تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

اپلیکیشن حذف کننده‌ی برنامه‌های چینی از پلی استور توسط گوگل حذف شد

اپلیکیشن «Remove China Apps»

پس از دو هفته از انتشار اپلیکیشن «Remove China Apps» که یک برنامه‌ی پرطرفدار برای هندی ها بود به طوری که بیش از پنج میلیون مرتبه دانلود شده بود و کاربران به کمک آن قادر بودند برنامه‌های چینی را پاک کنند، توسط گوگل از پلی استور حذف شد.

این برنامه به دلیل چیزی به عنوان «رفتار گمراه كننده» از پلي استور حذف شده است. بر اساس اين قانون اپ ها نمي توانند كاربر را به حذف يا غيرفعال كردن برنامه هاي شخص ثالث تشويق يا تحريك كنند.

اپليكيشن ياد شده كه توسط شركت هندي OneTouch AppLabs توسعه داده شده، محبوبيت بالايي بين كاربران هند كسب كرد. يكي از دلايل اصلي محبوبيت اين اپ، افزايش تنش‌ها ميان هند و چين بر سر مرزهاي هيماليا بوده است.

 

remove china apps 300x159 - اپلیکیشن حذف کننده‌ی برنامه‌های چینی از پلی استور توسط گوگل حذف شد

تنش بین مقامات هند و چین!

مقامات هند در روزهاي اخير از كاربران درخواست كرده اند تا اپ هاي چيني از جمله TikTok را از گوشي هايشان پاك كنند. خبرگزاري Global Times كه به دولت چين وابسته است، در واكنش به اين اقدام با انتشار گزارشي به هند هشدار داد ادامه پيدا كردن اين اقدامات روابط چين و هند را به خطر خواهد انداخت و از تلافي پكن خبر داد.

اين خبرگزاري در ادامه گزارش خود با اشاره به سلطه گوشي هاي چيني در بازار هند، با كنايه به كاربران اين كشور توصيه كرد تا به جاي پاك كردن اپ ها، گوشي هاي خود را كه ساخت چين هستند «دور بيندازند.» اگر تنش ميان هند و چين ادامه پيدا كند، شركت هاي چيني ديگري از جمله ByteDance (مالك تيك تاك) و UC Browser كه هند را بزرگ ترين بازار خارجي خود محسوب مي كنند، احساس خطر خواهند كرد.

«نارندرا مودي»، نخست وزير هند با جديت بايكوت كردن محصولات شركت هاي خارجي را مطرح كرده است و به منظور «استقلال» هند به جمعيت ۱,۳ ميليارد نفري اين كشور توصيه كرده تا با خريد محصولات بومي اقتصاد اين كشور را احيا كنند. lmx1 digiato 2 - اپلیکیشن حذف کننده‌ی برنامه‌های چینی از پلی استور توسط گوگل حذف شد ta87988 - اپلیکیشن حذف کننده‌ی برنامه‌های چینی از پلی استور توسط گوگل حذف شد Video Banner 04 280x280 - اپلیکیشن حذف کننده‌ی برنامه‌های چینی از پلی استور توسط گوگل حذف شد 290.290 - اپلیکیشن حذف کننده‌ی برنامه‌های چینی از پلی استور توسط گوگل حذف شد

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.