تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید – برای افرادی که قصد دارند گوشی خود را از آیفون به گوشی‌های اندرویدی تغییر دهند شاید بزرگترین دغدغه و نگرانی از دست رفتن اطلاعات موجود روی گوشی آیفون خود باشد.

افراد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله قیمت پایین‌تر، تنوع طراحی بیشتر و یا اپلیکیشن‌ها و بازی‌های با طیف گسترده‌تر اقدام به تعویض دستگاه هوشمند خود از iOS به اندروید کنند. از جمله‌ی دیگر این دلایل شاید بتوان حافظه‌ی داخلی بیشتر دستگاه‌های اندروید و امکان اضافه کردن کارت حافظه‌ی جانبی به آن‌ها را نیز اشاره کرد.

به هرحال اما این تغییر سیستم‌عامل از iOS به اندروید ممکن است دردسرهایی را برای کاربر به وجود بیاورد. از جمله می‌توان به انتقال اطلاعات از دستگاه قدیمی به دستگاه جدید با سیستم‌عامل جدید نام برد. انتقال اطلاعات از گوشی‌های آیفون به اندروید به سادگی انجام نمی‌شود و کاربر احتیاج به ابزارهای شخص ثالث برای انجام این منظور را خواهد داشت. در این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان نحوه‌ی استفاده از 5 ابزار کاربردی برای انتقال اطلاعات از آیفون به گوشی‌های اندرویدی را مرور کنیم.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید

 

  • گوگل‌درایو

اکنون که شما تصمیم به مهاجرت از دنیای اپل و ورود به دنیای گوگل گرفته‌اید، نیاز دارید تا تمام اطلاعات خود درآیفون را با گوشی اندروید همگام‌سازی کنید. Google Drive یکی از راحت‌ترین راه‌حل‌ها را برای این کار ارائه می‌دهد. این برنامه را برای آیفون خود دانلود کنید، و پس از نصب به حساب گوگل خود وارد شوید.

 

 

زمانی‌که این کار انجام شد، از منوی تنظیمات برنامه با استفاده از گزینه Backup wizard از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید. در این مرحله شما می‌توانید اطلاعاتی را که نیاز دارید، مشخص کنید و درنهایت با انتخاب گزینه شروع پشتیبان‌گیری یا Start backup فرایند را آغاز کنید. با این برنامه می‌توان از اطلاعاتی مثل مخاطب‌ها، رخدادهای تقویم، تصاویر و ویدئو‌ها پشتیبان تهیه کرد. بعد از اینکه این کار را کردید، با استفاده از گوشی اندروید خود بار دیگر به حساب گوگل درایو وارد شوید. با این کار تمامی اطلاعات شما به‌صورت خودکار با گوشی جدیدتان همگام‌سازی می‌شوند.

نکته: گزینه پشتیبانی در گوگل درایو تنها برای زمانی دردسترس است که شما از شناسه ایمیل شخصی استفاده کنید. در صورتی که از شناسه G Suite استفاده می‌کنید، گزینه پشتیبانی را در بخش تنظیمات نخواهید یافت.

  • اورنوت

اگرچه گوگل درایو برای انتقال اطلاعات، امکانات و قابلیت‌های زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهد، اما در برخی زمینه‌ها کاستی‌هایی دارد. برای مثال، این نرم‌افزار گوگل، گزینه‌ای برای انتقال یادداشت‌های شما در آیفون (Apple Note) ندارد. برای همین به سراغ نرم‌افزار Evernote می‌رویم. انتقال یادداشت‌های شما ازطریق این نرم‌افزار بسیار ساده است. اورنوت را در آیفون خود نصب و برنامه Notes را اجرا کنید.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

بعد از آن با فشار دادن و نگه داشتن انگشت خود، یادداشت‌هایی را که می‌خواهید منتقل کنید انتخاب کنید و در پنجره ای که باز می‌شود گزینه اشتراک‌گذاری Share را فشار دهید.

حال با پیدا کردن و انتخاب Evernote گوشی به‌صورت خودکار به این نرم‌افزار می‌رود. گزینه‌یsave را بزنید.

با این کار به‌سادگی از یادداشت‌هایتان پشتیبان گرفته‌اید. در ادامه نرم‌افزار Evernote را این بار در گوشی اندروید خود نصب و اجرا کنید. به همان اکانت مشابه در گوشی آیفون وارد شوید و منتظر بمانید تا نرم‌افزار به‌صورت خودکار یادداشت‌های شما را با گوشی جدید همگام‌سازی کند.

نکته: در صورتی که تعداد یادداشت‌های شما زیاد است و شما صاحب لپ‌تاپ اپل هستید و نمی‌خواهید که به‌صورت دستی آن‌ها را با Evernote اشتراک‌گذاری کنید می‌توانید از یک اسکریپت مشخص که Apple Script منتشر کرده است، با استفاده از نرم‌افزار Apple’s Script Editor در لپ‌تاپ مک استفاده کنید تا تمام یادداشت‌های شما را بلافاصله منتقل کند.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروی

  • iSMS2droid

شاید کسی پیدا شود که به‌دنبال انتقال پیامک‌های خود از آیفون به گوشی اندروید باشد. یک راه برای این کار این است که از نرم‌افزار iSMS2droid استفاده کند. این نرم‌افزار کاربردی به‌راحتی انتخاب یک گزینه در گوشی اندروید، پیامک‌های شما را که قبلا در سیستم‌عامل iOS گوشی اپل از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، بازیابی می‌کند. اما چگونه در گوشی آیفون از SMS‌ها پشتیبان بگیریم؟

