تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

ارور‌ های 9، 4005، 4013 یا 4014 در هنگام ریستور

ارور‌های 9، 4005، 4013 یا 4014

وقتی می‌خواهید آیپد، آیفون و یا آیپاد تاچ خود را آپدیت یا ریستور کنید، ممکن است با یکی از این ارورها در کامپیوتر برخورد کنید.

سعی کنید دستگاه خود را دوباره آپدیت کنید

اگر دستگاه شما در هنگام آپدیت یا ریستور قطع شود یا اگر کامپیوتر شما نتواند به دستگاه شما فرمان ریستور را بدهد، ممکن است یکی از این پیام‌ها را ببینید:

  • (The iPhone [device name] could not be restored. An unknown error occurred (9
  • (The iPhone [device name] could not be restored. An unknown error occurred (4005
  • (The iPhone [device name] could not be restored. An unknown error occurred (4013
  • (The iPhone [device name] could not be restored. An unknown error occurred (4014
این مراحل را امتحان کنید:

1.برای ریستور ابتدا مطمئن شوید که Mac شما دارای آخرین نسخه macOS یا آخرین نسخه iTunes است.

2. دستگاه خود را ریستارت کنید:

  • مدل‌های آیپد دارای تشخیص چهره (Face ID): دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. دکمه Top یا پاور را فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود.
  • آیفون 8 یا بالاتر: دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و به سرعت رها کنید. دکمه Side یا پاور را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که آرم اپل را مشاهده کنید.
  • آیفون 7، آیفون 7 پلاس و آیپاد تاچ (نسل هفتم): دکمه پاور در کنار یا بالای دستگاه و دکمه کاهش صدا را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که آرم اپل را ببینید.
  • آیپد با دکمه هوم، آیفون 6s به قبل و آیپاد تاچ (نسل ششم) یا قدیمیتر: دکمه پاور در کنار یا بالای دستگاه و هم دکمه هوم را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که آرم اپل را ببینید.

3. با استفاده از کابل USB دستگاه خود را به کامپیوتر وصل کنید.

4. وقتی گزینه آپدیت یا ریستور را مشاهده کردید، برای نصب مجدد نرم افزار و نگهداری اطلاعات شخصی خود، روی بروزرسانی – نه بازیابی – کلیک کنید.

ارور‌ های 9، 4005، 4013 یا 4014 در هنگام ریستور


اگر هنوز به کمک نیاز دارید، این مراحل را امتحان کنید

اگر دستگاه  آپدیت را دریافت می‌کند، اما پس از آپدیت مجددا روی حالت ریکاوری بالا می‌آید، مراحل بالا را دوباره دنبال کنید. در مرحله 4، به جای آپدیت، ریستور را انتخاب کنید.

ممکن است که با ریستور کردن دستگاه، ارور هنگام آپدیت کردن از بین برود. در صورتی که باز هم شاهد ارورهای 9, 4005, 4013 یا 4014 بودید، دستگاه شما دچار یک ایراد سخت افزاری شده است.

 

منبع وب‌سایت اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.