تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

اوپو در اندیشه ساخت تراشه؛ استخدام مهندسین غول‌های فناوری

سرمایه‌گذاری اوپو

شرکت اوپو قصد دارد تا در زمینه‌ی ساخت تراشه برای خود مستقل شود و به همین منظور سرمایه‌گذاری قابل توجهی را صرف تحقیق و توسعه این فکر در نظر گرفته است. به همین منظور نیز در حال استخدام مهندسین برای پیش برد اهداف خود است.

اوپو در اندیشه ساخت تراشه

تا به امروز این شرکت هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره جزئیات این تصمیم خود و پردازنده‌ی مذکور ارائه نکرده است. بیشتر مهندسینی که به این کمپانی می‌پیوندد از شرکت‌های صاحب نام و مشهور هستند. بنابر اطلاعات به دست آمده یکی از مدیران شرکت شیائومی جذب اوپو شده است. اوپو به تعدادی از مدیران ارشد مدیاتک و Unisoc پیشنهاد همکاری داده است. به علاوه این شرکت اخیرا یکی از مدیران اجرایی مدیاتک را که در حال کار روی توسعه‌ی تراشه‌ی 5G بوده را به همراه جعفری‌لو معاون ارشد بخش عملیات مدیاتک را در لیست کارمندان خود می‌بیند.

بنابر اظهار برخی از منابع داخلی این شرکت، اوپو برخی از کارکنان شرکت‌های های‌سیلیکون، هواوی و کوالکام را از بخش تراشه‌سازی این شرکت‌ها جذب خود کرده است. وابستگی شدید اوپو به کوالکام و مدیاتک این شرکت را به فکر سرمایه‌گذاری فراوان روی تحقیق و توسعه در زمینه تولید تراشه کرده است تا بتواند زنجیره تامین خود را بهبود ببخشد و ساده تر کند. این کمپانی نمی‌خواهد مانند هواوی وابسته به دیگر شرکت‌ها از جمله مدیاتک و… باقی بماند.سرمایه‌گذاری روی تراشه‌سازی قطعا هزینه‌های هنگفتی برای اوپو دربر خواهد داشت.برای رسیدن به محصولی قابل اطمینان و کارا و ارائه نهایی آن بدون شک نیاز به سال‌ها تحقیق و توسعه‌ی فراوان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.