تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

تصاویر گوشی کنسل شده گوگل پیکسل 4a ایکس ال

حذفی دیگر از گوگل

با همه این اوصاف و طبق اطلاعات منتشر شده، عرضه گوشی پیکسل 4a قطعی شده است ولی نسخه بزرگتر یا پیکسل 4a ایکس ال از چرخه تولید خارج شده است، طبق گزارش‌های موجود پیکسل 4a ایکس ال حتی به مرحله تولید رسیده بود ولی سران گوگل در اواسط مراحل ساخت این گوشی هوشمند تصمیم به حذف کامل این دستگاه از چرخه تولید گرفتند.

متاسفانه شرکت گوگل، دلیلی برای لغو ساخت پیکسل 4a ایکس ال بیان نکرده‌ است. برخلاف شرکت‌های دیگر گوگل استراتژی‌های عجیبی را دنبال می‌کند و هیچگاه در این چند سال اخیر به موفقیت کامل نرسیده است، این روز‌ها کمپانی‌هایی نظیر شیائومی که جدیدترین ویژگی‌ها را به محصولات پرچم‌دار خود می‌آورند و اصولا شاهد گوشی‌های هوشمندی با سخت‌افزاری توانمند در بازار هستیم، گوگل همواره ویترینی از آنچه در نظر دارد ارائه می‌دهد و تلفن‌های هوشمندی با مشخصات سخت‌افزاری میان‌رده به بازارعرضه می‌کند و هیچگاه محصولی قدرتمند و رقابتی وارد بازار نکرده است، در واقع وقتی به گوشی‌های چند سال اخیر گوگل نگاه می‌کنیم ویژگی متمایز کننده‌ای جز دریافت منظم بروزرسانی‌ سیستم عامل و داشتن اندروید خالص در این سری نمی‌بینیم.

گوشی کنسل شده پیکسل 4a ایکس ال گوگل

اطلاعات بدست آمده از میان رده‌های جدید گوگل نشان می‌دهند که گویا جنس بدنه هر‌دو دستگاه پلاستیکی بوده و در تصاویر می‌توان مشاهده کرد که حسگر اثرانگشت در قسمت پشتی بدنه هر دو مدل قرار دارد که یکی از مباحث مورد جدل بین مدیران گوگل نیز همین موضوع بوده، در واقع مدیران گوگل قصد داشتن حسگر اثرانگشت در دو مدل جدید پیکسل با نمایشگر ادغام شود، ویژگی که این روزها تقریبا در همه دستگاه‌های حتی میان‌رده قابل مشاهده است.

Google Pixel 4a XL vs Pixel 4a 300x226 - تصاویر گوشی کنسل شده گوگل پیکسل 4a ایکس ال
دوربین سلفی به صورت حفره ای در بالای نمایشگر جاگذاری شده است و حاشیه های دور نمایشگر نسبت به پیکسل های قدیمی کمتر شده است ولی در بین گوشی‌های جدید بهترین نیست، انتظار می‌رفت که پیکسل 4a ایکس ال دارای ابعاد ۱۵۴/۳ در ۷۳/۹ میلی‌متر باشد و ضخامت آن به ۸/۲ میلی‌متر برسد. چنین ابعادی باعث می‌شد که محصول کنسل‌شده‌ی گوگل نسبت به نسل پیشین از بدنه‌ای نازک‌تر برخوردار باشد.
در انتها و با توجه به شیوع ویروس کرونا ممکن است زمان عرضه دستگاه کمی با تاخیر مواجه شود ولی اگر اتفاق خاصی در روند آماده سازی شرکت گوگل رخ ندهد، پیکسل 4a در ماه مرداد به بازار جهانی عرضه می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.