تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

باتری گوشی گلکسی اس 21 اولترا با حضور در لیست گواهینامه 3C لو رفت

گوشی گلکسی اس 21 اولتر

روزهای گذشته در تیک ست نوشتیم که گلکسی اس 21 احتمالا از یک شارژر 65 واتی پشتیبانی خواهد کرد. اخیرا حضور سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا در لیست گواهینامه 3C ظرفیت باتری این گوشی پرچمدار را مشخص میکند.

با توجه به اطلاعات به دست آمده باتری گلکسی اس 21 اولترا مشابه همان باتری ای است که در Samsung Galaxy S20 Ultra به کار رفته است. باتری مورد بحث دارای ظرفیت تخمینی 4885 میلی آمپر ساعتی است. این اطلاعات به لطف گواهینامه 3C که یک شرکت مخابراتی چینی است مشخص شده است. ظرفیت 4885 میلی آمپر ساعتی نشان میدهد که این باتری ظرفیت معمولی 5000 میلی آمپر ساعتی خواهد داشت.

گلکسی اس 21 اولترا

 

گوشی گلکسی اس 21 اولتر
ظرفیت باتری گلکسی اس 21 اولتر

 

ظرفیت باتری های استفاده شده در Samsung Galaxy S21 Ultra با گلکسی اس 20 اولترا برابر است. ظرفیت سلولی برابر باتری های این دو گوشی که از دو نسل مختلف پرچمداران سامسونگ هستند در نوع خود جالب است. چرا که سامسونگ باید راه های دیگری را برای بهره وری بیشتر از انرژی پرچمدار آینده خود پیدا کند.

گوشی سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا احتمالا از دو تراشه 5 نانومتری مختلف استفاده خواهد کرد. این قضیه بستگی به کشورمحل فروش گوشی مورد بحث نیز دارد. یکی از این چیپست ها احتمالا اسنپدراگون 875 خواهد بود. چیپست دیگر از تراشه های اگزینوس معرفی شده است. برخی شایعات از اگزینوس 1000 و برخی دیگر از اگزینوس 2100 نام میبرند. به نظر میرسد اما استفاده از اگزینوس 2100 که تراشه ای 5 نانومتری است احتمال بیشتری خواهد داشت.

با فرآیند پیشرفته تولید، احتمالا هر دو تراشه برای کارآیی بیشتر Galaxy S21 Ultra در دوام باتری طراحی خواهند شد. البته ما معیارهای واقعی برای مقایسه دوام باتری این گوشی جدید را با پرچمدار قبلی سامسونگ نداریم. به علاوه میزان استفاده واقعی کاربر به میزان شارژ باقیمانده در پایان روز بستگی دارد. اگر گزینه نوسازی 120 هرتزی نمایشگر فعال باشد و کاربر در حال بازی با گوشی خود، نباید انتظار داشت که زمان عملکرد باتری خیلی رضایت بخش باشد.

به هر حال استفاده از ظرفیت باتری مشابه پرچمدار نسل قبلی، گوشی جدید را با برخی محدودیت ها همراه میکند. همچنین خبر میرسد پرچمدار آینده سامسونگ به جای یک لنز از دو لنز تله فوتو استفاده خواهد کرد. به این ترتیب قابلیت بزرگنمایی برجسته در گوشی جدید سامسونگ قابل دسترسی است. به هر حال باید منتظر روزهای آتی و شنیدن خبرهای جدیدتر از این گوشی سامسونگ باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.