تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل و چگونگی استفاده از آن‌ها

تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل

گوگل در کنفرانس I/O خود در سال 2019 از اضافه کردن واقعیت افزوده به قسمت جستجوی گوگل خبر داد. با گذشت یک سال از آن زمان، گوگل دارای یک دسته از حیوانات سه‌بعدی است که می توانید آن‌ها را در قسمت جستجوی گوگل با استفاده از واقعیت افزوده مشاهده کنید.

چگونه حیوانات سه‌بعدی را در Google پیدا کنیم؟

دسترسی به این قسمت بسیار آسان است. همان طور که می‌دانید یکی از بهترین روش‌های یادگیری مشاهده کردن است. با دیدن اجسام به صورت سه‌بعدی، متوجه جزئیاتی مثل مقیاس واقعی آن‌ها می‌شوید که در یک عکس ساده قابل رویت نیست.

برای دسترسی آسان به این قسمت، گوگل حیوانات سه‌بعدی و سایر اجسام به صورت سه‌بعدی خود را در صدر جستجو قرار می‌دهد. به عنوان مثال، با جستجوی کلمه‌ی “اسب” کادری را می‌بینید.

این کادر‌ها اغلب برای فیلم‌ها، افراد مشهور و موضوعات دیگر نمایش داده می‌شود. در مورد تصویرهای سه‌بعدی حیوانات، پس از جستجو می‌توانید یک نمای کلی از حیوان را ببینید.

چند تصویر از حیوان جستجو شده و بخشی که در کادر به این صورت نوشته شده‌است: “یک اسب با اندازه‌ی واقعی را از نزدیک ملاقات کنید” و “نمایش در حالت سه‌بعدی” . با انتخاب این گزینه تجربه‌ی واقعیت افزوده راه اندازی می‌شود.

photo 2020 06 08 18 29 09 - تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل و چگونگی استفاده از آن‌ها

هر چیزی که به صورت سه‌بعدی در محیط اطرافتان می‌خواهید، در گوگل ببینید

تصاویر سه‌بعدی حیوانات در هر دستگاهی متفاوت است. برای مثال شما با استفاده از کامپیوتر یا لپ‌تاپ قادر به دیدن این قابلیت نیستید و احتیاج به یک گوشی هوشمند دارید.

خبر خوب اینست که اکثر گوشی‌های هوشمند از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. برای مشاهده‌ی اجسام به صورت واقعیت افزوده در جستجوی گوگل به ویژگی‌های زیر نیاز دارید:

  • در تبلت‌ها و گوشی‌های اندرویدی: فروشگاه گوگل پلی از پیش نصب شده و اندروید ۷.۰ یا بالاتر
  • در آیپد و آیفون‌ها: iOS 11.0 یا بالاتر

این شامل محبوب‌ترین تلفن‌های هوشمند از جمله گلکسی نوت ۸/9/10، گلکسی اس 7/8/9/10/20، گوشی‌های گوگل پیکسل و سایر دستگاه‌های اندرویدی مثل ال جی، موتورولا و سایر برندها است. در مورد دستگاه‌های اپل، آیفون 6S/7/8/10/11 و اکثر آیپد‌ها پشتیبانی می‌شوند.

 

چگونه می‌توان به گزینه‌ی “view in space” یا “در فضای اطراف ببینید” دسترسی پیدا کرد؟

بعد از فشردن “view in 3D” یا “نمایش در حالت سه‌بعدی”، در هر دستگاه پشتیبانی شده دکمه “view in your space” یا “در فضای اطراف خود ببینید” را در زیر تصویر حیوان مورد نظر می‌توان مشاهده کرد.

photo 2020 06 08 19 25 18 - تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل و چگونگی استفاده از آن‌ها

 

نکته قابل توجه این که شما می‌توانید تصویر سه‌بعدی خود را  با فشار دادن آن تنظیم کنید. در حین کوچک و بزرگ کردن تصویر، قابلیتی به اسم “View actual size ” یا “سایز واقعی را ببینید” وجود دارد که مقیاس واقعی حیوان را به شما نشان می‌دهد.

photo 2020 06 08 19 31 40 - تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل و چگونگی استفاده از آن‌ها

 اما سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چه حیواناتی در حالت سه‌بعدی قابل مشاهده هستند؟

برای مدتی گوگل لیست رسمی و روشنی از اجسام قابل رویت به صورت سه‌بعدی منتشر نکرده بود. ولی بعد از همه‌گیر شدن این قابلیت، این شرکت نهایتا موارد زیر را اعلام کرد:

و البته چند نژاد از سگ‌ها:

 

گوگل با گذشت زمان، تعداد بیشتری از حیوانات را به این لیست اضافه می‌کند! این لیست از زمانی که گوگل در ابتدا حیوانات سه‌بعدی را در سال 2019 اعلام کرد، گسترش یافته است. گوگل همچنین با استفاده از ابزارهای ضبط ویدئو و میانبرهای سریع به حیوانات دیگر، عملکرد این قابلیت را گسترش داده است.

 

چه موارد دیگری به صورت سه‌بعدی در گوگل قابل جستجو است؟

به جز تصاویر سه‌بعدی حیوانات، گوگل موارد دیگری را هم در این قابلیت گنجانده است. گوگل با وب‌سایت‌ها و برند‌های خاصی برای نمایش محصولاتشان مثل مبلمان، اتومبیل و حتی بدن انسان را به صورت سه بعدی نشان دهد. ما نمونه‌هایی را در زیر ذکر کرده‌ایم.

مواردی از ناسا:

سیاره‌ها:

 

قمرها:

 

 

گوگل همچنین با Biodigital برای ارائه بخش‌های مختلفی از تصاویر بدن انسان به صورت سه‌بعدی با استفاده از مدل‌های عمیق سیستم‌های مختلف بدن همکاری کرده است. این تجربیات شامل موارد زیر است:

google 3d skeleton min - تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل و چگونگی استفاده از آن‌ها

تعداد زیادی از دیگر قسمت‌های بدن نیز به صورت تجربه‌ی سه‌بعدی در گوگل وجود دارد، اما برای دسترسی به آن‌ها باید از کلمات کلیدی خاصی استفاده کنید.

 

 

 

علاوه بر این، یک همکاری جداگانه با Visual Body، باعث شده که شاهد مدل‌های سه بعدی از سلول‌های حیوانات مختلف در گوگل باشیم. هر مدل به طور خاص بخش‌های مختلف سلول را به روشی آسان شرح می‌دهد که برای معلمان و دانش‌آموزان می تواند بسیار مفید باشد و در زیر می‌توانید شاهد آن باشید:

Google AR animal cell min - تصاویر سه‌بعدی اجسام مختلف در گوگل و چگونگی استفاده از آن‌ها

 

 

برخی از این مثال‌ها به اندازه‌ی تصاویر حیوانات کاملاً واضح نیستند. در این لیست حتی اجسام بیشتری نیز وجود دارد! این موارد عبارتند از:

اتومبیل‌ها:

کفش:

 

در آینده، گوگل ممکن است اجسام بیشتری را به این مجموعه اضافه کند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد به زودی اتومبیل‌های دیگری نیز به این مجموعه اضافه شوند.

 

علاوه بر تصاویر سه‌بعدی حیوانات، تصاویر اتومبیل و موارد دیگر به زودی در گوگل

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.