تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

برنامه پیام‌رسان تلگرام با قابلیت تماس تصویری رمزگذاری شده

تماس تصویری تلگرام

برنامه پیام‌رسان تلگرام از راه اندازی قابلیت تماس ویدیویی، که به گفته خود شرکت رمزگذاری شده است، برای برنامه iOS پایان یافته است. درست مانند تماس‌های تلفنی و پیام‌های مبتنی بر متن که بر روی پلتفرم چت انجام شده است، تماس‌ها را می‌توان از صفحه نمایه مخاطب شروع کرد.

telegram video calls - برنامه پیام‌رسان تلگرام با قابلیت تماس تصویری رمزگذاری شده

همه تماس‌های ویدیویی با رمزگذاری امنیتی محافظت شده‌اند. برای تأیید اتصال خود، چهار ایموجی نشان داده شده در صفحه خودتان را با مخاطبتان در چت مقایسه کنید. در صورت تطابق، تماس شما با رمزگذاری زمانی آزمایش شده که همچنین در  گفتگو‌های مخفی و تماس‌های صوتی تلگرام استفاده شده است، ایمن سازی شده است.

این ویژگی فعلا یک نسخه آزمایشی است، بنابراین رسیدگی‌های بیشتری برای انجام آن قبل از اینکه کاملاً نیرومند باشد وجود دارد، اما در حال حاضر پشتیبانی از تعویض صوت به فیلم و برعکس در هر زمان و همچنین حالت تصویر در تصویر را شامل می‌شود. این بدان معنیست که کاربران می‌توانند هنگام مکالمه با یک شخص، پیام‌هایی از افراد دیگری را بخوانند یا پاسخ بدهند.

تلگرام به دلیل داشتن رمزگذاری End-to-End توانسته است با سایر نرم افزارها با موفقیت رقابت کند. به دلیل افزایش نگرانی های مربوط به حریم شخصی، تعداد فزاینده ای از کاربران از این امر آگاه می شوند.

این اپلیکیشن همچنین دارای ویژگی های جالبی مانند فضای ذخیره سازی ابری، پوشه ها و پشتیبانی از سیستم متقابل است. تلگرام همچنین به لطف برنامه دسکتاپ خود ، وفاداری برخی کاربران را به دست آورده است. همانطور که می دانید و برخلاف واتس اپ، نیازی نیست که تلفن های کاربران برای کارکردن متصل شوند.

پیش از این، تلگرام گفته بود که در حال کار بر روی تنظیم یک ویژگی تماس تلفنی ایمن برای رقابت با زوم و هومپارتی است، اما در حال حاضر جزئیاتی در مورد زمان اجرای این ویژگی وجود ندارد.

تلگرام در ابتدا در ماه آوریل اعلام کرد که قصد دارد تماس‌های ویدیویی گروهی را در اواخر سال جاری معرفی کند. در جدیدترین پست خود، این شرکت اعلام کرده است که تماس‌های ویدیویی گروهی در ماه‌های آینده فرا می‌رسد و گزینه‌های دیگری را برای کاربران خود و مقابله با رقبایی مثل Zoom، Microsoft Teams ، FaceTime ، WhatsApp و سایر رقبای سیستم‌عامل‌های فعال کنفرانس ویدیویی ارائه دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.