تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

امتیاز دوربین آیفون SE 2020 در DxOMark منتشر شد

امتیاز دوربین آیفون SE 2020

وب‌سایت معروف DxOMark به تازگی بررسی خود را درباره دوربین‌های اصلی و سلفی آیفون SE 2020 منتشر کرده است. آیفون SE 2020 از نظر سخت افزاری دوربینی مشابه آیفون XR دارد. سنسور 12 مگاپیکسلی با دیافراگم f / 1.8، فوکوس اتوماتیک تشخیص فاز، OIS و بزرگنمایی دیجیتالی تا 5 برابر است. در استانداردهای امروز، این یک مجموعه بسیار اساسی است. دوربین سلفی هم یک سنسور 7 مگاپیکسلی با دیافراگم f / 2.2 و لنز فوکوس ثابت است.

به طور کلی، آیفون SE در اندازه گیری نوردهی و کنتراست بسیار خوب عمل می‌کند و باید از قابلیت HDR اتوماتیک اپل تشکر کرد. این عملکرد برای هر دو حالت عکاسی در داخل منزل و خارج مناسب است و تاریکی و سایه‌ها را به خوبی در معرض دید خود قرار دهد. رنگ‌ها یک نقطه قوت برای آیفون SE 2020 به حساب می‌آیند. DxOMark به خوبی تعادل رنگ و اشباع در نقطه توسط دوربین این دستگاه را نشان می‌دهد.

photo 2020 06 27 15 02 31 - امتیاز دوربین آیفون SE 2020 در DxOMark منتشر شد

فوکوس خودکار قوی، سریع و ثابت است و وضوح تصویر در عکس‌های کم نور مشهود است. نویز و بافت جایی است که DxOMark شاهد ضعف در دوربین بود. سنسور 12 مگاپیکسلی امروزه با سنسورهای با وضوح بالاتر (حتی در بخش بودجه) رقیب است که برای کاهش نویز و بهبود عملکرد کم نور از پیکسل استفاده می‌کنند. نویز و از بین رفتن جزئیات در عکس‌های داخل خانه با کنتراست بالا مشهود است.

پرتره‌هایی از دوربین اصلی و دوربین سلفی قابل قبول اما متناقض است. در هر صورت، عکاسی با نور کم نقطه‌ی قوت آیفون SE نیست. هیچ حالت اختصاصی برای عکس‌برداری در شب در SE وجود ندارد.

iPhone SE 2020 Dxo - امتیاز دوربین آیفون SE 2020 در DxOMark منتشر شد

آیفون SE  شاید یک دوربین داشته باشد و در بازاری که اکثر موبایل های اندروید حداقل با 3 دوربین در بازار هستند، کمی عجیب باشد اما عملکردش قابل دفاع و قابل توجه است. امتیاز DxO دوربین آیفون SE منتشر شده و آن را همرده آیفون XR نشان می‌دهد. این برای دستگاهی در رده ۴۰۰ دلار خیلی خوب است.

موقعیت آیفون SE در جدول دستگاه‌های تست شده توسط DxO به قرار بالاست. همانطور که می‌بینید امتیاز 3 رقمی آن را بالاتر از آیفون X با دوربین دوگانه قرار داده است. همچنین دقیقا با امتیاز برابر همراه با پیکسل 3a و آیفون Xr می‌ایستد.

iPhone SE 2020 Dxo 3 - امتیاز دوربین آیفون SE 2020 در DxOMark منتشر شد
ریز نمرات عملکرد آیفون SE
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.