تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

مقاومت نمایشگر گلکسی نوت 20 اولترا با محافظ صفحه گوریلا گلس ویکتوس

تست مقاومت نمایشگر گلکسی نوت 20 اولترا

گلکسی نوت 20 اولترا اولین گوشی هوشمندی است که از محافظ صفحه گوریلا گلس ویکتوس بهره می‌برد. کورنینگ، شرکتی که این شیشه را تهیه می‌کند، گفته است که که ویکتوس دوام نمایشگر را در برابر ضربه و خراش بهبود می‌بخشد. کورنینگ ادعا می‌کند که مقاومت در برابر خراش در مقایسه با گوریلا گلس 6 بهبودی تا 2 برابر را نشان می‌دهد، در حالی که مقاومت در برابر خراش تا 4 برابر بهتر از عینک‌های آلومینوسیلیکات رقابتی است.

آیا این ادعا کافی است تا متوجه دوام و پایداری گوریلا گلس ویکتوس شویم؟ احتمالا نه. بیشتر ما هنوز مایل به نمایش تصویری از این پیشرفت‌ها هستیم. این آزمایش دوام گلکسی نوت 20 اولترا را به ما نشان می‌دهد.

گوریلا گلس ویکتوس چقدر با دوام است؟

این آزمایش توسط JerryRigEverything در یوتیوب انجام شده و روی دوام گوریلا گلس ویکتوس آزمایش انجام می‌دهد. توجه به این نکته جالب است که سامسونگ این دستگاه‌ها را با یک محافظ صفحه نمایش از پیش نصب شده ارسال می‌کند.

از معادن معدنی Mohs برای خراشیدن شیشه استفاده می‌شود. خراش‌ها در گوریلا گلس ویکتوس در سطح 6 ظاهر می‌شوند و همچنین شیارهای عمیق تر در سطح 7. در حقیقت مقاومت در برابر خراشیدگی آن شبیه به نسل قبلی است. او می گوید که ابزار ابتدایی او برای سنجش مقاومت دستگاه در برابر خراشیدگی نمی تواند سطوح متنوعی از مقاومت را مشخص کند تا تفاوت بین این نسل و نسل قبلی مشخص شود اما تا جایی که با این ابزارها به مقایسه بپردازید، تفاوتی با نسل قبلی دیده نمی‌شود.

البته اینکه در تست مقاومت در برابر شعله نمایشگر OLED این دستگاه به جای سفید شدن و بازیابی، سیاه شد و اصطلاحا سوخت! این عجیب است و مدت زیادی بود که چنین چیزی را در محصولات پرچمدار سامسونگ ندیده بودیم.

در تست خم شدن گلکسی نوت 20 اولترا هم شاهد مقاومت زیادی از این دستگاه هستیم، همانطور که نسل قبلی آن مقاوم بود.

مقاومت نمایشگر گلکسی نوت 20 اولترا با محافظ صفحه گوریلا گلس ویکتوس

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.