تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تغییر موضع آمریکا؛ اجازه‌ی همکاری به هوآوی برای استانداردهای 5G

اجازه‌ی آمریکا به هوآوی برای همکاری در استانداردهای 5G

پس از تغییر موضع ایالات متحده در قبال شرکت چینی هوآوی، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که شرکت هوآوی اجازه‌ی همکاری با شرکت‌های آمریکایی را دارد.

اگرچه هوآوی در لیست نهادهای تحریم شده از سوی دولت آمریکا باقی خواهد ماند، اما این اصلاحیه به شرکت‌های آمریکایی این امکان را می‌دهد که فنآوری‌های ایالات متحده را بدون نیاز به مجوز، اگر به منظور توسعه استانداردهای 5G باشد، به غول مخابرات چین معرفی کند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که به شرکت‌های آمریکایی اجازه خواهد داد تا با وجود ادامه سرکوب واشنگتن بر روی این شرکت چینی، با هوآوی در تنظیم استانداردهایی برای شبکه‌های 5G همکاری کنند.

شرکت‌های آمریکایی ملزم به گرفتن مجوز ویژه از وزارت بازرگانی هستند تا بتوانند هرگونه تجارت با هوآوی و شرکت‌های وابسته به آن را انجام دهند. این تغییر قانون به شركتها این اجازه را می دهد كه فن آوری های آمریكایی را بدون مجوز در صورتی كه به منظور توسعه استانداردهای 5G باشد ، به غول مخابرات چین اعلام كنند.

هواوی در سالهای اخیر به عنوان یک رهبر جهانی در تنظیم استانداردهای 5G ظاهر شده است

در مطالعه‌ای که توسط شرکت آمار ثبت اختراع آلمانی IPlytics انجام شده است، هواوی با سهم ۱۴۱۴۷ اختراع مربوط به ثبت اختراع مربوط به ژانویه سال ۲۰۲۰ ، و پس از آن سامسونگ، ZTE و ال جی الکترونیکس در رده اول جهان قرار دارد.

ویلبور راس از وزارت بازرگانی ایالات متحده گفت: ایالات متحده از رهبری در نوآوری جهانی چشم پوشی نخواهد کرد. این اقدام اهمیت نبوغ آمریکایی در پیشبرد و محافظت از امنیت اقتصادی و ملی ما را به رسمیت می‌شناسد.

تحلیلگران نشان دادند که در حال حاضر فروشندگان برجسته زیرساخت‌های فناوری 5G از ایالات متحده آمریکا نیستند. این تامین کنندگان بیشتر هواوی از چین، اریکسون از سوئد و نوکیا از فنلاند هستند. مدیر استراتژی آنالیتیکس گفت: این سه کمپانی بزرگ، نسبت به سایر شرکت‌ها سهم قابل توجهی در استانداردهای 5G داشته‌اند.

ممنوعیت هواوی که در ماه مه اعمال شد، به طور موثری همکاری‌های فن آوری بین شرکت‌های آمریکایی و غول گوشی‌های چینی را به حالت تعلیق درآورد، وضعیتی که بسیاری از مقامات دولتی و بازیگران صنعت فناوری هشدار داده‌اند که مانع از توانایی ایالات متحده در شرکت در استانداردهای جهانی 5G خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.