تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تراشه آیفون 12 پرو مکس در بنچمارک AnTuTu مورد آزمایش قرار گرفت

تراشه آیفون 12 پرو مکس

درسته که شرکت اپل توی رویداد Time Flies از سری آیفون 12 رونمایی نکرد اما از تراشه ای که توی  پرچمدار این سری یعنی آیفون 12 پرو مکس مورد استفاده قرار گرفته به نام A14 Bionic رونمایی کرد.

چیپست A14 Bionic در آیپد ایر جدید مورد استفاده قرار گرفته و مطابق با ادعای اپل نسبت به نسل قبلی تراشه های این شرکت با 17 درصد افزایش عملکرد در سرعت و 8 درست افزایش عملکرد در پردازنده گرافیکی همراه خواهد بود. به تازگی اما بنچمارک معتبر آنتوتو این تراشه رو بررسی کرده که نتایج آزمایش خیلی از ادعای اپل دور نیست.

تراشه استفاده شده در آیفون 12 پرو مکس مطابق با نتایج آزمایشات آنتوتو با 16 درصد افزایش عملکرد سرعت پردازنده و 4 درست افزایش عملکرد پردازنده گرافیکی و همچنین در پردازش حافظه هم با افزایش عملکرد 22 درصدی همراه بوده. اما به هر ترتیب مطابق با ادعای اپل و نتایج آزمایشات افزایش چشمگیری رو شاهد نبودیم.

آیفون 12 پرو مکس

 

 

تراشه های پرچمدار 5 نانومتری اندروید مانند اسنپدراگون 865 پلاس در این آزمایشات امتیازاتی بالای 060 هزار کسب کرده اند که و امتیاز 572333 تراشه های اپل ممکنه تو این مقایسه خیلی جالب به نظر نرسه ولی تفاوت هایی در نحوه عمکلرد چیپست ها وجود داره که تنها با انجام این آزمایشات نمیشه راجع به کیفیت اون ها نظر قطعی داد.

به هرحال مقایسه بین A14 و A13 نشان میده که تراشه استفاده شده در iPhone 12 Pro Max که با فناوری 5 نانومتری هم تولید شده جهش خیلی زیادی رو در عملکرد به ما ارائه نمیده. البته ممکنه اپلمصرف انرژی و باتری رو در اولویت قرار داده باشه و چیپست A14 انرژی کم تری مصرف کنه.

iPhone 12 Pro Max از چیپست 5 نانومتری استفاده می کنه. اما رفتن به سمت قناوری تولید تراشه های 5 نالنومتری ممکنه انتظارات مارو برآورده نکنه. در حالی که با کاهش 30 درصدی حجم انتظار کارایی بالاتری میره اما به نظر میرسه برای دسترسی به کارایی بالاتر زمان لازمه.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.