تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

بازگردانی بکاپ آیفون و آیپد یا آیپاد تاچ روی دستگاه

بازگردانی بکاپ

در این مطلب روش بازگردانی نسخه پشتیبان یا همان بکاپ آیفون از روی کامپیوتر یا آیکلود بر روی دستگاه گفته شده است.

نحوه بازگردانی بکاپ آیفون از آیکلود روی دستگاه

1. دستگاه خود را روشن کنید و صفحه سلام (Hello) را ببینید. اگر از قبل دستگاه خود را راه اندازی کرده‌اید، قبل از استفاده از این مراحل برای بازیابی نسخه پشتیبان، باید تمام محتوای دستگاه خود را پاک کنید.

2. مراحل راه اندازی روی صفحه را دنبال کنید تا به صفحه برنامه‌ها و داده (Apps & Data) برسید، سپس روی بازیابی از پشتیبان گیری آیکلود (Restore from iCloud Backup) ضربه بزنید.

 

ios13 iphone xs setup restore from icloud apps and data cropped - بازگردانی بکاپ آیفون و آیپد یا آیپاد تاچ روی دستگاه

 

3. با اپل آیدی (Apple ID) خود وارد آیکلود (iCloud) شوید.

4. یک نسخه پشتیبانیا همان بکاپ را انتخاب کنید. مطابق تاریخ و حجم نمایش داده شده، مربوطترین را انتخاب کنید. پس از انتخاب، انتقال اطلاعات آغاز می‌شود. اگر با پیغام “a newer version of software is required”، “نسخه جدیدی از نرم افزار مورد نیاز است ” مواجه شدید، مراحل بروزرسانی را روی صفحه دنبال کنید.

5. در صورت درخواست، با اپل آیدی (Apple ID) خود وارد سیستم شوید تا برنامه‌ها و خریدهای خود را بازیابی کنید. (اگر محتوای آیتونز یا اپ استور (App Store) را با استفاده از چندین اپل آیدی خریداری کرده‌اید، از شما خواسته می‌شود که به آیدی مربوط به هر محتوا وارد شوید). اگر رمز ورود خود را به خاطر نمی‌آورید، می‌توانید روی رد کردن مرحله (Skip this Step) ضربه بزنید و بعداً وارد سیستم شوید. اما تا زمانی که با اپل آیدی وارد سیستم نشوید، نمی‌توانید از برنامه‌ها استفاده کنید.

6. اتصال خود را قطع نکنید و منتظر بمانید تا نوار پیشرفت ظاهر و کامل شود. بسته به اندازه حجم نسخه پشتیبان و سرعت اینترنت، تکمیل این پروسه ممکن است از چند دقیقه تا یک ساعت زمان ببرد. اگر خیلی زود از Wi-Fi قطع شوید، این پروسه متوقف می‌شود تا اینکه دوباره وصل شوید.

 

ios13 iphone xs restore from icloud cropped - بازگردانی بکاپ آیفون و آیپد یا آیپاد تاچ روی دستگاه

 

7. اکنون می‌توانید راه اندازی را به پایان برسانید و از دستگاه خود لذت ببرید. بسته به میزان اطلاعاتی که وجود دارد، محتوا مانند برنامه‌ها، عکس‌ها، موسیقی و سایر اطلاعات شما برای بازگرداندن در پس زمینه تا چند ساعت یا چند روز آینده ادامه خواهد یافت. سعی کنید دستگاهتان را به Wi-Fi و برق وصل کنید تا فرایند کامل شود.


نحوه بازگردانی بکاپ آیفون از کامپیوتر روی دستگاه

1. در مک (Mac) با سیستم‌عامل macOS Catalina 10.15، برنامه Finder را باز کنید. در مک (Mac) با سیستم‌عامل macOS Mojave 10.14 یا قبلتر، یا در کامپیوتر آیتونز (iTunes) را باز کنید.

2. دستگاه خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید. اگر پیامی مبنی بر وارد کردن رمز عبور دستگاه یا اعتماد به کامپیوتر را دریافت کردید، مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

3. پس از مشاهده کردن اسم دستگاه خود در برنامه Finder یا آیتونز (iTunes)، دستگاهتان را انتخاب کنید.

 

macos catalina finder restore device from backup - بازگردانی بکاپ آیفون و آیپد یا آیپاد تاچ روی دستگاه

 

4. بازیابی بکاپ را انتخاب کنید. اگر پیامی مبنی بر اینکه که نرم افزار دستگاه شما خیلی قدیمی است، مشاهده کردید، این مطلب را بخوانید.

5. به تاریخ هر نسخه پشتیبان نگاه کنید و نسخه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

6. روی ریستور کلیک کنید و منتظر بمانید تا فرایند تمام شود. در صورت درخواست رمز، رمز مربوط به نسخه پشتیبان رمزگذاری شده خود را وارد کنید.

 

macos catalina finder restore from backup select backup - بازگردانی بکاپ آیفون و آیپد یا آیپاد تاچ روی دستگاه

 

7. دستگاه خود را پس از راه اندازی مجدد متصل نگه دارید و منتظر همگام سازی آن با کامپیوتر باشید. پس از پایان همگام سازی می‌توانید ارتباط خود را قطع کنید.

نحوه بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با فضای ابری سامسونگ Samsung Cloud

1 نظر
  1. […] مطلب قبلی روش بازگردانی بکاپ آیفون و آیپد یا آیپاد تاچ روی دستگاه را آموزش دادیم اما اگر در حال بازگردانی نسخه پشتیبان […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.