تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تست ضد آب آیفون 12 ، پرچمدار جدید اپل در برابر نفوذ آب مقاوم است

تست ضد آب آیفون 12

سری iPhone 12 به تازگی به عنوان پرچمدار جدید اپل معرفی شد. گوشی های جدید آیفون در چهار مدل وارد بازار میشوند و همگی از نمایشگر OLED بهره میبرند. شرکت اپل در مورد سری آیفون 12 جدید ادعا کرد که این دستگاه ها ضد آب است. تست ضد آب آیفون 12 توسط کانال EverythingApplePro EAP در یوتیوب انجام شد. در این آزمایش گوشی آیفون جدید در کنار پرچمدار نسل گذشته آیفون 11 مورد آزمایش قرار گرفت.

تست ضد آب آیفون 12

 

تست ضد آب آیفون 12 در کنار آیفون 11 در مرحله اول در عمق دو متری انجام شد. این دو گوشی به مدت نیم ساعت در عمق دو متری آب غوطه ور بودند و مشکلی برای آن ها به وجود نیامد. صفحه لمسی و نمایشگر و میکروفون دستگاه بعد از این آزمایش بدون هیچ ایرادی عمل کردند. مقایسه گوشی پرچمدار آیفون 12 با آیفون 11 در بخش های دیگر و عمق های دیگر نیز انجام شد.

مقاوت در برابر آب آیفون 12

در مرحله بعد آزمایش iPhone 12 و iPhone 11 تا عمق 5.49 متری در آب غوطه ور شدند. این دو گوشی آیفون از این تست هم با موفقیت بیرون آمدند. اما هنوز یک مرحله با قی مانده بود. در مرحله آخر این دو گوشی تا عمق 9.14 متری و به مدت 21 دقیقه داخل آب شناور بودند. گوشی های آیفون این قسمت آزمایش را نیز بدون مشکل پشت سر گذاشتند.

تست ضد آب آیفون 12 به عنوان یک آزمایش انجام شد. طبیعتا چنین آزمایش هایی در زندگی طبیعی انجام پذیر نیست. در واقع پاس کردن این تست ها توسط گوشی های هوشمند به این معنا نیست که این آزمایش ها ارزش تکرار داشته باشند. به هر حال اما به نظر میرسد ادعای اپل در مورد سری iPhone 12 کاملا درست بود. چرا که آیفون 12 از شدیدترین آزمایش های مقاومت در برابر نفود آب جان سالم به در برد.

پرچمدار جدید آیفون سری آیفون 12 از تراشه های A14 Bionic به عنوان اولین تراشه 5 نانومتری نیز بهره میبرد. آیفون 12 مینی و آیفون 12 مدلهای با 4 گیگابایت حافظه رم هستند. آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس نیز 6 گیگابایت حافظه رم دارند. پیش فروش این محصولات جدید و جذاب آغاز شده است. با حضور این گوشی ها در دنیای واقعی کارآیی دقیق و واقعی آن ها بیشتر مشخص خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.