تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ تولید شده با فناوری 5 نانومتری به زودی رونمایی میشود

تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ

شرکت های سامسونگ و TSMC را باید به عنوان بزرگترین تولید کننده های تراشه جهان نام برد. شرکت TSMC در تولید پردازنده اکثرا یک قدم از کره ای ها جلوتر بوده است. بر اساس اخبار گذشته سامسونگ در حال کار روی تراشه 5 نانومتری جدیدی است. این تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ نام دارد و احتمالا در گوشی گلکسی اس 21 مورد استفاده قرار خواهد گرفت. احتمالا چیپست جدید سامسونگ روزهای آینده رسما به بازار معرفی میشود.

تراشه جدید سامسونگ در برخی از منابع با نام اگزینوس 1000 یاد میشود. هنوز اطلاعات دقیق و رسمی در زمینه نام این چیپست ها منتشر نشده است. همچنین گفته میشود  تولید چیپست اگزینوس 2100 توسط سامسونگ رو به پایان است. به همین خاطر این شرکت به دنبال زمان مناسب برای رونمایی از این پردازنده است. به هرحال به نظر میرسد طی هفته های آینده شاهد رونمایی این محصول باشیم.

تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ

 

Exynos 1000 - تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ تولید شده با فناوری 5 نانومتری به زودی رونمایی میشود
Samsung Exynos 2100

 

از مشخصات تراشه اگزینوس 2100 سامسونگ جزئیاتی منتشر نشده است. مطابق با ادعای کره ای ها چیپست جدید سامسونگ از اگزینوس 990 عملکرد بسیار بهتری دارد. همچنین گفته میشود TSMC احتمالا در اجلاس سالانه اسنپدراگون، تراشه جدید خود را معرفی میکند. این اجلاس در ماه دسامبر برگزار خواهد شد و انتظار میرود شاهد رونمایی از اسنپدراگون 875 در آن باشیم.

Samsung Exynos 2100 در طول تست عملکرد اولیه ناامید کننده ظاهر شد. البته این علت هنوز مشخص نیست. ممکن است به دلیل عدم وجود سیستم عامل یا بهینه سازی مناسب این عملکرد ناامید کننده بوجود آمده باشد. به هر حال به نظر میرسد سامسونگ در تولید پردازنده های قدرتمند رقابت سختی با TSMC خواهد داشت.

هدف سامسونگ در واقع پشت سر گذاشتن TSMC در تولید تراشه است. البته سامسونگ از تراشه های تولید شده اش روی گوشی های هوشمند خود استفاده میکند. در حالی که شرکت تایوانی تنها کار تولید پردازنده را انجام میدهد. شرکت TSMC برای شرکت های Apple Bionic و HiSilicon و Qualcomm و… تراشه تولید میکند.

به طور قطع Samsung Exynos 2100 برای رقابت با تراشه های پرچمدار تایوانی ها به بازار خواهد آمد. شرکت TSMC اما تا به امروز توانسته با تولید تراشه های 5 و 7 نانومتری توجه اکثر شرکت ها را برای همکاری جلب کند. بنابراین به نظر میرسد سامسونگ کار آسانی برای رقابت نخواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.