شما می‌توانید این کار را به وسیله نرم‌افزار iTunes و گرفتن یک نسخه پشتیبان غیررمزگذاری شده از گوشی آیفون خود پیش ببرید. سپس از داخل فولدر نسخه پشتیبان، فایلی به‌نام:

3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28

را پیدا کنید و آن را به وسلیه کابل USB در گوشی اندروید خود کپی کنید. بعد از آن، با نصب و اجرای برنامه iSMS2droid، انتخاب گزینه Import message buttom  و انتخاب فایل مذکور کار انتقال را تمام کنید.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

باید توجه کرد که فرایند پشتیبان‌گرفتن با این روش، به زمان زیادی بسته به اینکه تعداد پیام‌های شما چقدر باشد، نیاز دارد. پس برای آسودگی خیال سعی کنید این کار را در شب انجام دهید و همچنین از کارکردن با گوشی در حین پشتیبان‌گیری خودداری کنید. در صورتی که در هر مرحله ای از انجام کار دچار مشکل شدید، برای کمک گرفتن می‌توانید به جزئیات استفاده از نرم‌افزار که در سایت مربوطه اپلیکیشن برنامه آمده است، مراجعه کنید.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید

  • iCal

اگر شما تاریخ‌ها، قرار‌ها یا به‌طور کلی رویداد‌های تقویم خود را در حساب iCloud ذخیره کرده باشید، روشی که در بخش گوگل درایو توضیح دادیم، به کار شما نخواهد آمد. راه‌حل کار این است که از اپلیکیشن iCal استفاده کنید. برای این کار باید اپلیکیشن را روی گوشی اندروید خود نصب و سپس اطلاعات یاد شده را با استفاده از iCal به گوشی خود وارد کنید. قبل از هر چیز باید در گوشی آیفون اطلاعات تقویم خود را به iCal منتقل کنید. سپس اپلیکشین را در گوشی اندروید اجرا کنید. بعد از این کار درکنار گزینه Calendar کلید Info را بزنید.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

همان‌طور که در تصویر مشخص است، در صفحه‌ی باز شده گزینه تنظیم Public Calendar را تغییر دهید و کلید اشتراک‌گذاری share link را انتخاب کنید.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

لینک آماده‌شده را با استفاده از یک پیام‌رسان یا ایمیل به گوشی اندروید خود بفرستید. در آدرس فرستاده شده کلمه webcal را با HTML جایگزین و آن را در مرورگر خود باز کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که گزینه دانلود فایلی را که حاوی اطلاعات تقویم شما با پسوند .ICS است، دراختیار شما قرا می‌دهد. آن را دانلود و برنامه iCal را باز کنید.

باتوجه‌به تصاویر بالا، در صفحه برنامه گزینه Import را بزنید و فایل .ICS را که دانلود کرده‌اید، از فولدر دانلود در حافظه گوشی خود انتخاب کنید. با لمس پیکان قرمزرنگ پایین سمت راست صفحه، کار واردشدن اطلاعات از فایل به گوشی شروع می‌شود. در نهایت پس از انجام همه این کارها اطلاعات تقویم شما در iCal با گوشی اندروید همگام‌سازی می‌شود و شما در گوشی اندروید خود به رویداد‌های تقویم قبلی‌تان دسترسی خواهید داشت.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروی

  • Xender

با استفاده از چهار روش بالا، انتقال فایل‌های مهم و ضروی کاربران انجام می‌شود. اما اگر به غیر از اطلاعات ذکرشده خواستیم فایل‌های دیگری را از گوشی آیفون قدیمی خود به گوشی اندروید جدید منتقل کنیم، چه کار باید بکنیم؟ این کار با استفاده از اپلیکیشن Xender قابل انجام است. Xender یک برنامه ساده انتقال فایل از iOS به اندروید با رابط کاربری بسیار جذاب است. البته استفاده از این برنامه برای انتقال اطلاعات شاید نسبت به روش‌های قبل کمی زمان‌بر باشد.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

روش کار با این نرم‌افزار به این گونه است که بعد از بازکردن آن در گوشی اندروید خود، برای دریافت فایل روی دایره سبز رنگ Receive در پایین صفحه، کلیک کنید. در صفحه باز شده روی Connect Android کلیک کنید تا اسکنر کد QR برای شناسایی گوشی اندروید باز شود. بعد از این کار Xender را در گوشی اندروید خود باز کنید. این بار دایره سبز رنگ Send را بزنید.

سپس کد QR گوشی اندروید، بالا می‌آید و می‌توانید با استفاده از آیفون خود این کد را اسکن کنید. با این کار هر دو گوشی به هم متصل می‌شوند.

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

حال زمان آن فرا رسیده است که فایل‌هایی را که دوست دارید جابه‌جا کنید. آن‌ها را انتخاب و با استفاده از گزینه Send به گوشی مدنظر انتقال دهید. به‌همین سادگی!

انتقال اطلاعات از iOS به اندروید با استفاده از ابزارهای شخص ثالث

تا اینجای کار، روش انتقال اطلاعات از آیفون و سیستم عامل iOS به گوشی‌های با سیستم‌عامل اندروید را با استفاده از پنج اپلیکیشن یاد گرفتیم. اما باید به این نکته توجه کنیم که هر بار که گوشی خود را عوض می‌کنیم مقداری از اطلاعات را از دست می‌دهیم، به‌خصوص اگر این کار شامل تغییر سیستم‌عامل هم بشود.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

نحوه تهيه نسخه پشتیبان از آیفون و آیپد

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.