تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تصاویر فاش شده از تنظیمات آیفون 12 پرو مکس نمایشگر 120 هرتز و عملکرد LiDAR

تصاویر فاش شده از تنظیمات آیفون 12 پرو مکس

بنا بر گفته‌ی یکی از افراد نامی و مطلع از اخبار تکنولوژی یعنی Jon Prosser در توییتر، مدل آزمایشی آیفون 12 پرو مکس جدید با صفحه نمایش 6.7 اینچی که دستگاه پرچم‌دار آینده شرکت اپل خواهد بود، می‌تواند دارای صفحه نمایش 120 هرتز و اسکنر LiDAR باشد.

مطابق عکس‌های منتشر شده توسط Jon Prosser که این تصاویر از مدل PVT (مدل آزمایشی) از آیفون 6.7 اینچی است، در تصویر شاهد تنظیماتی برای فعال کردن “LiDAR” برای “کمک به فوکوس خودکار و تشخیص سوژه برای حالت تصویری و شب” هستیم.

همچنین گزینه “Enable High Refresh Rate” و “Enable Adaptive Refresh Rate”، گزینه‌ای برای تنظیم دستگاه است به این منظور که “دستگاه مطابق با محتوای نمایش داده شده بر روی صفحه، میزان نوسازی نمایشگر را از 120 هرتز تا 60 هرتز تغییر می‌دهد.”

شایعات مختلفی درمورد اینکه آیا برخی از مدل‌های آیفون 12 دارای فناوری نمایشگر با نرخ نوسازی 120 هرتز است، وجود دارد و تحلیلگر نمایشگر Ross Young در اوایل هفته جاری گفت که اپل با مشکلات مربوط به زنجیره تامین آی سی های درایور صفحه نمایش 120 هرتز برای آیفون 12 پرو روبرو شده است و بنابراین ممکن است تصمیم بگیرد که دستگاه‌های خود را مجهز به نمایشگر‌های 60 هرتز کند و یا تاریخ ارائه آیفون 12 پرو را به تعویق بیندازد.

Prosser ادعا می‌کند که برخی از مدل‌های 6.7 اینچی آزمایشی آیفون مجهز به نمایشگرهای 120 هرتزی هستند و برخی از آنها نیستند و در تصاویر مربوط به تنظیمات ادعا شده که هر دو گزینه وجود دارند.

فعالان در عرصه‌ی تکنولوژی از مدتها قبل پیشنهاد کرده بودند که مدل‌های آیفون 12 همانند مدل‌های آیپد پرو 2020 مجهز به اسکنر LiDAR شوند و این قابلیتی است که به احتمال زیاد امسال محدود به آیفون‌های رده‌بالاتر است.

اسکنر LiDAR و نمایشگر 120 هرتز در صورت اجرا از ویژگی‌های دستگاه‌های سطح بالا خواهند بود.

این تصاویر از Prosser را باید با کمی شک و تردید مشاهده کرد. در تصاویر منتشر شده متن عجیبی وجود دارد. با املایی غیرمعمول، بزرگ و کلماتی که اپل از آنها استفاده نمی‌کند. به عنوان مثال، در یک اسکرین شات از املای انگلیسی در کلمه “behaviour” استفاده شده است و کلمه‌ی “Hz” نیز به شکل نادرست و با حروف کوچک نوشته شده است. “Zoom Capabilities” یا همان قابلیت‌های زوم در یکی دیگر از تصاویر نادرست نشان داده شده است و هنگامی که اپل آن را “Slo Mo” می‌نامد، “Slow Mo” را ذکر می‌کند. Prosser ویدیویی از آیفون 120 پرو PVT را با این تنظیمات به اشتراک گذاشته است که در زیر با هم می‌بینیم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.