تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

تحقق دوربین سلفی زیرنمایشگر با نمایشگر Visinox

تحقق دوربین سلفی زیرنمایشگر

طبق اطلاعات به دست آمده از رسانه‌های چینی، شرکت Visionox در آستانه تولید گسترده و انبوه صفحه‌نمایش با دوربین زیرصفحه قرار داد.

این شرکت بزرگ تولید کننده‌ی نمایشگر‌های OLED، که پیش از این تامین کننده نمایشگر گوشی‌های پرچم‌دار شیائومی از جمله Mi 10 و Mi Note 10 بوده است، در حال کار روی پنل OLEDای است که پشت خود از دوربین سلفی نیز میزبانی کند.

شرکت Visionox که در کارنامه خود تولید نمایشگرهای اولد خمیده دستگاه‌هایی چون زد تی ای نوبیا آلفا و شیائومی می میکس آلفا را دارد، در صورت تحقق دوربین طرح دوربین سلفی زیر نمایشگر OLED قدم بزرگی در تولید پنل‌های نمایشگر گوشی‌های هوشمند برخواهد داشت. همچنین بنابر آخرین اخبار به دست آمده شیائومی نوت 10 نیز که شایعاتی مبنی بر تامین پنل‌های صفحه نمایش آن توسط شرکت‌های سامسونگ یا ال‌جی به گوش می‌رسید، به نمایشگر‌های اولد دولبه خمیده‌ی این شرکت چینی مجهز خواهد بود.

فناوری استفاده از دوربین سلفی زیر پنل OLED در واقع مسئله‌ و چالش تازه‌ای نیست. شرکت اوپو در سال 2019 و در خلال MWC شانگهای راه حل خود را برای برطرف کردن مشکل شکاف‌ها، حاشیه‌ها و سوراخ‌های نمایشگر ارائه داد. این شرکت اعلام کرد که تولید کنندگان صفحه‌های نمایشگر باید موانعی نظیر روشنایی و تفاوت رنگ را که در اثر پراش از شیشه محافظ ایجاد می‌شود را برطرف کنند.

همچنین بخوانید:

دوربین سلفی ادغام شده با نمایشگر به لطف اسنپدراگون 875 محقق می‌شود

201807261338205820 300x108 - تحقق دوربین سلفی زیرنمایشگر با نمایشگر Visinox

Visionox نیز مدعی شده که قادر خواهد بود از طریق استفاده از مواد مختلف فیلم ارگانیک و غیرارگانیک مشکل را برطرف کرده و باعث شفافیت بالاتری شود. همچنین الگوریتمی که این شرکت ادعای تجهیز به آن را دارد قادر خواهد بود میزان روشنایی، طیف‌رنگ و مشکلات مربوط به زاویه دید را رفع کند و به این ترتیب موجب از بین رفتن تابش آزاردهنده و بیش از حد نمونه اولیه تولید شده توسط شرکت اوپو شود که در سال 2019 ارائه داده بود.

Visionox 3 - تحقق دوربین سلفی زیرنمایشگر با نمایشگر Visinox

بهینه سازی ترتیب پیکسل در اطراف لنز دوربین نیز وجود دارد که به دوربین اجازه می‌دهد زیر صفحه نمایش را ببیند که البته ممکن است موجب کاهش کیفیت تصاویر شود. البته باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد که اگر رزولوشن تصاویر FHD باشد، این مسئله به وضوح قابل رویت نیست.

پیش‌بینی می‌شود که شرکت Visionox با توجه به از بین بردن موانع ومشکلات تولید انبوه این پنل‌ها را آغار کرده و در اواخر امسال یا اوایل 2021 شاهد مجهز شدن گوشی‌های هوشمند به پنل‌های اولد باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.