تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش تهیه نسخه پشتیبان از سرویس جیمیل

تهیه نسخه پشتیبان از سرویس جیمیل

تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان، ریسک از بین رفتن اطلاعات کاربران استفاده کننده از هر سرویسی را کاهش می‌دهد. شرکت گوگل با ارائه‌ی ویژگی Takeout این امکان را در اختیار کاربران خود می‌دهد که با اعمال تنظیمات مشخصی از حساب‌های گوگل مورد استفاده‌ی خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند. سرویس جیمیل گوگل نیز امکان تهیه نسخه‌ پشتیبان را به کاربر می‌دهد. کاربر ممکن است به علت‌های مختلفی نیاز به اطلاعات حساب جیمیل خود داشته و بخواهد از آن نسخه پشتیبان تهیه کند. دلایلی از قبیل عدم استفاده از حسابی خاص، تغییر شغل، دسترسی به کپی ایمیل‌ها و… .

در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا به همراه شما عزیزان نحوه‌ی تهیه نسخه پشتیبان از حساب جیمیل را با یکدیگر مرور کنیم.

روش تهیه نسخه پشتیبان از حساب کاربری جیمیل

به منظور تهیه نسخه پشتیبان از حساب کاربری جیمیل خود لازم است تا مراحل زیر را به ترتیب گفته شده انجام دهید:

  • با استفاده از مرورگر خود به آدرس myaccount.google.com مراجعه کنید.
  • در صفحه‌ی جدید باز شده و از قسمت Privacy & personalization روی گزینه‌ی Manage your data & personalization کلیک کنید.
  • در مرحله بعد برای مشاهده‌ی عبارت Download, delete, or make a plan for your data به پایین صفحه‌ بروید و در ادامه بر روی عبارت Download your data کلیک کنید.

تهیه نسخه پشتیبان جیمیل

  • با انجام مراحل فوق در این قسمت به صفحه‌ی Takeout page گوگل وارد خواهید شد. لازم است تا تیک کنار سرویس جیمیل گوگل و سایر حساب‌های مورد نظرتان را که قصد تهیه نسخه‌ی پشتیبان از آن‌ها دارید را فعال کنید. برخی از سرویس‌ها، کلیدی دارند که بر روی آن “Multiple formats” نوشته شده است. بر روی این کلید کلیک کرده تا بتوانید فرمت داده‌های دانلود شده خود را انتخاب کنید. سپس باید بر روی “Next step” کلیک کنید.

  • جهت تصمیم‌گیری در رابطه با شیوه دریافت داده‌ها، باید بر روی پیکان زیر گزینه “Delivery method” کلیک کرده تا بتوانید گزینه‌های مدنظر خود، از جمله ایمیل کردن لینک دانلود (گزینه اول) و یا افزودن آن به حساب Drive ،Dropbox و یا OneDrive را انتخاب کنید.
  • همچنین می‌توانید تعیین کنید که آیا می‌خواهید فقط یک بار و یا هر دو ماه یک بار (تا سقف یک سال) این کار را انجام دهید. علاوه بر این می‌توانید نوع و حداکثر حجم فایل دریافتی را نیز تعیین کنید (اگر حجم داده‌های شما بیش از حداکثر تعیین شده باشد، آنگاه به چند بخش تقسیم خواهند شد). پس از اطمینان از انتخاب‌های خود، باید بر روی “Create export” کلیک کنید.

  • تهیه خروجی شما آغاز خواهد شد. بهتر است که در اینجا صبور باشید، زیرا این فرایند می‌تواند روزها به طول بینجامد. همچنین امکان انتخاب از بین “Cancel export (لغو تهیه خروجی)” و “Create another export (ایجاد یک خروجی دیگر)” نیز وجود خواهد داشت.

تهیه نسخه پشتیبان جیمیل

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

آموزش گام به گام تغییر رمز عبور جیمیل

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.