تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تحقیق اپل روی گوشی های آیفون تاشو با نمایشگرهای مقاوم در برابر ترک

گوشی های آیفون تاشو

گوشی های تاشو در سال های آینده به طور قطع سهم بیشتری در بازار اسمارت فون ها خواهند داشت. سامسونگ را میتوان سرآمد ارائه دهنده گوشی های تاشو در بازار حال حاضر گوشی های هوشمند دانست. سال گذشته گلکسی زد فولد و امسال گلکسی زد فولد 2 که ایرادات نسل قبل را تا حد زیادی برطرف کرد. به تازگی ثبت اختراعی جدید از اپل نشان میدهد این شرکت نیز به دنبال تولید گوشی های آیفون تاشو است. در اسناد منتشر نشده مشاهده میشود که این شرکت در حال کار روی ساخت یک لایه محافظ جدید است. این لایه محافظ برای نمایشگر دستگاه های تاشو مقاومت زیادی دارد و در برابر خراش نیز مقاوم خواهد بود.

گوشی های آیفون تاشو نمایشگر مقاوم خواهند داشت

 

گوشی های آیفون تاشو
نمایشگر مقاوم آیفون های تاشو در آینده

 

اطلاعات به دست آمده از گوشی های تاشو آیفون توسط مارک رومرز منتشر شده است. بر این اساس پرونده ای در اداره ثبت اختراعات امریکا با عنوان پوشش “لایه ترکیبی/ساختار پنجره ای برای برنامه نمایشگر انعطاف پذیر” ثبت شده است. این پرونده توضیح میدهد که چگونه یک ماژول نمایشگر منحنی یا تاشو میتواند از یک لایه محافظ مقاوم برای جلوگیری از ترک خوردگی استفاده کند.

 

گوشی های آیفون تاشو
نمایشگر ضد ترک آیفون های انعطاف پذیر در آینده

 

آیفون 13 یا آیفون 14 ممکن است یک گوشی تاشو باشد

اسناد حق اختراع ثبت شده نشان میدهد اپل در صدد حل مشکل ترک خوردگی گوشی های تاشو است. مشکلی که برخی از گوشی های انعطاف پذیر سامسونگ مخصوصا در Galaxy Z Fold با آن مواجه بودند. در اسناد ثبت اختراع عنوان شده که معمولا ترک های ریز باعث به وجود آمدن شکستگی در شیشه میشود.  در حالی که لایه محافظ سخت اپل میتواند میکرو ترک های بوجود آمده را پر کند. به این ترتیب دوام و مقاومت نمایش در برابر ترک ها بسیار بالاتر میرود.

محافظ گوشی های تاشو آیفون مستقیما در بالای نمایشگر تعبیه میشوند. به ترتیبی که از کشش و مقاومت لازم برخوردار باشند تا به عنوان پوششی خارجی برای محافظت از دستگاه عمل کنند. بنابراین لایه محافظ در نظر گرفته شده در برابر خراش و ترک دوام کافی را خواهد داشت.

بررسی تخصصی آیفون 12

اخبار زیادی راجع به گوشی های انعطاف پذیر اپل در آینده شنیده میشود. در حالی که این شرکت هنوز هیچ اعلامیه رسمی ای منتشر نکرده است. به هرحال بسیاری از فناوری های مکمل ساخت گوشی های تاشو توسط اپل به ثبت رسیده است. در ماه سپتامبر نیز گزارشی منتشر شد که از ثبت سفارش نمایشگرهای تاشو توسط اپل به سامسونگ خبر میداد. به نظر میرسد در روزهای آینده از آیفون های انعطاف پذیر اپل بیشتر خواهیم شنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.