تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

مواردی که هوآوی در بروزرسانی‌های اندروید پس از انقضای مجوز ایالات متحده باید پاسخ دهد

بروزرسانی‌ گوشی‌های هوآوی پس از انقضای مجوز ایالات متحده

  • هوآوی می‌گوید که لغو مجوز ایالات متحده آمریکا بر گوشی‌های موجود تأثیر نخواهد گذاشت.
  • این شرکت قول داده است که همچنان بروزرسانی‌های اندروید را برای دستگاه‌های موجود ادامه خواهد داد.

حالا و پس از گذشت نزدیک به یک سال از تحریم هوآوی این مجوز هم منقضی شده و گوگل و دیگر توسعه‌دهندگان نرم افزار نمی‌توانند برای هوآوی و مشتریان این کمپانی آپدیتی منتشر کنند چرا که این اقدام غیرقانونی خواهد بود. گوگل با تایید این موضوع، به بیانیه خود در اوایل سال جاری میلادی اشاره کرده که در آن از کاربران خواسته شده بود اپ‌های این شرکت را روی موبایل‌های هواوی نصب نکنند.

به گفته سخنگوی گوگل، این مجوز موقت نقش اصلی در ارائه بروزسانی‌های اندروید به صورت رسمی داشته است. گوشی‌های هوشمند بدون سرویس‌های گوگل مانند P40 پرو و سایر محصولاتی که در چین به فروش می‌رسند، همچنان می‌توانند از نسخه متن باز اندروید استفاده کنند و بروزرسانی برای آن‌ها ارائه شود.

هوآوی در مورد عواقبی که ممکن است پس از تحریم‌ها و انقضای مجوز از طرف ایالات متحده صحبتی نکرده است. با این حال، این شرکت اکنون در جواب توییتی در مورد آینده بروزرسانی‌های نرم افزار گوشی‌های موجود خود با سرویس‌های گوگل، در توییتر به یک کاربر پاسخ داده است.

این شرکت با اطمینان خاطر بخشیدن به یک کاربر هوآوی Nova 5T، در توییت خود خاطرنشان کرد که آخرین اقدامات صورت گرفته از جانب ایالات متحده آمریکا در گوشی‌های موجود “هیچ تاثیری نخواهد داشت”. این سازنده گوشی چینی همچنین قول داده است که بروزرسانی دستگاه‌های موجود را ادامه خواهد داد.

Huawei Twitter Response To Updates For Phones With GMS - مواردی که هوآوی در بروزرسانی‌های اندروید پس از انقضای مجوز ایالات متحده باید پاسخ دهد

اما هنوز معلوم نیست که گوشی‌های هوآوی موجود که با سرویس موبایل گوگل (GMS) در حال کارکردن هستند، بروزرسانی‌های خود را برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل پلی چگونه دریافت خواهند کرد. این به روزرسانی‌ها معمولاً توسط گوگل بطور مستقیم تنظیم شده و هوآوی دیگر مجوزی برای انجام امور تجاری با این شرکت را ندارد.

بروزرسانی‌های سیستم‌عامل و امنیتی که هوآوی در توییت خود به آن اشاره می‌کند ممکن است چیزی باشد که می‌تواند از طریق پروژه منبع باز اندروید دریافت کند. این شرکت قطعاً باید در مورد برنامه‌های خود شفافیت بیشتری را ارائه دهد. در همین حال، گوگل در مورد این موضوع سکوت کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.