تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آیفون 12 پرو مکس فقط قابلیت پشتیبانی از امواج میلی‌متری فناوری 5G را دارد

آیفون 12 پرو مکس

آیفون 12 پرو مکس – سری آیفون 12 در تمامی مدل‌های خود قابلیت پشتیبانی از فناوری 5G را ارائه می‌کند، اما مسئله‌ای که در خصوص این فناوری مطرح است که استفاده از ویژگی به دو شکل وجود دارد، یکی استفاده از امواج میلی‌متری و دیگری استفاده از فرکانس‌های زیر 6 گیگاهرتز.

استفاده از امواج میلی‌متری در زمینه‌ی فناوری 5G با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری همراه خواهد بود. بنابر اخبار و شایعاتی که اخیرا شنیده می‌شود. تنها مدل آیفون 12 پرو مکس از خانواده‌ی آیفون 12 قابلیت پشتیبانی از فناوری 5G با استفاده از امواج میلی‌متری را خواهد داشت.

آن طور که عنوان می‌شود استفاده از امواج میلی‌متری احتیاج به فضای بیشتری دارد که این فضا به دلیل بزرگی دستگاه آیفون 12 پرو مکس در آن وجود دارد. همچنین این فضای بیشتر اجازه‌ی استفاده از باتری بزرگ‌تر را نیز در این دستگاه می‌دهد. به این منظور تجهیز گوشی به باتری بزرگ موجب جبران افزایش مصرف انرژی به علت استفاده از فناوری 5G نیز خواهد بود.

 

iPhone 12 Pro Max 1 300x191 - آیفون 12 پرو مکس فقط قابلیت پشتیبانی از امواج میلی‌متری فناوری 5G را دارد

 

البته باید عنوان کنیم که بسیاری از کشورهای دنیا زیرساخت‌های لازم را برای ارائه‌ی فناوری 5G با استفاده از امواج میلی‌متری ندارند و آیفون 12 پرو مکس در بازارهای کشورهای امریکا، کره و ژاپن تنها قادر به ارائه‌ی این ویژگی از فناوری 5G خواهند بود. همان طور که اشاره شد سریع‌ترین روش استفاده از فناوری 5G امواج میلی‌متری هستند که سرعت آن‌ها تا 1 گیگاهرتز نیز می‌رسد. استفاده از این فناوری اما تنها برای منطقه‌های شهری پرجمعیت توجیه اقتصادی دارد، چرا که این فناوری در حین اینکه هزینه‌های بالایی دارد تنها می‌تواند مناطق محدود و کوچکی را پوشش دهد.

فناوری فرکانس‌های پایین‌تر از 6 گیگاهرتز هم از میانگین سرعت اینترنت 4G LTE سرعت بیشتری دارد ولی کندتر از امواج میلی‌متری محسوب می‌شود. اما پیاده‌سازی این تکنولوژی بسیار راحت‌تر و ارزان‌تر است و به همین خاطر بسیاری از کشورها برای اینترنت 5G از این رویکرد بهره می‌برند. در زمینه‌ی تاریخ عرضه خانواده آیفون 12 شرکت اپل شایعات مختلفی منتشر شده که طبق آن‌ها، مدل‌های ارزان‌تر زودتر معرفی خواهند شد. همچنین برخی شایعات حاکی از آن هستند که مدل‌های پرو این خانواده از امواج میلی‌متری پشتیبانی می‌کنند و مدل‌های ارزان‌تر مبتنی بر فرکانس‌های زیر 6 گیگاهرتز خواهند بود.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

آیفون 12 با رنگ جدید سورمه‌ای توسط اپل راهی بازار خواهد شد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.