تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

اندروید 11 قابلیت تشخیص تماس‌های تلفنی مزاحم را برای کاربر فراهم می‌کند

اندروید 11 قابلیت تشخیص تماس‌های تلفنی

زمانی که تلفن همراه شما زنگ می‌خورد، در صورت ناشناس بودن شماره قادر به تشخیص این نیستید که به چه منظور با شما تماس برقرار شده است و همچنین از هویت شخص تماس گیرنده بی اطلاعید. بنابر گزارشات منتشر شده، حدود نیمی از تماس‌های تلفنی در سال جاری میلادی منجر به مزاحمت شده، به طوری که این تماس‌ها اشتباهی، ناخواسته یا به منظور کلاهبرداری برقرار شده است. به تازگی اما خبری به گوش می‌رسد که گوگل در حال اضافه کردن ویژگی جدیدی به اپلیکیشن Phone است تا از طریق آن علت برقراری تماس توسط کسب‌وکارهای مختلف را به کاربر اعلام کند. به این ترتیب کاربر قادر به تصمیم گیری در مورد جواب دادن یا ندادن به تماس برقرار شده خواهد بود.

این مشخصه که با نام Verified Calls توسط صفحه‌ی پشتیبانی گوگل از آن یاد می‌شود، با نشان دادن لوگوی مربوط به کسب‌وکار تماس گیرنده، به کاربران این اجازه را می‌دهد تا در مورد جواب دادن به تماس‌های دریافتی خود تصمیم گیری کنند.

به این ترتیب شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف قبل از برقراری تماس با کاربر، باید شماره تلفن خود، شماره نلفن کاربر و دلیل برقراری تماس را به سرور اختصاصی Verified Calls ارسال کنند و اطلاعات ثبت شده به اپلیکیشن Phone هندست کاربر ارسال می‌شود. به این ترتیب زمانی که یک شرکت یا کسب‌وکاری با تلفن همراه اندرویدی شما تماس می‌گیرد، گوگل داده‌های ارسالی به برنامه‌ی Phone و اطلاعات تماس را با یکدیگر مقایسه می‌کند و در صورت منطبق بودن اطلاعات با هم، پیام Verified Call روی صفحه‌ی نمایش گوشی نمایان می‌شود. البته اطلاعات مربوط به شماره تلفن کاربر و علت برقراری تماس با گذشت چنددقیقه از سرور گوگل پاک می‌شود.

46F7929A 7F31 47EC B61D 74622D76746E 300x173 - اندروید 11 قابلیت تشخیص تماس‌های تلفنی مزاحم را برای کاربر فراهم می‌کند

قابلیت Verified Callers به صورت خودکار و پیش فرض روی دستگاه اندرویدی فعال خواهد بود. به منظور غیر فعال‌سازی این ویژگی نیاز است تا کاربر از طریق اپلیکیشن Phone اقدام کند. به این ترتیب که با اجرای اپلیکیشن Phone به بخش Settings و سپس Caller ID and Spam یا Spam and Call Screen رفته و گزینه‌ی ٰVerified Calls را غیرفعال کند. به علاوه برای استفاده از این ویژگی نیاز است تا اپلیکیشن Google Phone روی هندست کاربر نصب باشد و شماره تلفن او نیز به حساب کاربری شخصی گوگل متصل باشد.

در این صورت کاربر قادر خواهد بود با مراجعه به آدرس myaccount.google.com و ورود به قسمت Personal info و انتخاب گزینه‌ی Contact info و سپس Phone شماره تلفن خود را به اکانت گوگل خود متصل کند. همچنین امکان تغییر و یا حذف شماره تلفن تعریف شده از این طریق وجود دارد. برای کارکرد این ویژگی شرکت‌ها و کسب‌وکارها باید اطلاعات Verified Caller خود را برای گوگل بفرستند. این ویژگی با راه اندازی صفحه‌ی پشتیبانی قابل بهره‌برداری است.

البته باید این نکته را یادآوری کنیم که اکثر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن شماره‌گیر اختصاصی خود را دارند و در حال حاضر این قابلیت تنها روی اپلیکیشن Google Phone در دسترس است و کاربران می‌توانند با مراجعه به فروشگاه گوگل‌پلی استور این برنامه را روی هندست خود نصب کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.