تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

برقراری تماس بدون نیاز به داشتن شماره تلفن در گوگل دوئو

بروزرسانی‌های مفید برای گوگل دوئو

در نسخه جدید برنامه گوگل دوئو برای گرفتن تماس نیازی به داشتن شماره تلفن نمی‌باشد هر چند که این طرح فعلا برای تمام دستگاه‌ها فعال نمی‌باشد و فقط تبلت‌ها قادر به استفاده از این امکان می‌باشند.

برنامه گوگل دوئو

دوئو یک اپلیکیشن انحصاری شرکت گوگل برای ارتباط و تماس‌های تصویری است و در این چند ماه اخیر به علت شیوع ویروس کرونا در جهان و شرایط قرنطینه و در خانه ماندن بسیاری از مردم جهان و افزایش حجم تماس‌ها و ارتباط‌های رادیویی و تصویری و دیدار‌های غیرحضوری دو نفره و چندین نفره، تشکیل جلسات آنلاین، و لزوم ارتباطات آنلاین حجم دانلود و استفاده از اپلیکیشن انحصاری گوگل به شدت افزایش پیدا کرده و می‌توان به جرأت گفت که افزایش کاربران دوئو تا حد زیادی به دنیاگیری ویروس کرونا ارتباط دارد.

با همه این تفاسیر همواره انتقاد‌هایی به این اپلیکیشن وارد شده است که یکی از آن‌ها لزوم کاربر به وارد کردن شماره موبایل است. البته که گوگل در تلاش است تمام ایرادات برنامه را به وسیله آپدیت های منظم نرم‌افزاری برطرف کند و همین چند روز پیش گوگل با ارائه یک آپدیت قابلیتی را که مدت‌ها کاربران منتظر آن بودند را به اپلیکیشن اضافه کرد و آن امکان برقراری ارتباط با کاربران از طریق آدرس ایمیل می‌باشد، از این به بعد کاربران برای ایجاد ارتباط ویدیویی مجبور به ارائه شماره موبایل نیستند.

برقراری تماس بدون نیاز به شماره تلفن در گوگل دوئو

اما موضوع مهم و کلیدی در این آپدیت عدم فعال بودن این امکان در گوشی‌های هوشمند است، به طوری که کاربران بعد از ارائه بروزرسانی به بررسی این آپدیت مشغول شده و متوجه شده اند که کاربرانی که از گوشی هوشمند استفاده و برای اولین بار برنامه دوئو را نصب کرده باشند، نیاز به وارد کردن شماره تلفن دارند. به این ترتیب موضوع مهمی مشخص شده است؛ در گوشی‌های هوشمند برای برقراری تماس ازطریق دوئو همچنان باید شماره‌تلفن را وارد کنید، اما این موضوع برای تبلت‌ صدق نمی‌کند.

در صورتی که همین الان گوگل دوئو را در تبلتی اندرویدی نصب کنید و برنامه را باز کنید شاهد پنجره‌ای خواهید بود که خواهان وارد کردن آدرس ایمیلتان برای لاگین کردن در برنامه است، و سپس آدرس ایمیل مدنظر را انتخاب کرده و وارد اپلیکشن می‌شوید، سپس برنامه مجوز دسترسی به دوربین و میکروفون و همچنین دسترسی به فهرست مخاطبان را می‌خواهد و گوگل دوئو برای ایجاد ارتباط به هر ٣ مجوز نیاز دارد.

برخلاف گوشی‌های هوشمند در تبلت‌های اندروید پس از انجام مراحل بالا به صفحه مربوط به وارد کردن شماره موبایل منتقل نمی‌شوید، پس در نسخه‌ی تبلت این برنامه نیازی به وارد کردن شماره تلفن نمی‌باشد و به راحتی با وارد کردن یک ایمیل می‌توان از برنامه استفاده کرد و قطعا در بروزرسانی‌های بعدی این قابلیت برای تمام نسخه‌های سیستم عامل قابل استفاده خواهد شد.
شما کاربران تیک ست چه دیدگاهی در مورد گوگل دوئو و امکانات آن دارید؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.