تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

بازداشت رهبر بزرگ سامسونگ

دستگیری لی جائه یونگ (Lee Jae-yong)

دادستان سئول خواستار دستگیری لی جائه یونگ (Lee Jae-yong)، وارث و نائب رئیس گروه سامسونگ ‌الکترونیکس شده‌است.

وی متهم به دستکاری قیمت سهام و نقض حسابرسی در شبکه گسترده و پیچیده شرکتهای مرتبط با سامسونگ است. تقلب در ادغام شرکت‌های Samsung C&T و Cheil Industries در سال 2015.

لی جائه یونگ ، تاجر قدرتمند کره جنوبی که به عنوان رئیس de facto سامسونگ فعالیت می‌کند، پس از صدور حکم دستگیری با استناد به اتهامات دستکاری در بازار و کلاهبرداری در حسابداری، توسط دادستان‌های منطقه مرکزی سئول بازداشت می شود.

لی رابطه نزدیکی با میکی لی (Miky Lee)، تهیه کننده فیلم کن و برنده اسکار “انگل” دارد.

وی در حال حاضر هیچ نقش بارزی در CJ Entertainment ندارد. لی سومین فرد ثروتمند کره جنوبی است که ثروتش حدود 7.9 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. او فرزند ارشد لی کون هی، رئیس سامسونگ است و انتظار می‌رود جانشین آینده پدر وی باشد.

با این حال وی نقش برجسته‌ای در مبارزه‌ی کشور کره با ویروس کرونا داشت. لی جائه یونگ شرکت سامسونگ را به عنوان بزرگترین سازنده تراشه‌های حافظه، دستگاه‌های تلفن همراه و نمایشگرهای الکترونیکی در جهان، برای مبارزه با ویروس کرونا و افزایش کیت‌های تست COVID-19 جزو سردمداران این قضیه قرار داد. همچنین برای کمک به پزشکان، مهندسین و شرکت جت وامی معادل ۳۹ میلیون دلار اختصاص داده است.

بازداشت رهبر بزرگ سامسونگ

با این وجود مشکلات رهبر کمپانی بزرگ سامسونگ در حال بیشتر شدن است. برای دو نفر از مدیران اصلی سامسونگ یعنی چوی چی سانک (Choi Gee-sung) معاون واحد استراتژی‌های آینده سامسونگ و کیم جُنگ جونگ (Kim Jong-joong) رییس این واحد هم حکم بازداشت صادر شده است.

دادستان‌ کره جنوبی معتقد است که سامسونگ عمدا قیمت سهام کمپانی Cheil Industries را که لی در آن ۲۳.۲ درصد سهم داشته بالا برده‌ و در عوض قیمت سهام Samsung C&T را که لی در آن هیچ سهامی نداشته پایین آورده‌ است. مقامات قضایی کره می‌گویند که ادغام این دو کمپانی به لی اجازه داده تا سهام بیشتری از شرکت Samsung C&T را به دست بیاورد و از این طریق کنترل بیشتری روی کل گروه سامسونگ داشته باشد.ماه گذشته لی به دادگاه فراخوانده شد و یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد تا از مردم عذرخواهی کند. وی گفت: “من قول می دهم سامسونگ جدیدی را ایجاد کنم که هم سطح با عزت ملی کره جنوبی باشد.”

بازداشت رهبر بزرگ سامسونگ

Samsung business leader Lee Jae Yong dismissed of 5 year imprisonment - بازداشت رهبر بزرگ سامسونگ

کره جنوبی از سال 2018 اجازه تشکیل یک پنل مدنی را برای بررسی پرونده‌ها داده است.

این پنل متشکل از کارشناسانی است که به‌طور تصادفی انتخاب شده‌اند و تحقیقات قضایی را مورد بررسی قرار می‌دهند تا مشخص کنند آیا کیفرخواست صادره باید ادامه یابد یا نه. با این‌حال، تصمیمات آن از نظر قاونی الزام‌آور نیست.

البته اتهامات جدید لی، از دادگاه او درباره رشوه دادن به مقامات دولتی کره جنوبی جدا است.

در دادگاه قبلی، لی قبول کرده بود که به پارک جئون های (Park Geun-hye) رییس جمهور قبلی کره جنوبی و مشاور او برای پشتیبانی از ادغام دو شرکت رشوه داده است. در حالیکه تاریخ دادگاه جدید هنوز اعلام نشده، اما لی دوباره با اتهام پرداخت رشوه روبه‌رو است.

لی برای اولین بار در سال 2017 به اتهام پرداخت رشوه دستگیر شد و در سال 2018 حکم بازداشت او در دادگاه استیناف تعلیق گردید. سال گذشته دیوان عالی کره جنوبی دستور محاکمه مجدد لی را داد، ولی گفت که برخی از اتهامات پرداخت رشوه او به ‌اشتباه صادر شده‌اند.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.