تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تولید سنسورهای ToF و LiDAR آیفون 12 توسط Win Semiconductor آغاز شد

سنسورهای ToF و LiDAR آیفون 12

در روزهای گذشته شرکت اپل رویداد Time Flies را برگزار کرد و از محصولات جدید خود رونمایی کرد. اپل در این رویداد سری جدید اپل واچ، آیپد ایر و آیپد را در کنار چیپست 5 نانومتری A14 Bionic معرفی کرد. اما در این رویداد خبری از رونمایی سری جدید آیفون نبود. به تازگی اما خبری به دست ما رسیده که شرکت Win Semiconductor شروع به تهیه و تولید سنسورهای ToF و LiDAR آیفون 12 کرده است.

اخبار رونمایی و معرفی پرچمدار جدید اپل هر روز از گوشه و کنار فضای مجازی شنیده میشود و در هفته های آینده باید منتظر رونمایی اپل از محصول جدید خود باشیم، در صورتی که هنوز تاریخ دقیقی برای این مراسم اعلام نشده است. به هرحال اما آغاز به کار شرکت Win Semiconductor برای تولید سنسورهای ToF و LiDAR آیفون 12 به ما نشان میدهد که زمان زیادی تا معرفی گوشی جدید اپل باقی نمانده است.

سنسورهای ToF و LiDAR آیفون 12

 

 

چند روز گذشته در خبرها خواندیم که سری آیفون 12 اپل به اسکنر LiDAR مجهز شده اند که در واقع این عبارت مخفف تشیص و دامنه نور است و با روشن کردن هدف با نور لیزر و اندازه گیری بازتاب با سنسور، فاصله ها را اندازه گیری میکند.

این برای بار اول نیست که شرکت اپل از حسگر LiDAR در محصولات تولید شده خود استفاده میکند. در گذشته شاهد استفاده از فناوری LiDAR با استفاده از سنسور ToF در آیپد پرو نیز بوده ایم. به هر حال این احتمال هم وجود دارد که همه مدل های سری آیفون 12 فناوری مطرح شده را ارائه ندهند و فقط مدل های پرو و پرو مکس این گوشی های پرچمدار از آن بهره ببرند.

طبق اخباری که به دست ما رسیده در حال حاضر شرکت Win Semiconductor برای تولید سنسورهای ToF و LiDAR آیفون 12 با تعداد 41000 هزار در ماه آمادگی دارد و در صورت فروش بیش از حد انتظار آیفون 12 توانایی ثبت سفارش بیشتر توسط این شرکت نیز وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.