تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

اوپو در اندیشه ساخت تراشه با استخدام مهندسین غول‌ های فناوری

سرمایه‌گذاری اوپو

شرکت اوپو در اندیشه ساخت تراشه است و قصد دارد تا در زمینه‌ی ساخت تراشه برای خود مستقل شود و به همین منظور سرمایه ‌گذاری قابل توجهی را صرف تحقیق و توسعه این فکر در نظر گرفته است. به همین منظور نیز در حال استخدام مهندسین برای پیش برد اهداف خود است.

تا به امروز این شرکت هیچ ‌گونه اطلاعاتی درباره جزئیات این تصمیم خود و پردازنده‌ی مذکور ارائه نکرده است. بیشتر مهندسینی که به این کمپانی می ‌پیوندد از شرکت ‌های صاحب نام و مشهور هستند. بنابر اطلاعات به دست آمده یکی از مدیران شرکت شیائومی جذب اوپو شده است. اوپو به تعدادی از مدیران ارشد مدیاتک و Unisoc پیشنهاد همکاری داده است. به علاوه این شرکت اخیرا یکی از مدیران اجرایی مدیاتک را که در حال کار روی توسعه‌ی تراشه‌ی 5G بوده را به همراه جعفری ‌لو معاون ارشد بخش عملیات مدیاتک را در لیست کارمندان خود می ‌بیند.

اوپو در اندیشه ساخت تراشه

بنابر اظهار برخی از منابع داخلی این شرکت، اوپو در اندیشه ساخت تراشه است و به همین منظور برخی از کارکنان شرکت‌ های های ‌سیلیکون، هواوی و کوالکام را از بخش تراشه ‌سازی این شرکت ‌ها جذب خود کرده است. وابستگی شدید اوپو به کوالکام و مدیاتک این شرکت را به فکر سرمایه ‌گذاری فراوان روی تحقیق و توسعه در زمینه تولید تراشه کرده است تا بتواند زنجیره تامین خود را بهبود ببخشد و ساده تر کند.

گوشی اوپو A32 با تراشه اسنپدراگون 460 به صورت رسمی معرفی شد

این کمپانی نمی ‌خواهد مانند هواوی وابسته به دیگر شرکت ‌ها از جمله مدیاتک و… باقی بماند. اوپو در اندیشه ساخت تراشه است و ‌قطعا هزینه‌های هنگفتی برای اوپو دربر خواهد داشت. برای رسیدن به محصولی قابل اطمینان و کارا و ارائه نهایی آن بدون شک نیاز به سال ‌ها تحقیق و توسعه‌ی فراوان است. به زودی اخبار جدیدی از این موضوع را در تیک ست می خوانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.