مشاهده شد و انتظار می‌رفت اخباری پیرامون این موضوع در فضای مجازی منتشر شود. منابع خبری شایعاتی را حول آزمایش حالت‌های فیلم‌برداری جدید توسط شرکت اپل منتشر کردند که می‌تواند خبری هیجان‌انگیز برای علاقه‌مندان به دستگاه‌های آیفون باشد. اما تا به امروز هیچ گوشی هوشمندی توانایی این‌که در وضوح 4K به نرخ 240 فریم بر ثانیه دسترسی پیدا کند را نداشته است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اپل در فیلم‌برداری 4K به جای نرخ 240 به سراغ استفاده از نرخ 120 هرتز خواهد رفت و با بهره‌گیری از تکنیک درون‌یابی، نرخ آن را به 240 فریم بر ثانیه ارتقا خواهد بخشید. استفاده از تکنیک درون‌یابی برای رسیدن به نرخ 240 فریم بر ثانیه با توجه به علاقه‌ی اپل در زمینه‌ی عکاسی محاسباتی چندان هم دور از انتظار و بعید به نظر نمی‌رسد.

به احتمال فراوان اپل تازه‌ترین محصولات خود را شهریور ماه سال جاری رونمایی می‌کند و بهره‌گیری از امکان فیلم‌برداری 4K با نرخ 240 فریم بر ثانیه در محصولات پرچم‌دار آیفون 12 یعنی آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس محتمل‌تر است. این دو گوشی پرچم‌دار همچنین به دوربینی سه‌گانه به همراه اسکنر فراشکافت لایه‌دار مجهز خواهند بود و نرخ نوسازی نمایشگرهای آن‌ها بنابر پیش‌بینی 120 هرتز است.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

آیفون 12 پرو و 12 پرو مکس به نمایشگرهای 120 هرتزی Promotion مجهز خواهند بود

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.