تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

تبلت های پرچمدار هوآوی از تراشه Kirin 9000 SOC استفاده میکنند

تبلت های پرچمدار هوآوی

آینده شرکت چینی هوآوی در بازار گوشی ها و تبلت های هوشمند جالب به نظر نمیرسد. در جدیدترین تحریم های امریکا چینی ها برای تامین قطعات و تراشه های محصولات خود با مشکل مواجه شده اند. به تازگی خبر میرسد تبلت های پرچمدار هوآوی از تراشه Kirin 9000 استفاده میکند. این تراشه پرچمدار که توسط شرکت TSMC تولید شده به تعداد کمتر از 9 میلیون در انبارهای هوآوی موجود است.

در کمال تعجب اما فقط تبلت های پرچمدار هوآوی از چیپست Kirin 9000 استفاده نمیکنند، بلکه سری میت 40 هوآوی نیز مجهز به این تراشه است. هوآوی قصد دارد گوشی های پرچمدار خود یعنی سری Mate 40 ماه آینده به بازار معرفی کند. طبق آمار هوآوی تعداد محدود تراشه های Kirin تنها میتواند نیم سال دوام بیاورد. مشخص نیست هوآوی برای جبران این موضوع چه فکری در سر دارد.

تبلت های پرچمدار هوآوی

بر اساس گزارش ها تبلت جدید Huawei K9000 از قبل گواهینامه 3C چین را دریافت کرده است. استفاده از Kirin 9000 این دستگاه را به یک پرچمدار واقعی تبدیل میکند. اسناد منتشر شده از 3C نشان میدهد این تبلت نسخه های مختلفی دارد. به احتمال زیاد اندازه صفحه نمایش، استاندارد شبکه و چند ویژگی دیگر باید این نسخه ها را از هم جدا کند. همه مدل ها شارژری با مشخصات 5V2A و حداکثر قدرت 10 وات دارند.

تبلت پرچمدار هوآوی با شماره مدل K9000 مدت زیادی است که در دست تولید است. پیش بینی میشود این تبلت به تعدادی زیادی عرضه نشود. چرا که تعداد تراشه های Kirin 9000 برای سری میت 40 هم کافی نیست. سفارش هوآوی به شرکت TSMC تعداد 15 میلیون تراشه است. این شرکت تایوانی اما به دلیل محدودیت های زمانی قادر به تحویل تنها 8.8 میلیون تراشه بود. البته این تعداد هنوز از سمت هیچ کدام از شرکت ها تایید نشده است.

در هر صورت شاید تراشه Kirin 9000 در سری میت 40 آخرین تراشه شاخص هوآوی باشد. اگر ممنوعیت ها و تحریم ها لغو نشود هوآوی به هیچ وجه قادر به تولید این نوع پردازنده ها نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.