تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

اپل 75 میلیون آیفون 5G را در کنار ساعت‌ و آیپدهای جدید آماده می‌کند

75 میلیون آیفون 5G را در کنار ساعت‌ و آیپدهای جدید

اپل 75 میلیون آیفون 5G را در کنار ساعت‌ و آیپدهای جدید آماده می‌کند

شرکت اپل از تأمین کنندگان خواسته است تا انتهای امسال، حداقل 75 میلیون آیفون 5G بسازند. این حجم از تولید نشان می‌دهد که تقاضا برای مهمترین محصول این شرکت علی‌رغم شیوع بیماری کرونا و رکود جهانی رو به افزایش است.

غول فناوری مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، پیش بینی می‌کند که تعداد آیفون‌های نسل بعدی ممکن است در سال 2020 به 80 میلیون دستگاه برسد. گفته می‌شود اپل قصد دارد چهار مدل جدید را در ماه اکتبر با سرعت بی‌سیم نسل پنجم یعنی فناوری 5G، طراحی متفاوت و انتخاب متفاوت در اندازه صفحه نمایش به بازار عرضه کند.

اپل همچنین در حال آماده سازی آیپد ایر جدید با صفحه نمایش لبه به لبه مانند، دو نسخه جدید اپل واچ و اولین هدفون بیرون گوشی خود از برند Beats است. بلندگوی HomePod کوچکتر نیز در حال توسعه است. سخنگوی اپل از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

اپل همچنین در حال طراحی اپل تی وی باکس جدیدی با پردازشگر سریعتر برای بهبود تجربه بازی و کنترل از راه دور ارتقا یافته است اما این محصول ممکن است تا سال آینده عرضه نشود.

اپل و شرکای تولیدکننده محصولاتش همواره تولید را در آستانه عرضه مدل‌های جدید آیفوندر پاییز هر سال افزایش داده اند. در تابستان سال 2019 تولیدکنندگان محصولات اپل در حال آماده کردن قطعات برای 75 میلیون گوشی بودند. هدف تولید در سال 2018 هم مشابه بود و هدف امسال اپل برای تولید 75 تا 80 میلیون دستگاه گوشی، نشانه مثبتی محسوب می شود. شرکت فاکسکان که یکی از شرکای تولیدکننده کلیدی اپل به شمار می رود، طی ماه گذشته اطلاعیه‌های متعددی را در وی‌‌چت برای استخدام کارگر در کارخانه اصلی تولید آیفون در ژنگ ژو منتشر کرده است.

در حالی که شیوع بیماری کووید 19 باعث مختل شدن اقتصاد جهانی و زنجیره تولید شده است اما اپلشاهد تقاضای بالا برای محصولاتش از سوی افرادی بوده که به تحصیل از راه دور و دورکاری پرداخته اند. درآمد حاصل از آیفون در سه ماهه اخیر فراتر از پیش بینی وال استریت بود و تقریبا نیمی از فروش اپل را تشکیل داد. ارزش سهام اپل امسال 76 درصد صعود کرده و نخستین شرکت آمریکایی بوده که ارزش بازارش از مرز 2 تریلیون دلار عبور کرده است.

چهار مدل جدید آیفونهمگی نمایشگرهای OLED با رنگ و وضوح بهبود یافته دارند. دو مدل از آنها در سایز 5.4 اینچ، یک مدل در سایز 6.1 اینچ و مدل پرو در دو سایز 6.1 اینچ و 6.7 اینچ عرضه می‌شود که بزرگترین گوشی آیفون تاکنون خواهد بود.

اپل 75 میلیون آیفون 5G را در کنار ساعت‌ و آیپدهای جدید آماده می‌کند

مدل بزرگتر گوشی پرو دوربین LIDAR خواهد داشت که در جدیدترین مدل آیپد پرو عرضه شده و اجازه می‌دهد اپلیکیشنهای واقعیت افزوده درک بهتری از محیط پیرامون داشته باشند. یکی از مهمترین بهبودهای گوشی‌های جدید، پردازنده A14، سرعت ارتقا و مصرف بهینه نیرو خواهد بود.

به گفته منابع آگاه، برخی از کارمندان اپل که گوشیهای جدید را امتحان کرده اند معتقدند مدل 6.7 اینچی یکی قابل توجه ترین بهبودهای امسال در محصولات این شرکت است. همچنین برخی دیگر دریافته اند که برخی از شبکه های 5G سرعت اتصال را چندان بهبود نداده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طراحی امسال آیفون و بسیاری از قابلیت‌های آن پیش از شیوع کووید 19 به اتمام رسید، اما پاندمی مشکلاتی را برای تست نهایی ایجاد کرد و آغاز تولید را چندین هفته به تاخیر انداخت. در حالی که آیفون‌های جدید با تاخیر عرضه می شوند اما نرم افزار iOS14 در سپتامبر عرضه خواهد شد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.