تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

امتیاز دوربین وان پلاس 8 پرو در DxOMark منتشر شد

دوربین وان پلاس 8 پرو در DxOMark

دوربین وان پلاس 8 پرو، جدیدترین پرچمدار وان پلاس در رده بهترین‌هاست ولی بهترین نیست. شرکت DxOMark یکی از بهترین و معتبرترین بنچمارک ها در سطح بین‌المللی است که روی کیفیت دوربین‌های عکاسی و دوربین‌های موبایل و همینطور تست کیفیت صدای گوشی‌ها فعالیت می‌کند و درآخرین بررسی‌های خود این بار سراغ وان پلاس 8 پرو رفته است.
 دوربین وان پلاس 8 پرو در مجموع در این تست توانسته است امتیاز 119 را کسب کند که به طور مثال تمام پرچمداران سامسونگ البته به جز اس 20 اولترا را پشت سرگذاشته است و اس 20 پلاس را از جایگاه دهم خارج کرده و خود دراین جایگاه ایستاده است و در انتها به این موضوع باید اشاره کرد که وان پلاس از نظر کیفیت دوربین تمام پرچمداران اپل را پشت سر گذاشته است

نکته دیگری که در این لیست قابل توجه و بسیار جالب است با حضور وان پلاس، 9 گوشی از 10 گوشی برتر از نظر دوربین موجود در لیست توسط شرکت‌های چینی تولید شده است و تنها اس 20 اولترا سامسونگ، نماینده کره در جمع بهترین‌هاست. جایگاه نخست به هواوی پی 40 پرو با امتیاز 128 اختصاص یافته است و آنر 30 پرو پلاس با امتیاز 125 در جایگاه دوم قرار دارد. جایگاه سوم نیز به‌صورت مشترک بین اوپو فایند ایکس 2 پرو و شیائومی می 10 پرو با امتیاز 124 تقسیم شده است.

امتیاز دوربین وان پلاس 8 پرو در DXOMARK
امتیاز دوربین وان پلاس 8 پرو در DXOMARK

امتیازات دوربین وان پلاس ۸ پرو در Dxomark

 دوربین وان پلاس 8 پرو از نظر عکاسی توانسته امتیاز 126 و از نظر فیلم‌برداری امتیاز 103 را به دست آورد. سایت DxOMark قابلیت عکاسی وان ‌پلاس ۸ پرو را به دلیل ثبت جزئیات بسیار زیاد، اکسپوژر بی نظیر و سطح بسیار کم میزان نویز در تصاویر، تحسین کرده است. علاوه بر این، فوکوس خودکار بسیار سریع و کاربردی نیز از دلایل دیگر امتیاز بالای وان‌پلاس 8 پرو ذکر شده است.

بااین‌حال، هر دوربین نقاط ضعف خود را نیز دارد و نقاط ضعف دوربین وان پلاس ۸ پرو نیز در نتایج بنچمارک DxOMark ذکر شده‌اند که برای مثال می‌توان به عدم توانایی دوربین اصلی وان‌پلاس ۸ پرو در کنترل سطح نور سفید در برخی شرایط عکاسی اشاره کرد. علاوه بر آن، عملکرد نچندان قدرتمند دوربین اصلی محصول شرکت چینی در شرایطی با نور کم به کاهش امتیاز آن در بنچمارک منجر شده است.نقطه ضعف کوچک دیگری که وان پلاس دارد در قسمت زوم دستگاه می‌باشد که در این حالت زوم کیفیت متفاوت و تمیزی را ارائه نمی‌دهد و نمی‌تواند با بهترین‌ها رقابت کنند.

 دوربین وان پلاس 8 پرو امتیاز 103 را کسب کرده است که از دلایل دریافت این امتیاز توسط DxOMark به اکسپوژر مطلوب و دقت رنگ بالا، تأثیر کم لرزش دست کاربر روی کیفیت نهایی و محدوده گستردگی داینامیک و جرئیات فراوان فیلم ضبط‌شده می‌توان اشاره کرد.
با همه این اوصاف وان پلاس در قسمت دوربین نیز بدون ایراد نیست و وجود نویز در برخی شرایط و مشکل فوکوس خودکار نچندان قدرتمند از ایرادات ذکر شده این بنچمارک ذکر شده است. با این حال کارشناسان این شرکت نتوانستند ضعف جدی در دوربین این گوشی بیابند.
نظر شما کاربران تیک ست در مورد دوربین وان پلاس ۸ پرو چیست؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.