تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

برنامه دوربین در گوشی گوگل ایجاد پوشه‌ برای هر عکس پرتره را متوقف می‌کند

برنامه دوربین در گوشی گوگل

برنامه دوربین در گوشی گوگل دارای چند ویژگی خاص و جذاب است و هرکسی که با گوشی‌های پیکسل سروکار دارد مجبور است با آنها کنار بیاید. یکی از آنها روش مدیریت پرونده برای عکس‌های پرتره است. برای هر عکس پرتره گرفته شده یک پوشه اختصاصی برای نگه داشتن دو تصویر ایجاد می‌کند، یکی با پردازش پس زمینه تار و دیگری عکسی که به همان شکل گرفته شده است. مشاهده‌ی این عکس‌ها در هر برنامه‌ی دیگری به غیر از برنامه‌ی Google Photos و همچنین روی دسکتاپ مشکل ساز شده است.

همانطور که توسط وب‌سایت AndroidPolice گزارش شده است، با شروع ورژن 7.5، دیگر شاهد این دست از مشکلات نخواهیم بود. عکس‌های حالت پرتره در پوشه اصلی مربوط به عکس‌های دوربین ذخیره می‌شوند. دیگر نیازی به مراجعه به پوشه‌ها برای مقایسه دو پرتره در رایانه شخصی ندارید و این بدان معناست که پرتره‌های شما، تاریخ تمام عکس‌های دیگر شما را رعایت می‌کند.

تصاویر گوشی کنسل شده گوگل پیکسل 4a ایکس ال

کمک بیشتر صورت گرفته در این مورد، این واقعیت است که اسم فایل‌ها به طور کلی متفاوت خواهد شد. مطابق قرارداد جدید، در حال حاضر پرتره‌ها با نام PXL_YYYYMMDD_HHMMSS.PORTRAIT-01.COVER.jpg با تصویر 01 جایگزین شده با 02 برای تصویر قبل از تاری ملاحظه می‌شود. این اسم را با فرم نامگذاری قدیم مقایسه کنید. 00100*PORTRAIT_00100_BURSTYYYYMMDDHHMMSS_COVER.jpg مزخرف به نظر می‌رسد. (به نظر می‌رسد آنچه در پشت ستاره است بین نسخه‌های مختلف متفاوت است). همچنین از وضوح و شفافیت جداکننده ساده بین تاریخ و زمان قدردانی می‌کنیم.

Untitled 10 - برنامه دوربین در گوشی گوگل ایجاد پوشه‌ برای هر عکس پرتره را متوقف می‌کند

Untitledححح - برنامه دوربین در گوشی گوگل ایجاد پوشه‌ برای هر عکس پرتره را متوقف می‌کند

برنامه دوربین در گوشی گوگل ایجاد پوشه‌ برای هر عکس پرتره را متوقف می‌کند

در همین حال، عکس‌های معمولی و غیر پرتره‌ با اسم PXL_YYYYMMDD_HHMMSS.jpg نامگذاری می‌شوند. عکس‌های متحرک ‘MP’ را قبل از پسوند jpg. اضافه می‌کنند، در حالی که عکس‌هایی که در حالت شب یا Night Sight خود را با ‘NIGHT’ نشان می‌دهند و به شما اجازه می‌دهد تا بسیار راحتتر آنچه را که می‌خواهید بشناسید. تحول جدید دیگر این است که پیشوند ‘PXL’ جایگزین ‘IMG’ قدیمی‌تر می‌شود.

این تغییرات در ورژن v7.5 از برنامه دوربین گوگل (Google Camera) است که فعلاً فقط در اندروید 11 کار می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.